Zdraví

Citlivé téma jménem inkontinence

Inkontinence je citlivé téma. Mnoho žen se s tímto problémem zdráhá svěřit jak blízkým, tak lékaři a raději trpí a trápí se. Přitom se nejedná o nic neobvyklého: s inkontinencí se potýká zhruba polovina žen při a po menopauze. Dobrou zprávou je, že tyto problémy lze řešit. Čím dříve, tím lépe.

Druhů inkontinence je hned několik, ale nejčastější je tzv. stresová. Jedná se o samovolný únik malého množství moči, k němuž dochází po náhlém zvýšení nitrobřišního tlaku, třeba v důsledku smíchu, kýchnutí, poskočení, zvednutí těžkého předmětu atd. Důvodem jsou ochablé svaly pánevního dna a svěrače. Problémy s únikem moči jsou automaticky spojovány s menopauzou, není ale výjimkou, když jimi trpí ženy v těhotenství nebo po porodu.

Valosun

Prvním doporučením lékaře bývá posilování svalů pánevního dna. Existují speciální cviky, které napomáhají posílení ochablých svalů v okolí močového měchýře a močové trubice, tzv. Kegelova cvičení pánevního dna. Tyto cviky se doporučují i dokonce i v těhotenství a říká se, že mají pozitivní vliv i na sexuální život.

Spolu s cvičením se také doporučuje užívat doplňky stravy, které obsahují extrakt ze štýrské dýně. Tento extrakt totiž také působí pozitivně na svalstvo pánevního dna. V České republice je k dostání například v přírodním doplňku stravy Dýňové tablety od společnosti Valosun. Ten obsahuje navíc i výtažek z červeného jetele, který pozitivně ovlivňuje hormonální disbalanci způsobenou menopauzou. Zmírňuje tedy i další projevy klimakteria, jako jsou návaly horka, pocení, podrážděnost a další. Více informací o tomto výrobku najdete na www.valosun.com.

Valosun

Vážnější problémy s úniky moči se potom řeší hormonální léčbou, případně operativně. S těmi méně závažnými si ale s pomocí cvičení a přírodních doplňků stravy lze poradit. Hlavně problém neodkládejte a řešte jej co nejdříve.

   
08.10.2015 - Inkontinence - autor: Vendula Kubalíková

Komentáře:

 1. avatar
  [5] Eva_CZ [*]

  Tady se zacaly prodavat takovy ,,tamponky", funguji, jsou uzasny, ale cena jednoho je $1.50. To by v Cesku stal jeden nejmene 40 Kc, jak je tam dobrym zvykem vsechno predrazovat. Sml80

  superkarma: 0 08.10.2015, 18:26:51
 2. avatar
  [4] RenataMor [*]

  Sml59

  superkarma: 0 08.10.2015, 14:17:07
 3. [3] maxipes [*]

  Řešte to opravdu včas, já musela postoupit operaci.Sml16

  superkarma: 0 08.10.2015, 13:20:34
 4. [2] marie.vobořilová [*]

  Tento problém mě naštěstí netrápí.... ale aspoň pro ty, co tím trpí, existují přírodní doplňky stravy...

  superkarma: 0 08.10.2015, 12:50:10
 5. [1] bobani [*]

  inkontinenci nee

  superkarma: 0 08.10.2015, 10:16:36

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme