Z pobytu v Norsku vybíráme „tři“ velmi zajímavé fotografie od dobrodružné cestovatelky claire, které šlo doslova o život. Více již v textu příspěvku.

Krásný den všem přeju,
kam bych vás já ráda pozvala? Po posledních zážitcích, kdy mi šlo v National Park Rondane o holé přežití, tak klidně  znovu sem, ale za příhodných klimatických podmínek.
Na Norsko jsme byli po zkušenostech ze Skotska pořádně natěšení. Začátek byl téměř idylický - slunečno,nebe bez mráčku a hory, které chvílemi braly dech. Jen teploty se blížily ráno lehce pod nulu a přes den vystoupily dokonce na 4 nad nulou!
Paráda se vším všudy.

Během dvou dnů se však počasí otočilo o 180 stupňů. Byli jsme zrovna kousek pod Jotunheimenem, kam jsme si plánovali vylézt stůj co stůj. Hora nás ale nepustila. Z nebe se začaly linout proudy ledové vody, vichr fičel, nebylo vidět na krok. Pláštěnku jsem zahodila, protože se mi pletla všude a tak mne ledová sprcha promáčela úplně celou až na kost. Bezmocně jsem brečela, ale můj hlasitý nářek se rozplynul v kvílení vichru. Slzy mi tekly,j ako ještě nikdy. Otočím se na přítele a už letím. Takovou skluzavku nepřeju zažít nikomu.. Nebýt mé velké těžké krosny, za kterou jsem se zachytila u převisu, nevím, co by bylo dál. Přítel mi pomohl vydrápat se zpět na úzkou cestičku plnou kamenů a oba zkřehlí, promáčení, totálně vyčerpaní a dezorientovaní jsme sestupovali v té sibérii dolů. Tady jsem si poprvé sáhla až na dno. Nikdy už takovou situaci nechci zažít.

Přežili jsme. Byl to boj, který jsme vyhráli. Získala jsem k horám obrovský respekt. A pokoru.

V kempu dole jsme vše přehodnotili a náš pobyt v Norsku předčasně ukončili. Užili jsme si ještě tři dny v Oslu, to už bylo na pohodu. Můžu říct, že jsem se tak strašně moc domů ještě nikdy netěšila, jako teď!!!

P.s. za 14 dní mne čeká další cesta.....
claire

p.s. foto - National Park Rondane
               Slušivá pláštěnka a odpovídající výraz
               Konečně klid – Oslo

clarjedna

clardva

clartri

_________________

Další cesta? Vy jste správný blázen :) Tak na sebe hlavně dávejte pozor !
A moc děkuji za zajímavý příspěvek.
Saša

Téma dne 4. září: Prázdninové fotografie

Posílejte prosím nejvýše dvě (tři) fotografie
na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Čtenářku, která pošle nejzajímavější fotografii, odměníme pěkným dárkem: sadou čtyř luxusních sklenic na víno

sklenice

Reklama