Světová ikona modelingu Claudia Schiffer sice opustila přehlídková mola, ale svou krásu a zkušenosti zúročuje dál. Poslední novinkou, na které se aktivně podílela, je kosmetická řada na vlasy. Byla to pro ni výzva, protože dosud nenašla výrobky, které by splňovaly její náročné požadavky na péči o namáhané vlasy.

Německá topmodelka Claudia Schiffer se narodila v r. 1970 v Düsseldorfu. Chtěla se stát advokátkou stejně jako její otec, ale náhoda tomu chtěla jinak. Na jedné taneční párty si ji všiml modelingový agent Michel Levaton a okamžitě ji nabídl práci v modelingu. To bylo v říjnu 1987.

M

Claudia hodila plánovanou kariéru právničky za hlavu a rozjela se do Paříže na první focení. Tehdy si neznámou sedmnáctiletou dívku vybrala fotografka Elen von Unwerth na focení reklamní zakázky na džíny pro magazín Elle Výsledek dopadl nad očekávání a obě proslavil takřka ze dne na den.

M

A další úspěch na sebe nenechal dlouho čekat. Brzy se její půvabná tvář objevila na titulních stranách dalších prestižních časopisů v Evropě i v Americe.

Claudiina blonďatá hříva, plné rty a modré oči ji činily nezaměnitelnou a stala se nejvyhledávanější supermodelkou 90. let.  Zamiloval si ji i slavný návrhář Karl Lagerfeld, díky němuž se stala novou ikonou značky Chanel.

M

Ale zářila i na přehlídkových molech takových značek jako je Versace, Dolce & Gabbana, Ralph Lauren či Valentino.

Kromě modelingu se objevila i v několika filmových rolích a televizních pořadech, včetně show slavného  mága Davida Copperfielda. S ním dlouhou dobu tvořila milenecký pár.

Claudia také natočila sérii videocvičení a spolu s dalšími supermodelkami Elle MacPherson, Christy Turlington a Naomi Campbell založila módní bar „Fashion Cafe“

Od roku 2002 je vdaná za Angličana Mathewa Vaughna mají spolu tři děti a žijí hlavně ve Velké Británii.

Claudia už se modelingu oficiálně nevěnuje, její čas patří především dětem a mnoha zálibám. Mezi její hobby patří jízda na koni, malování, tenis, čtení a tanec.

Protože je stále krásná a žádaná, občas neodolá nabídce a podepíše kontrakt s nějakou kosmetickou značkou, se kterou se ráda ztotožní.

Claudia Schiffer

Na český trh letos přišla nová kosmetická značka Essence Ultime, výrobky exkluzivní vlasové péče pro  každý den. Obsahuje vše, co pro dokonalou péči o vlasy potřebujete od šamponu přes kondicionér po závěrečnou regeneraci. U zrodu a vývoje produktů Essence Ultime stála světová ikona modelingu Claudia Schiffer. Během své kariéry strávila mnoho hodin u vlasových stylistů, což pro její vlasy představovalo velkou zátěž. Nikdy však nenašla výrobky, které by stoprocentně splňovaly její požadavky na dokonalou péči. Proto v ní postupně uzrálo přesvědčení, že by si mohla sama navrhnout svou osobní kosmetickou řadu „dokonalých přípravků“, které by uspokojily i ty nejnáročnější požadavky.

Claudia Schiffer

„Jsem ráda, že jsem mohla ve všech fázích vývoje přispět svými zkušenostmi a znalostmi. Byla to úžasná zkušenost a já doufám, že naše výsledné výrobky budou mít všichni rádi tak, jako je mám ráda já,“ říká Claudia Schiffer.

Reklama