Novinky

Člověk má dát na svou intuici

Věřit své intuici se vyplatí. Tuto zkušenost udělala čtenářka Ondrasek74, žel to nebyla zkušenost nijak dobrá. Intuice jí často velela někam nechodit, ale ona tam musel a mnohdy se jí to nevyplatilo...

Intuice, nebo snad šestý smysl, taková ta červená kontrolka, která člověka varuje před něčím špatným. Čtenářka Ondrasek74 se naučila, poslouchat ji...


Přeji všem krásný slunný den. Jestli jsem se setkala s tajemnem? Nevím, možná ano. Rozhodně už dám víc na svou intuici a své pocity.
Stávalo se mi, že se mi třeba někam vůbec, ale vůbec nechtělo. Ale protože to bylo nutné (lékař, kam jsem byla objednaná, úřad), tak jsem se nakonec vykopala a šla. A právě v tom byl zakopaný pes. Lékař tam neordinoval, protože třeba náhle onemocněl a úřednice také nebyla na svém pracovišti. Od té doby víc naslouchám své intuici a vyplácí se mi to.

A setkání s tajemnem? Smrt je tajemná. S tou jsem se bohužel setkala ve svém životě mnohokrát. Kdysi jsem pracovala jako zdravotní sestra, tak nám na oddělení občas někdo zemřel. Pak jsem ale měla možnost být několik týdnů v Hospici v Červeném Kostelci a to bylo místo, kam lidé chodili důstojně umírat, kdy je na poslední cestě doprovázela rodina. Byl to velký rozdíl oproti nemocnici, kdy se umírající většinou přestěhoval na samostatný pokoj, popř. oddělil zástěnou od ostatních.
V hospici jsem zažila několik okamžiků, nad kterými mi dodnes zůstává rozum stát. Měli jsme tam velmi starou a nemocnou paní, která tam byla se svou dcerou. Dcera pro maminku dělala první poslední, i když maminka ji příliš nevnímala. Dcera se od maminky nechtěla ani hnout, nechodila na procházky, seděla u maminčiny postele a držela maminku za ruku. Jednou jsem byla přítomna rozhovoru ošetřující lékařky s dcerou, kde jí lékařka říkala, ať se s maminkou rozloučí a nechá ji odejít. Že je to právě ona, kdo ji tady drží a nedovolí ji odejít na věčnost. Tenkrát jsem to vůbec nechápala. Ale dcera se s maminkou rozloučila, dala jí pusu a odešla do místní kaple. Vrátila se asi za půl hodiny a maminka mezitím v klidu a s úsměvem na tváři zemřela.
Další podobný případ se stal také v hospici. Byl tam pán, který byl ještě poměrně mladý a umíral na nevyléčitelnou nemoc. S ním tam byla manželka. Starala se o něj, jak nejlépe dovedla. Diagnózu se totiž oba dva dozvěděli nedávno. To trochu zazlívám lékařům v nejmenované nemocnici, protože pánovi do poslední chvíle neřekli, o jakou diagnózu se jedná a on žil v naději, že ho odoperují a on se vyléčí. Byl to podnikatel se spoustou plánů. Když se dozvěděl diagnózu a prognózu max. měsíc života, uchýlil se právě do hospice. Zde z lůžka zařizoval předání firmy synovi a vše co je s tím spojené, závěť. Byl velmi silný a já jako nezkušená jsem si říkala, ten přeci nemůže umřít, vždyť je tak silný. On ale jistě cítil, jak mu síly ubývají, a jednoho dne poprosil manželku, že by si rád dal nějaký zákusek. Manželka celá šťastná, že je mu lépe, běžela do cukrárny. Mezitím si mě pán zavolal a řekl mi, že už nemá sílu a nechce zemřít před manželkou, tak ji poslal pro zákusek. Dal mi pro ni dopis, ve kterém ji vše vysvětlil. Když paní dorazila z cukrárny, manžel byl mrtvý. Paní nebyla schopná to pochopit, vždyť byl plný síly, měl chuť na sladké..... až když si přečetla dopis, vše pochopila.

To jsou chvíle, kdy mi běhá mráz po zádech, a já věřím, že nějaké tajemno musí být. Jsou to okamžiky, které už ze svých vzpomínek asi nikdy nedostanu, tak pro mě byly silné.
Ondrasek74

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 23. března 2012: Setkání s tajemnem na vlastní kůži

 • Setkala jste se někdy s tajemnem?
 • Máte nějaký vlastní strašidelný zážitek?

Tak sem s ním! Posílejte mi své příběhy na e-mailovou adresu redakce (viz níže). Pokud chcete mít šanci na získání strašidelného dárku, posílejte příspěvky nejpozději 23. 3. 2012 do 15.00 hodin a délka příspěvku ať je alespoň rovna tomuto odstavci, může být ale i delší samozřejmě. Jaký že dárek můžete získat? Dvě z vás dostanou zajímavé strašidelné knížky. Pro jednu přispěvatelku tu mám dva díly Upířích deníků L. J. Smithové - Temné vize Odhalení a Stefanovy deníky Chuť krve z nakladatelství FRAGMENT. Druhou z vás čeká knížka Eden Maguire Krásní mrtví, taktéž od FRAGMENTu a knížka Tři kruté příběhy s novelami J. D. Kočího, J. Hlávky a R. Šusta z nakladatelství EPOCHA.

Krom dárku můžete s tímto strašidelným tématem získat také body do březnového kola Věrnostní soutěže. Rozdělím strašlivý nášup celkem 10.000 bodů mezi pět přispěvatelek nějakým náhodným klíčem.

kniha kniha

kniha kniha

   
23.03.2012 - Čtenářské příspěvky - autor: Jakub D. Kočí

Komentáře:

 1. [10] Reni [*]

  Příspěvek je velice smutný. Někdy se nám v životě špatné věci nevyhnou. Sml80

  superkarma: 0 24.03.2012, 12:53:26
 2. avatar
  [9] Jindriska8 [*]

  Moc smutné,ale takový je životSml22

  superkarma: 0 23.03.2012, 21:00:34
 3. [8] Jala [*]

  Moc pěkně, citlivě napsáno!Sml16Sml16Sml16

  superkarma: 0 23.03.2012, 19:26:25
 4. avatar
  [7] vmarta [*]

  smutné

  superkarma: 0 23.03.2012, 17:44:33
 5. avatar
  [6] ladouch [*]

  Tak tohle mě dostalo, nikdy bych tomu nevěřila, ale takový je asi život, moc o smrti a umírání asi nevíme.Sml22Sml22

  superkarma: 0 23.03.2012, 16:03:15
 6. [5] jithule [*]

  smutné, ale bohužel

  superkarma: 0 23.03.2012, 16:02:34
 7. [4] anina4 [*]

  takové smutné příběhy psané životem ,jj takové to opravdu je,až mi to vhání slzy do očí

  superkarma: 0 23.03.2012, 15:47:49
 8. avatar
  [3] ekleinovka [*]

  Bonuses,ale tohle je realita

  Bohuzel

  superkarma: 0 23.03.2012, 15:11:21
 9. avatar
  [2] Krupová [*]

  To jsou zážitky prostě ze života. Smutné, ale takový je život.

  superkarma: 0 23.03.2012, 15:05:34
 10. avatar
  [1] pájinek [*]

  tak to je dnes podruhé...husí kůže..

  superkarma: 0 23.03.2012, 15:02:23

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa: Výživa v nemoci
Hledáme čtenářky, které rády čtou knihy
Anketní otázky pro čtenářky, které chtějí testovat Canesten Intim Gel
Anketa: Bolí vás záda?
Anketa pro maminky

Náš tip

Doporučujeme