Komu všemu posílá upřímnou vzpomínku čtenářka s nickem Claire, se dozvíte v dalším dušičkovém příspěvku, jehož součástí je také vzpomínková fotografie.

Dušičky.....pro mne trauma.....

Pokud možno pohodový den všem.

Tohle téma je pro mne stále traumatizující. Nemůže za to Památka zesnulých, prostě toho v sobě nosím hodně, i když je mi pouhých 22 let. Ztrát svých blízkých jsem zažila na můj vkus moc. Myslím na ně hodně často, nosím si je v srdci.a ve svých vzpomínkách. Nejsem schopna se ztotožnit s tím, že už je nikdy neuvidím, neobejmu, nepromluvím s nimi a nemohu jim říci, jak jsem je milovala.

Občas s nimi mluvím ve snech, kdy se mi zjevují a komunikují se mnou. Jsou to tzv. živé sny. Ráno nevím, co byl sen a co realita, jsem z nich celá mimo, než se proberu.

Babička zemřela dávno před mým narozením. Zato dědečka jsem si užívala. Těšila jsem se na něj, jak pojedeme spolu na trénink, na chatu, jak si pohrajeme, pojedeme na výlet. Děda nevynechal jediné mé vystoupení, jediné závody. Jezdil všude s námi a vím, že mi fandil a byl na mně patřičně pyšný. Jednou jsem přišla domů a maminka plakala. Děda nám náhle zemřel. Byla to rána! Nemohla jsem to pochopit, že tu najednou není. Volala jsem ho pořád zpátky. Zakrátko přišly tyhle zvláštní sny. V noci ,,za mnou chodil“ a povídal si se mnou a radil. Nevím, jak si to vysvětlit, ale jeho ,,noční“ návštěvy“, respektive jeho slova se měnila mnohokrát v realitu.

Potom jsem přišla o bráchu. Nejstaršího. Toho jsem milovala ze všech sourozenců nejvíce, byl to takový můj druhý táta. O tom ani mluvit nemohu.

Zakrátko odešel jeden strejda, za ním hned druhý a pak bratránek.

Raději to zkrátím, protože mi začaly padat slzy z očí. Jen ještě musím se smutkem v duši dodat, že letos mi odešel opět náhle můj další mému srdci blízký člověk - můj strejda. Nedokážu se s tím úplně vyrovnat. Chystali jsme se na oslavu jeho narozenin a ?????

Navenek působím jako silná osobnost, jsem velká bojovnice, jdu si za svými cíly vlastními silami. Uvnitř se to ale častokrát ve mně pere a mívám slabé chvilky.

Vím, že tohle je vše život a musí se brát takový, jaký je. Se zisky i ztrátami. Jen, kdyby nebyly tak bolestivé.

Jdu zapálit svíčku a poté si pustím Stmívání - v originále. A pak se budu učit....

Už se těším domů! Ono takové objetí od mámy a táty je fakt balzámem na všechny bolístky.

Claire

P.S. To rozmazané foto je se strejdou na jeho oslavě narozek....
A kdybych jim mohla pustit nějakou hudbu, tak ,,Yesterday“....

claire

____________________

Claire, děkuji za krásný příspěvek a tvoje přání plníme a posíláme „tam nahoru“.
Krásné Dušičky
Saša

 

Téma dnešního dne: Pošlete vzpomínku

Pište a posílejte na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Vzpomínku můžete poslat formou psaného slova, básničky, fotografie (nejvýš dvě), obrázku nebo třeba i písničky

Jednu z pisatelek odměníme krásným dárkem: luxusním, multifunkčním budíkem, který „odměřuje čas“, ale také ukazuje datum a měří teplotu v místnosti.

bd

Reklama