Proč se na to ptáme? Protože je pátek třináctého. Třeba z pověrčivosti ani nevyjdete ven, nebo si naopak ten den užijete. A třeba vám dnešní datum ani nedojde, den jako den. Jsou však i tací, kteří zasednou k hororům či začnou navazovat „přátelství“ s duchy.  Různě se dá prožít dnešní den.

Různě se dá prožít dnešní den - i večer.
Když už se stane, že se pátek trefí do data třináctého, byla by škoda toho nevyužít. Jenže na co se pořád ptát? O čem psát?
Jestli sledujete horory? Jestli jste pověrčivé? To už tu bylo stokrát.

obrazeklebka

Ovšem přejít dnešní pátek třináctého bez povšimnutí, to by byla škoda.
A tak se zeptám úplně obyčejně. Jak strávíte dnešní den - pátek třináctého?

Já ho strávím dopoledne v práci, večer jsem pozvaná na výstavu obrazů Patrika Saudka, který si dnešní datum zahájení vybral (z pověrčivosti) záměrně, no a po návratu mi to stejně nedá a pustím si v televizi nějaký opravdu dobrý horor.
Anebo taky dopadne všechno úplně jinak.

Ráno zaspím do práce, nebudu pak nic stíhat. Manžel se vzbouří, že tento týden pořád někde trajdám a už by bylo načase být doma a upéct i nějaké to cukroví, jinak k nám letos nepřijde Ježíšek.
Do toho zavolají obě děti, že se večer zastaví, neboť potřebují něco důležitého probrat (zřejmě založit na Vánoce) a v noci se ještě z dálky po telefonu ozvou rodiče s výčitkami, proč letos zase nepřijedeme.
Po cestě z práce se budu prodírat přecpanými obchody, abych tedy nakoupila věci potřebné k pečení cukroví a manžel měl dušičku v peří, k tomu koupím rovnou nějakou tu flákotu na víkend (abych mu opatrně oznámila další sled pozvánek na příští týden), a když už budu v tom nakupování, určitě mi padne do oka i nějaký ten dárek.

A až to všechno skončí, včetně nekonečných plechů s cukrovím, dám si kolem půlnoci sklenku vína, ale to už bude sobota čtrnáctého.  
No, ta první varianta je mnohem lepší. Vždyť já bych při té druhé na ten pátek třináctého úplně zapomněla, a to jsem podle slov známých médium jak vyšité :)

A co vy?
Jak prožijete pátek třináctého?
Nebo jak se ho chystáte prožít?
Možná vše vyjde podle vašich představ, ale možná taky ne.
Každopádně dnes to ani tak není ve vašich rukou, má to v rukou „pátek - v pořadí třináctý“
.

Pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jednu z pisatelek odměníme pěkným dárkem: krásnou a tajemnou knihou z Knižního klubu: Pražské věže a historickým románem Božská královna prokletých diamantů autora Luboše Y. Koláčka.

kkkkkkkkkkkkkkk

Reklama