Odříkaného chleba největší krajíc. Tohle pořakadlo se hodí na další čtenářku, která dříve kočku nechtěla, a teď ji má. Je to čtenářka s nickem Deta. Přečtěte si, jak ke svému kocourkovi přišla

Pěkný den. Máme doma čtyřletou andulku a venku tříletou labradorku, takže pořídit si kočku jsme z bezpečnostních důvodů neplánovali. No ale člověk míní a kočka mění, takže máme doma půlročního kocourka Fida. Dcery kamarádka nám ho přinesla a už u nás zůstal.

Během chvilky „vyklidil“ spodní díl skříňky a nastěhoval se tam. Měl štěstí, že bylo hodně studené jaro a on byl tak maličký, že nám ho bylo líto nechat venku, takže bydlí s námi doma. Časem se ale musel přestěhovat na noc do chodby, to když už uměl vyskočit k andulce. Nejradši ale spí v něčí posteli.

Taky jsme ho začali představovat labradorce Doře, napřed se jí bál, ale teď ji pěkně zlobí, číhá na ni a zákeřně na ni skáče. Jí to, zdá se, nevadí. Dřív, jen jsme s ním přišli ven, chtěla ho jen pro sebe, odstrkovala nás od něj, pořád za ním chodila, teď už je klidnější a nechá ho, ať si lítá.

A kočičích devět životů? Fido jich má už jen osm. Schoval se pod auto a manžel ho nabral kolem. Utekl, měl pohmožděné zadní tlapky a vyhřezlou kýlu. Až při operaci se zjistilo, že měl i zhmožděný močový měchýř, přetočený a ještě plný krve. Operace prý byla za pět minut dvanáct, ale uzdravil se. Jen se teď bojí aut. Těch, co jedou, pod stojící si vleze klidně zase.

A kočičí léčebné schopnosti? Asi jsem málo citlivá, ale nic extra jsem u Fida neobjevila. Ale už to milé vrnění a tulení člověku zlepší náladu a vykouzlí úsměv. Ovšem jen do doby, než vystrčí drápky a zakousne se vám v rámci hry do ruky :-)

fido

fido

fido

S pozdravem čtenářka Deta

Milá Deto, díky za pěkný příspěvek, také to znám, že kocoura hladíte a najednou se vám zakousne do ruky. Bez varování

Text nebyl redakčně upraven

Reklama