Vážený pane Richarde Klíčníku,
Váš článek mě skutečně zaujal. Nedovedu si totiž představit, kdyby jej nějaká žena zaslala do novin - že by ho někdo otiskl! Pravděpodobně by mávli  rukou s tím, že zase nějaká otravná feministka tu cosi píše – a hodili Váš text do koše. Protože spousta skvělých věcí, které u nás zavání pohledem na svět z úhlu ženy - či empatií k tomuto úhlu prožívání - je u nás apriori považována za cosi hnusného, odpudivého, zkrátka feministického. Pravdivost je tu vedlejší, často přímo nežádoucí, konfliktní či nabourávající stereotyp... Často si kladu otázku, proč to tak je? Proč je v naší společnosti taková diametrální propast mezi požadavky kladenými na ženy a požadavky kladenými na muže? Proč je u nás taková hrůza ze všeho, co zavání ženským viděním? Proč je nám, ženám, neustále vnucováno rádoby mužské vidění světa? A tak mě Váš článek překvapil natolik, že pochybuji, zda jej píšete vážně a zda jste uvedl své pravé jméno. Jestli nežertujete nebo jen tak nezkoušíte, co to udělá...

Pokud jste však psal vážně, tak Vám děkuji a jsem toho názoru, že tak dobře napsaný článek jsem v našich médiích už velmi, velmi dlouho nečetla.

Inu, teď se třeba hovoří o nucené sterilizaci v souvislosti s právy žen - jen utajeno zůstává, co si myslí ženy o tom, jak jim náš stát ve sterilizaci brání! Ta je v Čechách pro ženy v jistém věku záležitostí takřka zapovězenou. Tam bych se ptala na práva žen, proč ty z nich, které nechtějí užívat antikoncepci a "své" děti už odrodily - proč dokonce i těmto ženám stát sterilizaci obloukem zapovídá? Ale hle! Zde klid, ticho, v této oblasti sněhem zaváté. Ano, naše ženy se mohou „pyšnit“ branným zákonem, není to tak dávno, kdy se zařadily (přesně psáno byly zařazeny) mezi ženy osmí zemí světa, ve kterých jsou považovány za "identické" mužům: Musí stejně tak do zbraně! Kromě těhotných žen totiž náš branný zákon vůbec mezi pohlavími nerozlišuje! Prý v rámci rovnosti pohlaví! Taková "rovnost" však naopak umocňuje nerovnost. Např. české ženy v rámci oné "rovnosti pohlaví" mají odcházet do důchodu ve stejném věku jako muži – i když všechny průzkumy vypovídají, že ženy celý život pracují déle. Ona "rovnost" se týká i generací starších žen, které tahaly těžké nákupní tašky apod. - navzdory výzkumům ukazujícím, že české ženy patří v zemích EU k nejvytíženějším: Politikové nechtějí srovnat dřívější relativně pohodlný život žen ve vyspělých zemích EU se životem žen v totalitě... A skutečnost, že se ženy vdávají mladší než muži, povede takto k zajímavému celonárodnímu jevu: Muži-důchodci v domácnostech, jejich mladší ženy v zaměstnání. To bude zajímavý, novodobý typ rodin. Dalo by se pokračovat…

Takže, díky Vám, pane Richarde Klíčníku, článek, ke kterému jste mě inspiroval (společně s reklamou), jsem Vám již poslala. (Připojuji znovu.) Jako učitelka, která na vlastní oči a uši sleduje, jak hrozně na dívky působí např. věčné volby miss, jak si dívky neváží svého mládí, ženskosti a své krásy (!!!), jak si tím ničí život  – dávám Vašemu článku za pravdu. A věřím, že jste jím - na dané téma deptaného sebevědomí dívek a žen - zdaleka neskončil.

Radmila Dobešová, Šenov

Co anděl nezvládne

Pávě se chystám reagovat na překvapivý článek Richarda Klíčníka Jsme všechny ošklivé..., když uslyším z televize sebevědomé a halasné: "Nejdůležitější je touha ženy...“ To prosím halasí nějaký odborník na sex, asi MUDr. Radim Uzel, nejspíš ohledně přípravku na potenci, a já se v duchu ptám, co všechno se ještě dá pověsit na bedra českých žen??? Dokonce i ZODPOVĚDNOST za erekci! Uvažuji, jak to asi souvisí s prostitucí, zda touha prostitutek  je TAK velká, že za to muži dokonce i platí, a dost o tom pochybuji, že ctihodní otcové rodin rozlišují mezi dobrovolnými „pracovnicemi“ s obrovskou touhou nebo těmi k prostituci nucenými. A ať je to tak či tak, pak zcela jistě vím, že pro násilníka na ulici je touha ženy nepodstatná... Reklama na „kvalitní sex“ končí a já mohu začít přemýšlet, CO všechno se dnes po českých ženách žádá! Kéž by šlo jenom o ten vzhled typu míry 90-60-90, hezká, přitažlivá, jemná, sexy, štíhlá, atd., atd.!

Ale česká  žena má být skvělou hospodyní, tj. kuchařkou, uklízečkou, pradlenou atd., která, byť po příchodu z práce, uvaří mužíčkovi tu jeho svíčkovou. Zároveň má být výkonnou zaměstnankyní, přitom se vyrovnat s nižší mzdou, než kterou by měla coby muž. U toho všeho SE jí, jaksi mimochodem - a samozřejmě s radostným úsměvem - mají narodit děti, přičemž  má být věčně mladá, svěží, příjemná - no a hle!

Dle doktora Radima Uzla a jeho halasné reklamy - i ženou SPRÁVNĚ toužící! A tak je mi jasné, že vyhovět TAKOVÝM požadavkům by nedokázal ani chudák anděl. A že tou největší bitvou každé, zejména vdané ženy - je dojít k té superdokonalosti - že totiž přestane o dokonalost usilovat - a začne být sama sebou. A když pak po sté zazní reklama typu: ,,Dětem chutná to, manželovi ono a já jsem ráda, když jim to připravím," pak se nenechá zdeptat, ale naopak, zcela logicky se zeptá: ,,A co chutná mně?"

Inu, jak v Čechách bývá zvykem – žena, pokud jde o její potřeby, do své rodiny jaksi nepatří:  Všem má vyhovět a sobě má vyhovět tím, že vyhoví rodině. A tak se vám přiznám, dávno jsem prohlédla nelogičnost, ba zákeřnost všech těch požadavků typu „těhotná, ale štíhlá“, a ženské časopisy kupuji jen výjimečně. To už je mnohem lépe si otevřít pánský časopis, ten je o zálibách… A sním o tom, že namísto  rozmazlovaných křehkých  mužů - kterým se dokonce i přípravek na potenci předkládá tak, aby se jim lichotilo, že ONI mají ten ZÁKLAD, za jehož funkci však primárně zodpovídá manželka – budou jednoho krásného dne v našich reklamách  přitažliví, pevní, silní, správní – a hlavně – zodpovědní muži. Včetně MUDr. Radima Uzla.

Reakce redakce

Milá Radmilo, rozhodně děkuji za příspěvek.
Zaujal mě nejdříve délkou, pak i obsahem. Předně musím říct, že jsem reálný stejně jako moje názory ve článku. Ženy mám velmi rád, a proto mě vždy zdeptá, když se setkám s nějakým dalším „andělem“, kterému zpřeráželi křídla. Bohužel na ránu stačí pár vteřin, na její zhojení měsíce a roky. Odtud pramení můj hněv na naši úžasnou morálku, která toto mužům dovoluje.

Je pravda, že jsem podobný článek také nikde nečetl a přemýšlím o tom, věnovat se tématu podrobněji, třeba se mi podaří upozornit na problém. Třeba si pár žen bude schopno říci, že přece o nic nejde.

Pak je tu váš příspěvek s tím, že žena by měla mít chvíli pro sebe. To by měla. Známý to řeší maminkovským volnem. Jeden den dělá všechno za svou ženu. Není to mnoho na první pohled, ale velice si to pochvalují. Zkuste to doma i vy.

To ode mě bude prozatím všechno. Pište mi další zajímavé podněty, já se jim budu věnovat a přinesu vám k tématu co nejzajímavější materiály, příběhy a informace.

Reklama