Bulvár

Člověče, nezlob se

Vzpomínáte si na skvělý film Vážení přátelé, ano? Tak odtud jsem si vypůjčila ono „člověče, nezlob se“ - krycí název pro milování, který používal Milan Lasica, ve filmu otec dcer maturantek.

Když tak listuju pamětí a vzpomenu si na svých „náct“, nevybaví se mi , že by mě otázka sexuálního života mých rodičů nějak zajímala. Já jsem byla totiž přesvědčena, že moji rodiče TO určitě nedělají. Proč taky? Mě už přece mají. A pak, připadali mi tak neskutečně staří (bylo jim necelých čtyřicet). :-)

Podle sexuologů je ale naprosto normální, že na rodiče a další příbuzné nepohlížíme jako na sexuální bytosti.

Dnes je mi víc než mým rodičům tenkrát, mám dva dospělé syny (tedy podle věku dospělé) a dceru puberťačku. A rozhodně nehodlám strávit zbytek života v celibátu. Ale kdy a kde hrát člověče nezlob se? A ještě k tomu v paneláku?

Když jsme spolu ještě chodili, bylo to mnohem jednodušší. neměli jsme byt, ale měli jsme kam jít, kde jsme mohli být sami. V podnájmu, na ubytovně, u kamaráda ...

Teď byt máme, ale je to mnohem mnohem horší. V tom bytě s námi totiž bydlí výsledky našich her. A nemůžeme je už poslat v osm hodin do hajan. Navíc mám pocit, že moje děti si o nás myslí totéž, co já v jejich věku o svých rodičích. Spát chodí pozdě (někdy později než my) a když občas vypadnou z domu s kamarády (a kamarádkami), nikdy nejdou všichni najednou. Jsou všichni ze stejného hnízda a každý tak jiný!

CO DĚLAT?

* Kamarády s bytem sice pořád máme, ale oni mají podobné problémy jako my.

* Pronajmout si někde pokoj? Drahý špás.

* Najít si milence (a muž milenku) s bytem? Ale když my chceme hrát člověče spolu.

Zbývá jediné, vystěhovat je z domu. Aspoň kluky, jsou už přece dospělí ! Jenže ono se jim u nás nějak podezřele líbí. No jak by taky ne, když mají dokonalý servis. Ve světě se tomu prý říká Mama hotel.

Asi přestanu prát, žehlit a vyvářet jim teplé večeře. Jinak si už člověče do smrti  nezahrajeme! 

 
   
28.04.2003 - Společnost - autor: Mirka Kožušková

Komentáře:

 1. avatar
  [21] Lída [*]

  Tak tohle je problém,o kterém jsem dneska přemýšlela celé dopoledne.A teď jsem otevřela Ž-in a vidím,že v tom zdaleka nejsme sami.Když chodily holky spát po večerníčku,tak to bylo v pohodě,ale postupně jsme natáhli večerku na desátou a to je čas,kdy já jsem už projakékoliv hry nepoužitelná(brzy vstávám a musím se vyspat).Takže nás zachraňuje trénink jedné dcery a zkoušky tanečního souboru druhé dcery,které se sešly ve čtvrtek.To máme s volno celé odpoledne až do večera.Jen se nám dost často stává,že zrovna přijde návštěva,opravář praček,atp. a z a je zase

  superkarma: 0 28.04.2003, 17:52:50
 2. avatar
  [16] Dášule [*]

  Naše děti nás už dávno opustily. Dokud s námi žily, naučily se velmi brzy respektovat zavřené dvéře ložnice, třeba v neděli odpoledne. Dcera i syn prostě z chodby zavolali, že jdou ven. Nikdy do zavřené ložnice nepřišli. Byli jsme jim za to vděčni, což jsme projevili tím, že i jejich zavřený pokoj v pozdějších letech byl pro nás tabu. U dcery od 15, u syna od 17. To nebyla diskriminace syna, ale respektování sdělených /jimi sdělených/fakt.

  superkarma: 0 28.04.2003, 11:34:31
 3. avatar
  [13] sarobrouk [*]

  Anonyme, to máš fakt dobré děti, já mívám doma jen ty, co vstávají 7 dní v týdnu 6.45, nejpozději 7.20. Tak to fakt nemám náladu na špásování.

  superkarma: 0 28.04.2003, 10:06:46
 4. avatar
  [12] sarobrouk [*]

  No v dospělosti to je normální, ale než děti vyrostou, hlavně, když jedno není vaše a je jen na víkend, tak to není jednoduché. A kantka není žádná stěna, prostě papír.

  superkarma: 0 28.04.2003, 10:05:34
 5. avatar
  [10] Wiki [*]

  Ale proc to tajit? Copak je spatne, aby deti vedely, ze rodice se stale jeste miluji??? :)))

  superkarma: 0 28.04.2003, 09:33:02
 6. avatar
  [9] _Lucky [*]

  To by člověk neřekl, jak jsme stydliví...

  superkarma: 0 28.04.2003, 09:11:48
 7. avatar
  [8] Evča [*]

  Mirrea my měli výhodu ložnici na druhé straně bytu s dlouhou chodbou a teď je syn na koleji .

  superkarma: 0 28.04.2003, 08:56:58
 8. avatar
  [6] mufly [*]

  tenhle problem moji rodice neresi.o))) Kdyz to na ne prijde, tak si "clovece nezlob se zahraji" - ja spim hned vedle loznice takze to zretelne slysim. No ale jinak to reknu takto: K rodicum se chovam tak jak chci aby se oni chovali ke mne tzn: Co delaji v posteli je mi jedno. Ja sama si taky rada "clovece nezlob se zahraji.o)))"

  superkarma: 0 28.04.2003, 07:56:02
 9. avatar
  [3] kosmokosmo [*]

  Salma: mame se na co tesit
  navim my nebydlime v byte...ale v papirove krabici

  superkarma: 0 28.04.2003, 02:15:24

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme