Styl

Citlivá pokožka v létě: Pocení, sluníčko i moře mohou zhoršit stav

Máze citlivou pokožku? Dejte si pozor na slunce a nadměrné pocení. Chystáte se na dovolenou s tím, že máte vy nebo někdo z vašeho okolí atopický ekzém? Nepomeňte, že se vám projevy atopického ekzému mohou zhoršit.

skin

I když vám lékař poradil, že pro vás je pobyt u moře vhodný, nemusí tomu tak být. Odborníci uvádějí, že 25% populace, která atopickým ekzémem trpí, nebo má výrazně citlivou pokožku, má během léta díky pobytu u moře horší průběh kožních projevů. Pro optimální efekt je dobré být u moře aspoň tři týdny. To ale pro mnohé z nás není ekonomicky dosažitelné.

Vliv na stav citlivé pokožky má i to, že když je venku teplo více potíme. Agresivní pot dráždí jemnou kůži, způsobuje její popraskání či opruzeniny. Proto musí být lidé s citlivou pokožkou více ostražití a kůži chránit vhodným oděvem a promazáváním vhodnými přípravky.

V létě dochází ke zhoršení atopického ekzému u 25 % lidí, kteří jím trpí. Z jakého důvodu?

 • Nesnášenlivost slunce zejména u fototypů I a II (jemná a světlá pokožka)
 • Větší množství vzdušných alergenů
 • Zvýšené pocení v horkém a vlhkém prostředí
 • Neprodyšné oblečení
 • Dlouhý pobyt ve vodě
 • Nevhodné kosmetické přípravky
 • Nesprávná zevní léčba
 • Porucha bariérové funkce (kožní bariéry)
 • Dráždění kůže škrábáním
 • Zvýšená náchylnost atopické kůže vůči infekcím
 • Častější bakteriální a virové komplikace atopické dermatitidy

Pozor na nebezpečné slunce a spálení citlivé či ekzematické pokožky
Slunění a vystavení ekzematické pokožky se vůbec nedoporučuje. Ochrana před UV zářením je důležitá - vybíráme ochranné opalovací prostředky s ohledem na věk a typ kůže. Ochranné přípravky by měli být co neméně parfemované, doporučujeme volit přípravky z lékárny. Spálení kůže může vyvolat zhoršení atopického ekzému, navíc s sebou nese riziko rozvoje rakoviny kůže. Malé děti do roku věku by na přímém slunci neměli pobývat vůbec, starší děti raději chraňme i vhodným oděvem. Pro všechny - děti i dospělé platí doporučení vyhnout se pobytu na slunci mezi jedenáctou a čtrnáctou hodinou.

Jak se tedy máme v létě chránit?

Vhodnou kosmetikou a promazáváním pokožky: Naším tipem je Lipobase Repair® krém, který je určeným k péči o suchou pokožku. Má nejen rychlé, ale i dlouhotrvající účinky. Napomáhá regeneraci poškozené kožní bariéry, která pak kůži dostatečně nechrání před únikem vody a průnikem škodlivin dovnitř.
Lipobase Repair totiž obsahuje tukové látky (lipidy) a především ceramidy, které jsou identické jako lipidy v lidské kůži. Proto působí trojím mechanismem: Po nanesení na povrch kůže uzavře trhlinky porušené kožní bariéry.Pak proniká do hloubky pokožky, tím kůži zvláčňuje. V hlubokých vrstvách slouží jako zdroj lipidů, které se následně stávají součástí důmyslného systému kožní bariéry.

Použitím speciálních přípravků na praní, určených pro citlivou pokožku: Při péči o citlivou pokožku také nesmíte zapomínat na přípravky, které pečují o vaše prádlo, jež je v přímém kontaktu s citlivou pokožkou. Speciální přípravky pro citlivou pokožku jsou šetrné, a přitom účinné v boji při odstraňování skvrn a nečistot. Praní ve speciálních přípravcích se doporučuje nejen pro dospělé, kteří mají problém s ekzémem a s citlivou pokožkou, ale jednoznačně také pro děti, zejména pro děti do tří let.

Naším tipem je prací prášek pro citlivou pokožku Persil Sensitive Aloe Vera Pearls, který má vynikající prací účinky. Jde o dermatologicky testovaný prací prostředek pro jemnou a citlivou pokožku dokonce i těch persilnejmenších miminek. Využívá technologii uzavření Aloe Vera v malých mikro perličkách, které během praní uvolňují svůj obsah do vláken oblečení. Účinná receptura si velice šetrně poradí i s odolnými skvrnami od čaje, kakaa či borůvkového džemu. Persil Sensitive Aloe Vera Pearls je na pultech obchodů k dostání jako prací gel nebo prášek.

Chcete aby vaše prádlo vonělo a při tom nedráždilo vaší pokožku? Vyzkoušejte Silan Natural Aloe Vera & Pearls
Jde o inovaci sensitivní řady aviváží Silan, jenž přichází s novou recepturou mikro perel a Aloe Vera, která jemně pečuje i o tu nejchoulostivější pokožku a oblečení. Dermatologicky testovaná aviváž zaručuje výjimečnou měkkost vsilane dvou jemných uklidňujících vůních - mandlového mléka nebo avokádového oleje. Obě varianty obsahují parfém Aloe Vera. Parfém se uvolňuje postupně během nošení, což zajistí dlouhotrvající vůni vašeho oblečení.
Díky vysoce účinným pracím prostředkům značky Persil a avivážím Silan určeným speciálně pro citlivou pokožku, si můžete být jisti vynikající péčí o choulostivou pokožku členů své rodiny, aniž by byla jakkoli ohrožena účinnost praní.

Máte citlivou pokožku? Trápí vás ekzém? Napište nám pod tento článek, co všechno děláte proto, aby se vaše problémy zmírnily. Co jiného kromě klasického promazávání pokožky krémy a mastičkami od lékaře. Držíte dietu? Vyhýbáte se některým potravinám? Perete ve speciálních přípravcích? Nosíte prádlo ze speciálních materiálů? Co všechno vám napomáhá zmírnit stavy podráždění? Napište nám o tom a vyhrajte jeden ze tří balíčků: balíček obsahuje 2kg Persil Sensitive+1l Silan Sensitive.

   
18.05.2011 - Krása - autor: Komerční článek

Další příspěvky

Komentáře:

 1. [78] balunka1 [*]

  Nemám ekzém,ani má rodina, ale mám kožní plíseň, je to nepříjemné, nebolí to, ale vypadá to ošklivě, peru stále ve stejném pracím prostředku, vyhovuje mi, ale na mou nemoc nemá vliv.Žádné mastičky,krémy atd. nepomohly.Loni jsme se dostali po 10 letech k moři a já nemám nic!!!!!!!!

  superkarma: 0 25.05.2011, 20:32:56
 2. [77] 1miska [*]

  citlivou pokožku má můj syn,dávám si velký pozor na to, které přípravky kupuji, zatím se mi daří to zvládat, ale držím se jedné značky.

  superkarma: 0 25.05.2011, 20:15:23
 3. [76] Baldova [*]

  Ekzém nemám, ale některé prací prášky a některé aviváže nemohu použíat, protože mne oblečení v nich vyprané štípe.  Je-li nehůř, používám Fenistil kapky.

  superkarma: 0 25.05.2011, 17:48:12
 4. [75] miška03 [*]

  Já ekzémem netrpím, ale znám spoustu lidí co to štěstí nemají. Někteří mají ekzém jen v malé míře. Kamarádka třeba kvůli dětem nesmí používat vůbec aviváž, ani jen tak nějaký prací prášek. Krémy a mastičky také používají...

  superkarma: 0 25.05.2011, 13:38:00
 5. [74] gwador [*]

  Hezký den,

  já jsem měla celé dospívání problémy s pletí a akné, až v dospělosti se mi podařilo najít vhodnou kosmetiku. S atopickým ekzémem jsem nikdy problém neměla. Můj muž má lupenku, používá přírodní přípravky, především z mrtvého moře. Myslím si, že součástí péče o pokožku je důležité preventivně používat jak kvalitní prací prášky, tak samozřejmě chodit v oblečení z kvalitních prodyšných materiálů. 

  superkarma: 0 25.05.2011, 11:49:33
 6. avatar
  [73] Lubička [*]

  mám ekzém,který se mi zhoršuje při používání aviváže a některých pracích prostředků,peru v mýdlových ořechách a nebo s prácí koulí,někdy ale musím použít kvalitný prášek.

  superkarma: 0 25.05.2011, 11:11:25
 7. avatar
  [72] kordul [*]

  Já si s atopickým ekzémem užívám už nějakých 20 let. Někdy se uklidní pak třeba zase díky stresu vyleze.. Pomáhá mi teď novinka krém Ekzém a taky se vyvarovat čokoládě - ta nadělá opravdu hodně neplechy.. Praní jsem moc zatím neřešila. Možná proto, že v Persilu prala mamča a já v tom pokračuju a problém není..)

  superkarma: 0 24.05.2011, 15:58:52
 8. [71] Roland [*]

  Ekzém moc nemám, jenom občas malý fllíček na noze a to většinou po víceré návštěvě bazénu. Je tam asi moc chloru. Flíček bývá malinký, ale úporný a dost svědí. Vůbec se nedivím dětem, když mají ekzem, že se škrábou - já pak taky.  

  Sml22Prášek Persil mám moc ráda, ale ten s aloe jsem zatím nevyzkoušela. Miluji vůni čersvě vypraného prádla, ráda ho věším a přitom "fetuji".

  superkarma: 0 23.05.2011, 20:28:38
 9. [70] kamatko [*]

  Mám 2 děti,6let a půl roku,obě mají atopický ekzém.Dodržujem pár věcí,aby se nám ekzém nezhoršoval.Používají na ruce jen tuhé mýdlo,tekuté dělá zle.Po koupání se musí co nejdřív natřít kůže.Používáme míchané masti od doktorky nebo modrou indulonu.Peru v dětských prášcích,dávám máchání navíc a místo aviváže dám 2 lžíce octa.Děti nosí jen bavlněné oblečení.Nedávám jim čokoládu a další hodně alergenní jídla(oříšky...).Nemůžem mít doma zvířátko,protože po styku s ním se ekzém zhoršuje.Byli jsme na týden u moře a nepomohlo nám to,ale další rok jsme zkusili dovolenou v Krkonoších a tam se starší dceři ekzém hodně zlepšil.Sěstileté dceři se už ekzém zlepšuje,ale půlroční syn ho má po tělíčku,i ve vlasech.Cěká nás opět boj s touto nemocí.

  superkarma: 0 22.05.2011, 08:21:04
 10. avatar
  [69] anipek [*]

  Já si jednou začas přidám do koupele trochu olivového oleje........a je to poznat.

  superkarma: 0 22.05.2011, 07:05:08
 11. [68] Janicka. [*]

  Krásný den,

  u nás problémy s pokožkou v rodině nikdo nemá Sml16 Je to zdřejmně i proto, že již sedmý rok používám Persil pro naše i dětské prádlo.Nevím proč někdo používá Persil zejména pouze pro dětské oblečení,vždyť i "dospělá" pokožka se musí hýčkat Sml16 A co se týče aviváže používám jedině Silan.Náááádherně voní a vyzkoušela jsem všechny vůně. Že krásně voní není pochyb,tím je i důkazem manželův příběh.Kdy na fotbale otevře v šatně tašku a line se nádherná vůně,čistého a voňavého dresu,že až známá se mě musela zeptat v čem peru,že manžel vždycky provoní celou šatnu Sml16Sml67

  superkarma: 0 21.05.2011, 21:28:28
 12. avatar
  [67] ivbara [*]

  Já osobně problémy nemám .Děti měly jako malé ekzémy. POradila mi na to známá  prachobyčejnou indulonu  a tato babská rada zabrala. Musí se mazat dlouho, minimálně ještě měsíc po odeznění  příznaků  :)).

  superkarma: 0 21.05.2011, 18:50:51
 13. [66] Megan11 [*]

  Dobrý den,

  já sama s pletí žádné potíže nemám a ani můj sedmiměsíční syn. V době těhotenství jsem však hodně přemýšlela o tom, jak se stravovat, do jakých materiálů malého oblékat a hlavně v čem prát, aby nějaké potíže nenastaly. Z materiálů volím čistou bavlnu-zejména pro oblečky, které se oblékají přímo na tělíčko. Z jídelníčku jsem vyřadila dráždivé, přesolené a mastné potraviny. Ale hlavně jsem začala používat na praní Persil Sensitive a jaem za to moc ráda. Malý má pokožku jako samet, nikde ani pupínek, nebo alergická skvrna. A nejsou to jistě jen geny. I úplně zdravé dítě při používání špatných prostředků na praní může mít potíže. Navíc tak pěkně voní, že jsem jej začala používat i já pro své prádlo a k němu aviváž-nejraději mám Silan limetka a grapegruit, ale neodolám ani řadě Perfume Essence.

  Takže nezbývá než pěkně poděkovat :-)

  Martina a Jiříček

  superkarma: 0 21.05.2011, 11:02:07
 14. avatar
  [65] Tina5 [*]

  Naše dcerky trpí ekzemem od podzimu do jara, tak se na sluníčko těšíme neb jim pomáhá. Ale musíme s rozumem, s ochrannými přípravky a ne celodenně. Já mám naopak alergii na sluníčko, celá se osypu, takže se slunečním paprskům nevystavuju. Prádlo peru v prácích práščích, které jsou určené pro citlivou či problematickou pokožku a přidávám máchání. Co se jídla týče, alergii potvrzenou nemáme, ale snažím se vyhýbat alergenům.

  superkarma: 0 21.05.2011, 07:24:30
 15. [64] veruskamor [*]

  Peru s prací koulí a nemusím přidávat moc prášku, jen trošku nebo vůbec, což je na ekzémy super.

  superkarma: 0 21.05.2011, 00:00:14
 16. avatar
  [63] v.poho [*]

  Relativně jsem vůči ekzemům a alergiím odolná. Až teprve v dospělosti mě začaly trápit ruce, na kterých se mi začaly někdy vytvářet bolestivé malinkaté puchýřky. Svědí a já si je vždycky rozškrábu. A nepomáhá nic. Snad akorát koupele v Resorcinu, které uleví svědění.

  Ale nakonec, dá se s tím žít.

  superkarma: 0 20.05.2011, 20:57:42
 17. avatar
  [62] Jindriska8 [*]

  Atopickým ekzémem jsem trpěl od mala.Zdědila jsem to po mám tatínkovi.Po mě to zase zdědil syn a vnučka.Jako malá jsem se za to moc styděla,měla jsem podlomky a vyrážku kolem úst a lupy,ale časem se mě to hodně zmírnilo.Na lupy jsem používala šumivý acylpyrin,olivový olej a opláchnout kopřivou.Syna jsme koupali v heřmánku a pomáhalo mu přes zimní období horské sluníčko.Přes letní období pomohlo sluníčko a dovolená u moře.Prala jsem v mýdle(nastrouhala jsem jelena).Jíme málo kořeněná jídla,čokolády ,ale zato hodně zeleniny.Oblékáme se do bavlny a na praní vybírám pouze dětské prášky a aviváž pro děti.Naštěstí u dcery se to nikdy neprojevilo.

  superkarma: 0 20.05.2011, 20:36:48
 18. avatar
  [61] florbal [*]

  Určitě si řeknete,že jsem bláznivá bába,ale ptáte se,tak odpovídám.Před 45lety,moji"mazánkové/3letý a 1/2roční/ onemocněli,došlo na píchaný penicilin.Za pár dní se chlapci osypali,katastrofa se dostavila..byl z toho pěkný ekzém.Nic nepomáhalo,byla jsem nešťastná,bála jsem se s nimi chodit mezi lidi,aby mi je někdo neuhranul.Sebrala jsem svých pár švestek,klučíky a vyrazila na Moravu ke tchýni.Zajely jsme k bylinkáři na radu:jitrocel,psí sádlo a všechno spálit.Koupele v jitrocelovém odvaru,mazat psím sádlem,nechat "drsně" kluky spálit na sluníčku.

  A světe div se,po létě jsme se vrátili do Prahy,krásně opálení,psi po nás štěkali,ale bez ekzému.Jako bych vyhrála 3.světovou válku,tak jsem si připadala.

  superkarma: 0 20.05.2011, 12:52:53

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. avatar
  [60] wich [*]

  Najde se tu i nějaká žena-in, která netrpí kožními problémy? Sml14Sml2

  superkarma: 0 20.05.2011, 11:29:49
 2. [59] kvitko59 [*]

  Naštěstí jsme všichni odolní vůči exzémům,můžeme nosit všechno-což je velká výhoda.Používám aviváž kvůli antist.nábojům,neperu v laciných prášcích.jen ty kvalitnější.Peru i v Persilu-gelu,a pokud se náhodou vyskytne nějaká vyrážka,tak to řešíme krémem.

  superkarma: 0 20.05.2011, 11:16:58
 3. [58] babaz [*]

  Peru v Persilu nebo Rexu, bohužel nepoužívám Silan. Vyhýbáme se nošení oblečení z vizkózy, upředňostňuji bavlnu, hlavně spodní prádlo. V  létě používám proti slunci většinou zn.Astrid s UV faktorem 20. Jestli dojde ke spálení od slunce natřu se kefírem nebo jogurtem a trpím a říkám si a pořád jsi nepoučitelná.

  superkarma: 0 20.05.2011, 11:01:29
 4. [57] petroceli [*]

  Nemám citlivou pokožku, ale to neznamená, že se u mě ještě nějaký ten ekzém nemůže objevit. Proto nosím převážně bavlněné oblečení, nepoužívám agresivní prací prášky a aviváže a tělo promazávám tělovámi krémy, do nichž přidávám kapku kvalitního olivového oleje. Pokožka je potom krásně vláčná a vyživená.

  superkarma: 0 20.05.2011, 09:31:05
 5. [56] Zdenecek1 [*]

  ATOPICKÝM EKZEMEM TRPÍ MŮJ PARTNER,TAKŽE SE SNAŽÍM I JÁ,ABY SE PŘÍZNAKY CO NEJVÍCE ZMÍRNILY.KROMĚ MASTÍ,SPEC. NEDRÁŽDIVÉ KOSMETIKY(KONOPNÉ MASTI VŮBEC NEPOMOHLY,ZKOUŠÍME ZASE JINÉ...) MU POMÁHÁ PŘI ZHORŠENÍ B-KOMPLEX FORTE A TAKÉ DOVOLENÁ U MOŘE.ČEKÁME KAŽDÝM DNEM PRVNÍ MIMI,TAK DOUFÁM, ŽE NEBUDE EKZEMATIK PO NĚM.JÁ ŽÁDNÉ PROBLÉMY NAŠTĚSTÍ NEMÁM.

  superkarma: 0 20.05.2011, 09:09:52
 6. [55] Lilíšek [*]

  - nechodit na přímé slunce, zkusit z přírodní kosmetiky např. konopnou mast, vnitřně vhodné čaje (poradit se např. s léčitelem Jonášem, zdá se mi dobrý)

  - snažit se mít psychiku v pohodě, stress a napětí má podle mě na stav pokožky velký vliv. Kůže se pak brání vyrážkou, aby "se mě už nemohl nikdo nevhodně dotknout"

  - určitě vhodná strava, vysledovat si, co mi nedělá dobře a z oblečení bych volila bavlnu, kvalitní oblečení, pokud to jde. A oblečení prát spíše v tekutých prac.prostředcích a snížit dávkování.

  superkarma: 0 20.05.2011, 08:30:03
 7. [54] debye [*]

  Mám sklon k atopickému ekzému, nemám ho trvale, v určitém období se objeví a zase zmizí.

  Přesto se snažím o prevenci.

  Málo používám aviváž, nechodím na slunce kolem poledne, když se hodně zpotím, pokud je to možné, snažím se ihned osprchovat.

  Po mnoha zkouškách a pokusech jsem si vytipovala, že mi velice dobře pomáhá Holtova mast, kterou si běžně koupím v lékárně, zrychluje hojení a zmízňuje svědění.

  superkarma: 0 20.05.2011, 07:03:03
 8. [53] bohuša [*]

  Pokožka mého těla je velmi citlivá a hlavně náchylná k různým exzémům...neustále ji musím hýčkat "jako dětskou prdelku". Své tělo často máčím v bylinkových odvarech...připadám si "jak babka kořenářka" když brouzdám po loukách a lesích sbírám rostlinky,které zmírní mé zdravotní problémy...a když pak kráčím k domovu,nemůžu se dočkat toho,jak se naložím do vany plné vody s odvarem heřmánku či mateřidoušky...takový odvar z mladé břízy je hotový balzám pro moji kůži a nejúžasnější pro svědivou pokožku hlavy je odvar z kopřiv. Přiznám se,že každé jaro začínám s očistnou kůrou z kopřiv...piji čaj,vařím čerstvý špenát z mladých kopřivových lístků a relaxuji ve vaně s kopřivovým výtažkem. A po takové vodní relaxaci se nechám hýčkat od svého miláčka a to v ložnici,kdy mé tělo jemně masíruje a něžně do něj vtírá mému tělu prospěšné tělové mlíčko...a občas skončimé i u jiné,ale taky úžasné aktivity...po které se cítím naprosto ÚŽASNĚ!!!

  superkarma: 0 20.05.2011, 07:02:16
 9. [52] kakamilkas [*]

  Používám přípravky z konopí, je na ekzémy úžasné a myslím, že by ho měli zkusit i odpůrci konopí.

  superkarma: 0 19.05.2011, 23:48:49
 10. [51] Marci55 [*]

  Můj problém je nadměrné pocení,proto nosím oblečení z bavlny.Když si vezmu umělotinu,jsem za chvíli cítit potem a necítím se ve své kůži

  superkarma: 0 19.05.2011, 22:15:53
 11. [50] Zelenoočka-in [*]

  Tento problém důvěrně znám: Svědění kůže střídající se s jejím praskáním, a to až do krve. Bohužel to máme v rodině. V poslední době mám naštěstí skoro klid. Objevila jsem totiž přírodní olivové mýdlo. Vozím si ho z dovolené u moře, např. v Řecku stojí kolem jednoho eura, ale určitě bude k sehnání v celém Středomoří. Vypadá jako naše mýdlo na praní s jelenem (tedy bez jelena), je neparfémované. Moc nepění, nevoní, ale kůži pěkně promastí a taky dlouho vydrží. Jen návštěvám musím vysvětlovat, že se nemusí bát ho použít, holt estetika jde v tomto případě stranou. Vyzkoušejte, budete příjemně překvapeni.

  superkarma: 0 19.05.2011, 19:51:16
 12. [49] pegonela [*]

  Peru sice v Persilu, ale proto, že vypere dobře, prádlo krásně voní a mám ho ráda, především tekutý gel. Měla jsem ale na návštěvě sestru s dětmi, a ty ekzém mají. A tak jsme jim zkoušely dělat odvar z levandule, kterou pěstuji na okně v bytě. Někde jsem to vyčetla. Odvar jsme připravily a nechaly celý den nescezený stát. Až pak jsme ho přecedily a dětem po koupeli daly obklad z této bylinky. Levandule, jak je známo, má výrazné regenerační účinky. A skutečně, ekzém nezmizel, ale jeho projevy se zmírnily. Ano, když má neteř se synovcem větší problémy, sestra jim vysadí potraviny, které je dráždí. Slyšela jsem, že také zabírá čajovník. Človíček by si měl zdraví jaksepatří vážit :-)).

  superkarma: 0 19.05.2011, 17:04:00
 13. [48] bakujak [*]

  Manžel má atopický ekzém. Používám prací prášek senzitiv.Oblečení nosí pouze bavlněné, jiné nesnese. Dobře mu dělá koupel v moři a pobyt v horách. Vyhýbá se kořeněným jídlům. Kůži promazává obyčejnou vazelínou bez parfemace. Málo používá mýdlo.

  superkarma: 0 19.05.2011, 17:02:22
 14. avatar
  [47] sedesatka [*]

  Syn trpí lupenkou,proto dohlížímna to,aby dodržoval zdravou stravu,promazává se mastičkami od kožní lékařky,dobře mu dělá sluníčko,oblečení pokud možno má volnější a z bavlny,prádlo pro něho peru v mýdle s přidáním sody,pije bylinkové čaje,hlavně na pročištění jater a ledvin,dále používáme propolis a sladí medem.Je to ale věčný boj na dlouhé tratě.Každému pomáhá něco jiného a universální recept zatím neexistuje.Sml80

  superkarma: 0 19.05.2011, 15:10:57
 15. [46] martasko [*]

  kvůli malým dítkům peru v Lovele anebo Persilu Sensitive, myslím, že je to fakt znát, alespoň malá nemá zatím žádné problémy s pokožkou a to jsem moc ráda. Sama mám jen alergii na sluníčko a to se dá přežít :). Každopádně Persil vypere fakt vše, takže Sml67

  superkarma: 0 19.05.2011, 14:17:00
 16. [45] jar1 [*]

  Je pravda, že v některých pracích prášků mám svědění. Proto používám jen osvědčený druh a nesnáším aviváže. Ale přiznám se, že Persil Sensitive jsem ještě nevyzkoušela.

  superkarma: 0 19.05.2011, 13:54:42
 17. [44] esunad [*]

  mažu se, oblečení vybírám podle materiálu, nejlepší je bavlna, musela jsem oželet vlnu,kašmír, některé materiály nesnesu, ani když mám pod nimi bavlněné triko, prádlo víckrát máchám a hlavně omezit stres

  superkarma: 0 19.05.2011, 12:32:59
 18. [43] Lenina01 [*]

  Musím se mazat hodně mastnými krémy, protože moje pokožka je suchá a pak se mi dělá ekém a hlavně nosit oblečení s čisté bavlny. Ostaní pokožku dráždí.

  superkarma: 0 19.05.2011, 12:10:15
 19. [42] helešicová [*]

  U nás v rodině nikdo netrpí žádným kožním onemocněním.Persil se Silanem používám,protože jsem sním velice spokojená.Vypere i flíčky na obečení,které si udělá můj dvouletý vnuk.Když jsem použivala jiné prací prostředky,tak jsem musela koupit přípravky na odstranění skvrn.Když peru v Persilu ,tak nic na skvrny nekupuji,Persil je vypere a oblečení je bez flíčků.

  superkarma: 0 19.05.2011, 10:02:00
 20. [41] aduška [*]

  Známá trpěla lupenkou a pomáhala ji tzv. urinoterapie - pití vlastní moči, což bych já osobně nikdy nemohla použít, ale fakt je že tvrdí že jí to pomáhá že se vlastně tělo léčí vlastním produktem. Všechny masti a pomazánky  od kožaře vyhodila nemělo to prý účinek. No a samozřejmě se co nejvíc sluní a nesmí jíst ostrá jídla po některých se jí to ihned zhoršuje. My pereme doma v Persilu vždy vyzkoušíme nový produkt krerý právě vyjde. Sml57

  superkarma: 0 19.05.2011, 09:42:35
 21. [40] cirkusák [*]

  V čem pere moje žena nevím ale nikdy jsme nikdo problémy neměli a nikdy jsme vyrážku nedostali. Takže asi pere v Persilu Sensitive

  superkarma: 0 19.05.2011, 09:36:35
 22. [39] herda [*]

  Jak to tak čtu tak asi musím mluvit s velkém štěstí že já netrpím ničím a můžu si prát v čem chciSml16

  superkarma: 0 19.05.2011, 09:33:06
 23. [38] Beáta [*]

  na ekzém trpím, z kožního mám velkou zásobu mastiček a každé léto se sanžím jezdit k moři . A  jediný prací prášek, který my vyhovuje a po kterém se neosypu je persil  a lovela

  superkarma: 0 19.05.2011, 09:30:30
 24. [37] muzikant [*]

  Já osobně nesnesu včechna navoněná máchadla po tom se pravidelně osypu

  superkarma: 0 19.05.2011, 09:29:48
 25. [36] zoouška [*]

  Žila jsem dlouho v Německu tehdy tam letěl Persil Megaperls a ten jsem si moc oblíbilaSml31

  superkarma: 0 19.05.2011, 09:26:23
 26. [35] cirkusačka [*]

  Dcera trpěla vyrážkou a řešili jsme to jen tím. že jsme dbali na to, aby se nepotila a nezapařovala, a tím se to vždy vyřešiloSml59

  superkarma: 0 19.05.2011, 09:23:38
 27. avatar
  [34] vercaonline [*]

  Už asi tak deset let peru jen v jednom druhu prášku a to je Persil. Zjistila sem, že jakmile použiji jiný prací prostředek, třeba Rex nebo jiné, tak se osypu. Ale ne jen jako že ruce, ale vyskáčí mi pupínky, jsem červená jak rak a dost to svědí. A takhle dokážu mít celé tělo, hlavně stehna, lýtka, paže, břicho....takže když někam jedeme, tak si nikdy od nikoho nenechávám přeprat věci. Většinou si to totiž rozedřu do krve a pak se z toho dva týdny vzpamatovávám. Bohužel moje roční dcerka to má asi po mě, protože dost trpí atopickým exémem. Už sem taky zjistila, že musím na ni používat pouze jeden typ prášku. Přes den to má celkem dobré, ale jakmile ji šoupnu do vody, tak je jak ráček. Všude ji to naskáče. Používám na ni sice rzné mastičky, ale zmizet to bohužel nechce.

  superkarma: 0 19.05.2011, 09:22:50
 28. [33] lenour [*]

  já naštěstí žádným ekzemem netrpím : - ) ani nikdo z mé rodiny

  superkarma: 0 19.05.2011, 08:27:57
 29. [32] M.Havlasek [*]

  já nemám žádný ekzém, ale sestře se objeví vždy v zimě, nejlepší lék na to pak je dovolená u moře

  superkarma: 0 19.05.2011, 08:19:09
 30. [31] M.Vrozinova [*]

  naštěstí netrpím žádným ekzémem, dost záleží i na kvalitním pracím prostředku, já osobně nejraději používám tekutý gel od persilu

  superkarma: 0 19.05.2011, 08:17:40

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme