Vztahy

Co ani anděl nemůže zvládnout

Vážený pane Richarde Klíčníku,
Váš článek mě skutečně zaujal. Nedovedu si totiž představit, kdyby jej nějaká žena zaslala do novin - že by ho někdo otiskl! Pravděpodobně by mávli  rukou s tím, že zase nějaká otravná feministka tu cosi píše – a hodili Váš text do koše. Protože spousta skvělých věcí, které u nás zavání pohledem na svět z úhlu ženy - či empatií k tomuto úhlu prožívání - je u nás apriori považována za cosi hnusného, odpudivého, zkrátka feministického. Pravdivost je tu vedlejší, často přímo nežádoucí, konfliktní či nabourávající stereotyp... Často si kladu otázku, proč to tak je? Proč je v naší společnosti taková diametrální propast mezi požadavky kladenými na ženy a požadavky kladenými na muže? Proč je u nás taková hrůza ze všeho, co zavání ženským viděním? Proč je nám, ženám, neustále vnucováno rádoby mužské vidění světa? A tak mě Váš článek překvapil natolik, že pochybuji, zda jej píšete vážně a zda jste uvedl své pravé jméno. Jestli nežertujete nebo jen tak nezkoušíte, co to udělá...

Pokud jste však psal vážně, tak Vám děkuji a jsem toho názoru, že tak dobře napsaný článek jsem v našich médiích už velmi, velmi dlouho nečetla.

Inu, teď se třeba hovoří o nucené sterilizaci v souvislosti s právy žen - jen utajeno zůstává, co si myslí ženy o tom, jak jim náš stát ve sterilizaci brání! Ta je v Čechách pro ženy v jistém věku záležitostí takřka zapovězenou. Tam bych se ptala na práva žen, proč ty z nich, které nechtějí užívat antikoncepci a "své" děti už odrodily - proč dokonce i těmto ženám stát sterilizaci obloukem zapovídá? Ale hle! Zde klid, ticho, v této oblasti sněhem zaváté. Ano, naše ženy se mohou „pyšnit“ branným zákonem, není to tak dávno, kdy se zařadily (přesně psáno byly zařazeny) mezi ženy osmí zemí světa, ve kterých jsou považovány za "identické" mužům: Musí stejně tak do zbraně! Kromě těhotných žen totiž náš branný zákon vůbec mezi pohlavími nerozlišuje! Prý v rámci rovnosti pohlaví! Taková "rovnost" však naopak umocňuje nerovnost. Např. české ženy v rámci oné "rovnosti pohlaví" mají odcházet do důchodu ve stejném věku jako muži – i když všechny průzkumy vypovídají, že ženy celý život pracují déle. Ona "rovnost" se týká i generací starších žen, které tahaly těžké nákupní tašky apod. - navzdory výzkumům ukazujícím, že české ženy patří v zemích EU k nejvytíženějším: Politikové nechtějí srovnat dřívější relativně pohodlný život žen ve vyspělých zemích EU se životem žen v totalitě... A skutečnost, že se ženy vdávají mladší než muži, povede takto k zajímavému celonárodnímu jevu: Muži-důchodci v domácnostech, jejich mladší ženy v zaměstnání. To bude zajímavý, novodobý typ rodin. Dalo by se pokračovat…

Takže, díky Vám, pane Richarde Klíčníku, článek, ke kterému jste mě inspiroval (společně s reklamou), jsem Vám již poslala. (Připojuji znovu.) Jako učitelka, která na vlastní oči a uši sleduje, jak hrozně na dívky působí např. věčné volby miss, jak si dívky neváží svého mládí, ženskosti a své krásy (!!!), jak si tím ničí život  – dávám Vašemu článku za pravdu. A věřím, že jste jím - na dané téma deptaného sebevědomí dívek a žen - zdaleka neskončil.

Radmila Dobešová, Šenov

Co anděl nezvládne

Pávě se chystám reagovat na překvapivý článek Richarda Klíčníka Jsme všechny ošklivé..., když uslyším z televize sebevědomé a halasné: "Nejdůležitější je touha ženy...“ To prosím halasí nějaký odborník na sex, asi MUDr. Radim Uzel, nejspíš ohledně přípravku na potenci, a já se v duchu ptám, co všechno se ještě dá pověsit na bedra českých žen??? Dokonce i ZODPOVĚDNOST za erekci! Uvažuji, jak to asi souvisí s prostitucí, zda touha prostitutek  je TAK velká, že za to muži dokonce i platí, a dost o tom pochybuji, že ctihodní otcové rodin rozlišují mezi dobrovolnými „pracovnicemi“ s obrovskou touhou nebo těmi k prostituci nucenými. A ať je to tak či tak, pak zcela jistě vím, že pro násilníka na ulici je touha ženy nepodstatná... Reklama na „kvalitní sex“ končí a já mohu začít přemýšlet, CO všechno se dnes po českých ženách žádá! Kéž by šlo jenom o ten vzhled typu míry 90-60-90, hezká, přitažlivá, jemná, sexy, štíhlá, atd., atd.!

Ale česká  žena má být skvělou hospodyní, tj. kuchařkou, uklízečkou, pradlenou atd., která, byť po příchodu z práce, uvaří mužíčkovi tu jeho svíčkovou. Zároveň má být výkonnou zaměstnankyní, přitom se vyrovnat s nižší mzdou, než kterou by měla coby muž. U toho všeho SE jí, jaksi mimochodem - a samozřejmě s radostným úsměvem - mají narodit děti, přičemž  má být věčně mladá, svěží, příjemná - no a hle!

Dle doktora Radima Uzla a jeho halasné reklamy - i ženou SPRÁVNĚ toužící! A tak je mi jasné, že vyhovět TAKOVÝM požadavkům by nedokázal ani chudák anděl. A že tou největší bitvou každé, zejména vdané ženy - je dojít k té superdokonalosti - že totiž přestane o dokonalost usilovat - a začne být sama sebou. A když pak po sté zazní reklama typu: ,,Dětem chutná to, manželovi ono a já jsem ráda, když jim to připravím," pak se nenechá zdeptat, ale naopak, zcela logicky se zeptá: ,,A co chutná mně?"

Inu, jak v Čechách bývá zvykem – žena, pokud jde o její potřeby, do své rodiny jaksi nepatří:  Všem má vyhovět a sobě má vyhovět tím, že vyhoví rodině. A tak se vám přiznám, dávno jsem prohlédla nelogičnost, ba zákeřnost všech těch požadavků typu „těhotná, ale štíhlá“, a ženské časopisy kupuji jen výjimečně. To už je mnohem lépe si otevřít pánský časopis, ten je o zálibách… A sním o tom, že namísto  rozmazlovaných křehkých  mužů - kterým se dokonce i přípravek na potenci předkládá tak, aby se jim lichotilo, že ONI mají ten ZÁKLAD, za jehož funkci však primárně zodpovídá manželka – budou jednoho krásného dne v našich reklamách  přitažliví, pevní, silní, správní – a hlavně – zodpovědní muži. Včetně MUDr. Radima Uzla.

Reakce redakce

Milá Radmilo, rozhodně děkuji za příspěvek.
Zaujal mě nejdříve délkou, pak i obsahem. Předně musím říct, že jsem reálný stejně jako moje názory ve článku. Ženy mám velmi rád, a proto mě vždy zdeptá, když se setkám s nějakým dalším „andělem“, kterému zpřeráželi křídla. Bohužel na ránu stačí pár vteřin, na její zhojení měsíce a roky. Odtud pramení můj hněv na naši úžasnou morálku, která toto mužům dovoluje.

Je pravda, že jsem podobný článek také nikde nečetl a přemýšlím o tom, věnovat se tématu podrobněji, třeba se mi podaří upozornit na problém. Třeba si pár žen bude schopno říci, že přece o nic nejde.

Pak je tu váš příspěvek s tím, že žena by měla mít chvíli pro sebe. To by měla. Známý to řeší maminkovským volnem. Jeden den dělá všechno za svou ženu. Není to mnoho na první pohled, ale velice si to pochvalují. Zkuste to doma i vy.

To ode mě bude prozatím všechno. Pište mi další zajímavé podněty, já se jim budu věnovat a přinesu vám k tématu co nejzajímavější materiály, příběhy a informace.

   
22.08.2006 - Láska a vztahy - autor: Richard Klíčník

Další příspěvky

Komentáře:

 1. avatar
  [47] Evik8 [*]

  Ženy stále vychovávali a tak to aj bude .Áno,žena musí vyhovieť svojej rodine ak si ju založí a jej pocity,sny a všetko okolo ide akosi bokom,pretože je matka,žena,manželka...Preto jak si deti-hlavne chlapcov vychováme také to budeme mať my a potom aj ich manželky.

  superkarma: 0 18.12.2006, 23:42:12
 2. avatar
  [46] Lnička [*]

  my máme kluka a ještě bychom samozřejmě chtěli holčičku, tak uvidíme jestli se podaří

  superkarma: 0 17.12.2006, 18:05:53
 3. avatar
  [45] monca13 [*]

  k tomu pozdějšímu odchodu žen do důchodu - mám kamaráda, který má měsíční miminko, říkal, že vážně uvažoval o tom, že by na mateřskou "dovolenou" šel on, ale stačil měsíc, aby vystřízlivěl a pochopil, že to žádná dovolená není

  superkarma: 0 03.09.2006, 09:43:33
 4. avatar
  [44] nenunka [*]

  Vždycky jsem si přála mít chlapečka, protože kluci maj jednoduší život. Maj svoje koníčky dělaj jen co se jim zamlouvá a to, když se jim chce. Je to lety zavedená norma. My jsme si je tak vychovaly a teď se divíme, že takový jsou.

  superkarma: 0 24.08.2006, 15:46:20
 5. avatar
  [43] man-mimo [*]

  Tak jsem si tu hloupou reklamu s Uzlem včera schválně poslechl. Samozřejmě pisatelka lže. Typické jednání feministek a podobných parazitů - něco si vymyslí, něco překroutí, a pak proti tomu bojují.

  superkarma: 0 23.08.2006, 14:51:54
 6. [41] sabi7 [*]

  Každý má svůj názor

  superkarma: 0 22.08.2006, 14:17:52
 7. avatar
  [40] Vivian [*]

  monca13: já si toho nevšimla

  superkarma: 0 22.08.2006, 13:45:52
 8. avatar
  [38] zonan [*]

  Nečekaný, překvapující a potěšující článek. Souhlasím s Vivian, svou roli musí změnit hlavně ženy. Snad díky podobným článkům to pochopí.
  Noo, a já jsem se našla v té puťce domácí, které však už její role přestává vyhovovat a v nejbližší době vyhlásím přinejmenším stávkovou pohotovost.

  superkarma: 0 22.08.2006, 13:40:01

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. avatar
  [37] Meander [*]

  monca13: Obdivuhodný? Za to, že jeden den ze sedmi se stará? To je spíš úsměvné.

  superkarma: 0 22.08.2006, 13:35:26
 2. avatar
  [36] monca13 [*]

  ten Richardův známý je obdivuhodný muž

  superkarma: 0 22.08.2006, 13:32:06
 3. avatar
  [35] monca13 [*]

  Vivian: vidíš, na Stana55 nereaguješ

  superkarma: 0 22.08.2006, 13:29:28
 4. [34] jitkamarsalkova [*]

  dobře napsané

  superkarma: 0 22.08.2006, 13:18:27
 5. avatar
  [33] Meander [*]

  monca13: Měl je ve scénáři.
  Vivian: Svatá pravda!

  superkarma: 0 22.08.2006, 13:04:46
 6. avatar
  [32] kareta [*]

  Vivian: smutná pravda

  superkarma: 0 22.08.2006, 12:37:23
 7. avatar
  [31] aiša [*]

  brala si mě má slova pěkně napsané

  superkarma: 0 22.08.2006, 12:27:25
 8. avatar
  [30] Vivian [*]

  Nechápu, co se řeší...
  Pokud si některá doma nechá vnutit úlohu služky, je to čistě její problém Teoreticky jsme rovnoprávné, prakticky se ale tak nechováme. Střílíme do vlastních řad (když dá některá z nás přednost práci před rodinným krbem, je to hned odporná kariéristka, která nechápe 'skutečný smysl života' - děti), podřezáváme si samy pod sebou větev, jako bychom pořádně nevěděly, co vlastně chceme. Když se nám to hodí, jsme 'rovnocenné bytosti', když se nám to nehodí, jsme 'přece ženy'. Pak není divu, že z nás mají chlapi akorát prdel

  superkarma: 0 22.08.2006, 12:23:01
 9. avatar
  [29] monca13 [*]

  zaujaly mě zvláště uvedené názory Radima Uzla

  superkarma: 0 22.08.2006, 12:13:46
 10. avatar
  [28] LudPa [*]

  Jeden den dělá všechno za svou ženu,obléká ji,myje ji,češe ji a nebo dělá všechno to,co by ona dělala každý den -ne za sebe,ale pro všechny?Je to divný jeden den,nebylo by spravedlivější obden?

  superkarma: 0 22.08.2006, 11:50:06
 11. avatar
  [26] Lesana [*]

  karymary: ¨no nevím Na www.porodnice.cz je tahle informace:

  Podle naší legislativy může být sterilizace provedena pouze ze zdravotních indikací, které jsou uvedeny ve Věstníku ministerstva zdravotnictví. Podle vyhlášky z roku 1972!!! lze sterilizaci povolit pouze z vážných zdravotních důvodů. Výjimku tvoří dobrovolná sterilizace u ženy, která má již čtyři žijící děti. Pokud jí je víc než 35 let, pak jí stačí děti tři. Žádost o sterilizaci schvaluje sterilizační komise. Bez zdravotní indikace nelze zatím v České republice sterilizaci provést.

  Pravda, vyhlášku se mi dohledávat nechtělo, abych si info od MUDr Pařízka ověřila.

  superkarma: 0 22.08.2006, 10:45:18
 12. avatar
  [25] Stana55 [*]

  Ten den dělám jen to co mě baví -pletu,čtu,vyšívám a ted i internet.

  superkarma: 0 22.08.2006, 10:37:45
 13. avatar
  [24] Stana55 [*]

  Před 29 lety jsem zavedla (hned po svatbě) že jeden den chci volno.To znamená nevařím,nepeču, prostě nejdu do kuchyně.

  superkarma: 0 22.08.2006, 10:35:58
 14. avatar
  [23] Stana55 [*]

  Článek je supr.

  superkarma: 0 22.08.2006, 10:32:56
 15. avatar
  [20] Amálie [*]

  man-mimo: já myslim, že jsi pochopil, jak to bylo myšleno
  Samo jsem neměla na mysli, že si žena pověsí na domácí nástěnku seznam situací a požadavků partnerova chování.

  superkarma: 0 22.08.2006, 10:04:53
 16. [18] Januše [*]

  super čtení

  superkarma: 0 22.08.2006, 09:41:41
 17. avatar
  [17] Aja [*]

  elfos:

  superkarma: 0 22.08.2006, 09:41:25
 18. avatar
  [15] man-mimo [*]

  Amálie: souhlas jen to "ONA dovolí" mi tam zní nějak ... konfrontačně

  superkarma: 0 22.08.2006, 09:30:59
 19. [13] FAXÍK [*]

  je to pěkné a něco z toho použiju doma(zkusím to)

  superkarma: 0 22.08.2006, 09:12:20
 20. avatar
  [12] Zzuzzka [*]

  superkarma: 0 22.08.2006, 08:37:50
 21. avatar
  [11] ALUDNEV [*]

  Miminkovské volno tak to musím doma navrhnout.

  superkarma: 0 22.08.2006, 08:29:30
 22. [10] Evalota [*]

  SUPER !!!!!

  superkarma: 0 22.08.2006, 08:16:14
 23. avatar
  [9] Amálie [*]  Z jiného úhlu:
  i ženy samy musí změnit svůj přístup, neodhánět případnou pomoc s tím, že si vše raději udělají samy a po svém, neodhánět své syny od domácnosti či povinností a naučit je, že pomoc ženě není projev slabošství, neříkat chlapům, jak špatně umyli nádobí, ale ocenit jejich vůli pomoci a naučit muže doceňovat jejich pracovně-domácnostní kolotoč...atd..

  A umět říct dost, jsem unavená, k večeři si najdi něco v ledničce.
  Protože muž se chová k ženě tak, jak mu to ONA dovolí.

  superkarma: 0 22.08.2006, 07:58:12
 24. [8] kornoutek [*]

  já chci taky maminkovské volno!!!!!

  superkarma: 0 22.08.2006, 07:42:57
 25. avatar
  [7] Landriel [*]

  Já měla maminkovské volno teď o víkendu, a musím říct, že to fakt má něco do sebe...

  superkarma: 0 22.08.2006, 06:54:07
 26. [6] Olca [*]

  opravdu pěkné

  superkarma: 0 22.08.2006, 06:29:58
 27. [5] georg [*]

  Maminkovské volno se mi líbí, nemusí být celý den, ale třeba několik večerů...

  superkarma: 0 22.08.2006, 06:02:52
 28. [4] carodejnice [*]

  superkarma: 0 22.08.2006, 05:24:39
 29. avatar
  [2] elfos [*]

  Nejen vyjadřování, i Richardovy názory stojí za povšimnutí..

  superkarma: 0 22.08.2006, 01:21:16
 30. avatar
  [1] renata.mi [*]

  ty reklamy,už moje 9 ti letá dcera se babičky ptá,co je to sex?že to viděla v reklamě?a babička ji odpověděla to je německy 6,víš? pak přišla za mnou,dost mě udivilo že jsem tuhle reklamu viděla někdy kolem poledne.

  a vyjadřování Rycharda se mi velmi, ale velmi líbí,bravo!!

  superkarma: 0 22.08.2006, 00:58:24

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme