Jsme rozvedeni. Nemohla jsem už dál snášet jeho opilecké návraty. Jsme od sebe 2,5 roku, a bývalý manžel mne začal citově vydírat. Ne přímo, ale přes našeho syna.

 

Naše svatba byla velkým omylem, co omylem, nebetyčně zbytečným gestem vůči mým rodičům. Co chcete, aby pořádného vzešlo z jedné noci na diskotéce, pak jsme se vídali jen občas, ovšem po dvou měsících jsem zjistila, že jsem těhotná. Tenkrát, když jsem si udělala těhotenský test a doktorka mé tušení potvrdila, mne polil studený pot. Slušná holka ze slušné rodiny...

 

Radek byl tehdy fajn, podržel mne, a tak jsme vymýšleli, jak to sdělit rodičům, mým. O něho se rodiče moc nestarali, dělal si v podstatě, co chtěl. Rozhodli jsme se je postavit před hotovou věc. Prostě jsme jim řekli, že se vezmeme, že to tak chceme, že jsme si už všechno rozmysleli.

 

Svatba proběhla celkem dobře, těhotenství taktéž. Ovšem netušila jsem, co s Radkem udělá mimčo. Asi ne tolik mimčo, jako jeho výborní kamarádíčkové, kteří neuměli nic jiného, než ho zesměšňovat. V čem? Radka bavilo starat se o Ivoška, přebaloval ho i koupal, ale jak se s tím svěřil svým fotbalovým kamarádům, uřízl si u nich kus ostudy. Pár měsíců odolával, ale pak se začal vykrucovat a začal mi předhazovat, že maj´ vlastně pravdu, že se ode mne nechal zblbnout a že to je vlastně ženská starost... a začal vysedávat v restauracích a pak putykách pochybné cenové skupiny.

 

Takového jsem ho neznala, a tak kluk, aby řádil s tátou, poznával jeho osobnost z té horší stránky. Křičel na mne, málem mne i uhodil, ale před Ivoškem si netroufl. Zarazila jsem to včas, vystěhovala jsem ho z bytu, fakt jsem mu kufry sbalila pečlivě.

 

Ivošek půjde brzo do první třídy, s tátou tráví víkend 2x v měsíci a poslední dobou se z víkendů vrací tak nějak rozhozený. Pořád se dokola vyptává: „Mami, vrátíš se k tátovi. On tě má rád.“
Nebo „A proč ses s ním rozešla? Táta říkal, že ti nikdy neublížil, tak proč ho nechceš?“

 

Je to mizera, vydírá mne přes našeho syna. Stokrát jsem to už synovi vysvětlila, v intencích jeho chápání, ale Radek ho vždy nahlodá.

 

Prosím vás, máte radu, jak to zmírnit nebo tomu zabránit? Vím, že nesmím couvnout, pak by mi jistě jednu ubalil, a nechci ani přijít o syna, mám ho příliš ráda.

 

Vaše Lenka

Reklama