Tajemná místa jsou pro mne především v přírodě, kam chodím čerpat energii. Mám u nás v lese jedno takové místo. Žiji na Valašsku, kde jsou lesy samá skála a balvany.

No a právě v tom našem lese je místo, kde jsou takové tři obrovské balvany u sebe, jakoby tam spadly z nebe. Dá se mezi ně vlézt. Uvnitř je malý prostor, ale člověk se tam pohodlně vejde. Někdy se tam na pár chvil schovám před světem. Mám tam zvláštní příjemný pocit. Cítím tam klid a bezpečí a takové to "něco", co lze slovy těžko popsat.Takových míst se zvláštně rozmístěnými kameny je zde víc, ale toto mám z nich nejraději. Má své kouzlo.

Dalším takovým zvláštním příjemným místem je pro mne jeden krámek, kam chodím, když mám cestu do města, kde většinou musím vyběhat něco po úřadech. Vždycky se snažím své povinné pochůzky naplánovat tak, aby mi zbyla chvilka navštívit toto příjemné místo. Krámek se jmenuje  výstižně - Aura a jsou tam nádherné věci. Od duchovní literatury, až po všelijaké ručně dělané sošky Budhů, draků, zvířat,zvonečky, věštecké karty, šperky, voňavé olejíčky a spoustu dalších krásných věcí, ze kterých dýchá energie těch, jež si s nimi dali práci. Největší význam má ale pro mne atmosféra tohoto místa, která je velmi příjemná, zvláštní až magická. Vydržela bych tam celé hodiny prohlížet krásné předměty a knihy za zvuku tónů relaxační hudby, vůně indických tyčinek a ve společnosti velmi příjemné paní prodávající, bez jejíž péče by toto místo nepůsobilo tak, jak působí.

Záhadným a trochu tajemným místem byl pro mne také náš dům. Z počátku, když jsme se nastěhovali, děly se v něm zvláštní, mnohdy nevysvětlitelné události. Slýchala jsem různé záhadné zvuky, jednou dokonce zcela bez příčiny spadla ze zdi v kuchyni garnyž a při bližším ohledání manžel konstatoval, že normálně by tak spadnout nemohla. Vypadalo to, jako by jí někdo, nebo něco vytrhlo ze zdi a odhodilo. Po nějakém čase tyto jevy ustaly. Přiznávám však, že jsem se v té době necítila v našem domku moc dobře a trošku jsem se i bála. Jinak si myslím, že někdy celkem obyčejné místo se pod jiným úhlem pohledu a vlivem toho, jak se cítíme může stát tajemným a krásným.

Clementine

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven

Mezi balvany bych, jak se znám, vlezla taky :)


Tématem dne jsou Tajemná místa.

Napište mi o nich!

  • Znáte nějaké místo, kde vám běhal mráz po zádech, místo, kde vám bylo smutno, nebo naopak krásně?
  • Jaká jsou to místa? V přírodě, ve městě, ve starých budovách, domech, zahradách, lesích?
  • Co jste cítily? Bály jste se, vnímaly teplo, chlad, uvolnění nebo napětí?

Pište mi už dnes na redakce@zena-in.cz

předmět: Tajemné místo

Budu se těšit na vaše zážitky! Příspěvky, které do redakčního mailu přijdou, budeme v průběhu dne uveřejňovat na stránkách a autorka jednoho z nich bude odměněna.

Výhrou bude dárková sada pleťových masek Avon a zelený čaj Pickwick s příchutí manga a jasmínu.

výhra dne

Reklama