Styl

Cítíte se v podprsence jak ve svěrací kazajce?

 

Jste si jistá, že nosíte tu správnou velikost?


Která z nás žen se nechce cítit sexy? Která z nás nechce mít onen báječný pocit, že nám to dnes sekne, že jsme krásné, neodolatelné, zkrátka jedinečné...

Myslím, že jen velmi málo žen řekne, že jsou jí tyto tužby cizí.

 

Asi není žádnou novinkou, že právě onen nádherný pocit „dnes jsem skutečně krásná“ začíná u spodního prádla.
Krásné šaty nám totiž samy o sobě nezvednou sebevědomí, nedodají nám dojem jedinečnosti, když budeme vědět, že pod tím nádherně sexy střihem se ukrývají staré kalhotky a podprsenka, která by se spíše hodila do muzea než na tělo krásné ženy.
Krásné šaty neschovají drobné nedostatky postavy, ale spodní prádlo to dokáže!!!!

O tom, jak si správně vybrat spodní prádlo přesně na náš typ postavy i osobnosti, si tedy dnes budeme povídat s Markétou Jizbovou, která zastupuje v České republice firmu Felina.
 

Prádlo Felina je určeno ženám,  pro které se nákup podprsenky nezřídka stává hororem. Ty z vás, které se pyšní poněkud nekonfekčními velikostmi, jistě dobře vědí, o čem je řeč.

 

Felina nyní přichází na náš trh s novou kolekcí spodního prádla CONTURELLE, které je určeno mladým a - ženám, které jsou věčně mladé; pohodlí a komfort při nošení jsou samozřejmostí, navíc je svůdné, ženské, elegantní.

 

 

Můžete našim čtenářkám říct, čím je nová kolekce značky Felina pro ženy zajímavá?

 

Felina je specialistou na korekturu a modelaci postavy v oblasti dámského spodního prádla. Její nespornou předností je, že šije až do hloubky košíčku G a obvodu 115 cm. Kvalitní a dobře sedící podprsenku si zde tedy může pořídit i žena, která má velmi vyvinuté poprsí. 

 

Kolekce jsou navrhovány ve vlastním designérském centru v Mannheimu a uplatňují se zde nejen módní linie střihu, ale i moderní a kvalitní materiály a dezény. Často se ve výrobě uplatňují i materiály, které jsou vyvinuty exkluzivně pro firmu Felina.

 

Ráda bych zmínila naši novou kolekci CONTURELLE - efekt ženskosti, která je zaměřena na dnešní moderní ženu. Je zde kladen důraz především na pohodlí a komfort každé ženy, a to bez ohledu na velikost prsou. A samozřejmě víme, že v neposlední řadě je důležitý i elegantní vzhled. To vše podprsenky z této nové kolekce splňují.

 

Co je podle Vás úkolem kvalitní podprsenky?

Úkolem kvalitní podprsenky je podpírat, přirozeně tvarovat a korigovat prsa. Dobrá podprsenka se navíc musí přizpůsobit tělu, aniž by přitom omezila volnost pohybu.

Proto je při výrobě nesmírně důležitý nejen profesionální design, dokonalá technika střihu, ale i správný výběr materiálů a přídavných prvků a samozřejmě vysoce kvalitní zpracování. Víte například, že podprsenka se skládá až ze třiceti jednotlivých dílů? Z toho je patrné, že výroba tohoto kousku prádla je velmi náročná a ukazuje, jak složité je dovést finální výrobek až do fáze, kdy splňuje všechny náročné požadavky.

 

Ženy s větším poprsím mívají často problém s výběrem podprsenky, co byste poradila?

V dnešní době je přežitek v případě velké velikosti nosit podprsenku bez kostice. Podprsenka s kosticí dělá hezčí, kulatější tvar prsou a podpora kostice zespodu drží tíhu celého poprsí, naproti tomu u podprsenky bez kostice tato tíha spočívá na ramínkách.  

Rozhodně bych ženám s větším poprsím doporučila podprsenky s kosticemi, jejichž úkolem je podpírat prsy zespoda. Důležité je také, aby zákaznici tzv. “seděl objem“, pak nemůže docházet k takovým jevům, které na některých ženách na ulici vidíme, a to, že jim zadní pás výrazně vylézá nahoru.

 

Jak je to tedy s určováním velikostí? Poradíte ženám, jak mají postupovat, aby zjistily právě tu svou?

Nejdůležitějšími tělesnými rozměry pro podprsenku pro oblast dámského spodního prádla jsou: obvod pod prsy a obvod přes prsa.

Je zajímavé, že víc než polovina žen nosí nesprávnou velikost spodního prádla.  Zčásti možná  proto, že zjistily svou velikost již před lety a mezitím se tvar jejich těla změnil (každých 5 kg mění velikost spodního prádla), a zčásti proto, že zákaznice nezná svou přesnou velikost nebo uvádí jinou velikost, která spíše odpovídá jejímu přání.

 

Jak zjistíme svou správnou velikost?

Přiložte krejčovský metr s centimetrovou stupnicí pevně, obvod pod prsy se měří pevně, nebojte se utáhnout. Obvod přes prsa, musí jít přes hroty prsou,  avšak nikoli příliš utaženě. K rozdělení do jednotlivých velikostí je obvod pod prsy odstupňován po 5 cm. Hodnoty, které leží mezi těmito mezníky, se přiřazují dané velikosti s ±1-2 cm.

 

Příklad:

Obvod pod prsy 77 cm odpovídá velikosti 75.

Obvod pod prsy 78 cm odpovídá velikosti 80.

(zaokrouhleno nahoru a dolů)

 

Obvod přes prsa

Měření obvodu přes prsa slouží ke zjištění velikosti cups, nazývané rovněž hloubka košíčků.

Údaj velikosti košíčku se provádí formou velkých písmen.

cup A = malá prsa

cup B = střední prsa

cup C = plná prsa

cup D = velká prsa

cup E, F, G, H = velmi velká prsa

 

Velikost se zjišťuje na těle oblečeném do podprsenky, nebo jednodílného spodního prádla?

Měří se vodorovně kolem těla přes nejsilnější místo prsou při rovném držení těla. Podprsenku mějte oblečenou už jenom z toho důvodu, že v případě povislých prsou bychom nezměřili správný obvod, nesmí být však vyztužená. Důležité přitom je, aby byl krejčovský metr protažen pod pažemi a na zádech probíhal ve stejné výšce jako přes prsa. Metr musí doléhat k tělu volně a v žádném případě se nesmí utahovat.

 

Rozdíl v cm mezi obvodem pod prsy a obvodem přes prsa udává velikost košíčků:

 

rozdíl 13 cm                  cup A

rozdíl 15 cm                  cup B

rozdíl 17 cm                  cup C

rozdíl 19 cm                  cup D

rozdíl 21 cm                  cup E

rozdíl 23 cm                  cup F

rozdíl 25 cm                  cup G

 

Příklad:

Obvod pod prsy             75 cm

Obvod přes prsa            90 cm

Rozdíl                          15 cm

Z tabulky vyplývá velikost košíčků B.

Obě zjištěné míry dávají velikost podprsenky 75 B!

 

Takže, když Vás tak poslouchám, tohle všechno by měla odborně zaškolená prodavačka vědět, aby mi mohla poradit. S tím ale moc dobré zkušenosti nemám, jak je to se školením prodavaček u značky Felina?

Samozřejmě, školení u nás probíhá. Dále to pak záleží na ochotě jednotlivých prodavaček zákaznici při výběru maximálně pomoci. Zkušená prodavačka Vám již od oka poradí, zda velikost, kterou jste jí řekla, odpovídá vaší postavě, či nikoliv.

U nás v ČR je tak trochu tabu to, že prodavačka nevidí, jak Vám podprsenka sedí, ale i to se pomalu mění a naše ženy už nejsou tak stydlivé, důležitý je nevtíravý přístup prodavačky, nakonec kdo z nás má 100% postavu? Jinde je již zcela normální, že prodavačka vám v kabince zhodnotí, zda velikost odpovídá, popřípadě Vám nabídne úpravu: je třeba povolit, či utáhnout ramínka, nevěřily byste, že existují ženy, které nevědí, jak prsa správně do podprsenky narovnat, například podprsenka se nezapíná před prsy a pak se netočí kolem celého těla, jak to mnohé ženy dělají, ale zapíná se za zády, i tady může prodavačka pomoci, když objem nesedí úplně dobře.

 

Poradíte čtenářkám, jak správně udržovat spodní prádlo?

Rozhodně by se ženy měly řídit doporučením, která najdou ve formě symbolů na každém kousku prádla Felina. Je totiž důležité, aby bylo ošetřováno odpovídajícím způsobem. Při správné péči tak prádlo zůstane dlouho vzdušné, neztratí tvar a nedojde tak ke zbytečnému poškození.

K praní náchylných materiálů, jako třeba krajky, se doporučuje využít program na jemné praní. Také by ženy neměly zapomínat na používání sáčků, do kterých podprsenku vloží. Zabrání se tak poškození jinými částmi prádla, jako například zipem, a navíc se tak zmenšuje mechanické namáhání kostice v podprsence a zabraňuje se tak jejímu vyklouznutí. A důležité je také správné dávkování pracího prostředku. Při ručním praní používat tekutý prací prostředek, prášek se při nízkých teplotách těžko rozpouští, nepoužívat aviváž. Nesušit v sušičce.  

   
03.10.2005 - Krása - autor: Komerční článek

Další příspěvky

Komentáře:

 1. [67] jithule [*]

  já jsem se svým spodním prádlem spokojená vybíral ho manželSml30

  superkarma: 0 23.12.2012, 22:06:42
 2. avatar
  [65] _Lucky [*]

  35. medved: Moje koupila moc pěknou v Hypernově. Osobně můžu potvrdit, že jako stan nevypadá (ani , ani podprda). Mají je tam přimo v sekci oblečků a blbinek pro kojence.

  superkarma: 0 04.10.2005, 18:19:05
 3. avatar
  [64] Suzanne [*]

  2 dědský čepičky

  superkarma: 0 03.10.2005, 21:41:49
 4. [63] Gabka [*]

  Hm tak felinu mám ráda. Trochu dražší, ale zase vydrží

  superkarma: 0 03.10.2005, 21:25:11
 5. avatar
  [59] zrza [*]

  Nyotaimori: a kde to tak nejčastěji děláš ?

  superkarma: 0 03.10.2005, 16:41:25
 6. avatar
  [56] zrza [*]

  Suzanne 47: a furt se mi ho nedaří uklidnit ...

  superkarma: 0 03.10.2005, 16:23:36
 7. avatar
  [55] zrza [*]

  Meander 44: tak sem si asi tím řevem vyděsila dítě ...

  superkarma: 0 03.10.2005, 16:21:46
 8. avatar
  [54] Meander [*]

  Nyotaimori: Jsi stejně vysoká jako já. Ale najspíš bychom vedle sebe vypadaly jako ruský písmeno JU

  superkarma: 0 03.10.2005, 16:21:43
 9. avatar
  [52] Meander [*]

  Suzanne: Kdyby dětský! Spíš dědský

  superkarma: 0 03.10.2005, 16:12:45
 10. avatar
  [51] Suzanne [*]

  Meander: Jo! Dvě dětský čepičky

  superkarma: 0 03.10.2005, 16:07:11
 11. avatar
  [50] Meander [*]

  Radka S: Já bych strašně ráda nenosila podprsenku, ale asi bych si ty kozy při prudším pohybu utrhla. Tramvaj nedobíhám už pár let, protože bych chcípla bolestí.

  superkarma: 0 03.10.2005, 16:03:05

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. avatar
  [49] Meander [*]

  Suzanne:
  Babičce jsem kupovali podprsenky takové, aby s nám vešly na hlavu

  superkarma: 0 03.10.2005, 16:01:51
 2. [48] Radka JS [*]

  Tak já podprsenky neprožívám. Pár kousků vlastním, naštěstí nemám až zase takový problém s nákupem. Většinou to jistí Triumph.
  Od Feliny se mi zatím žádné moc nelíbily, i když mamka říká jak jsou super! Teď možná změním názor, zejména ty čokoládové a vanilkové barvičky .
  Jinak když to není bezpodmínečně nutné, tak podprsenky nenosím. A že mi jsou někdy vidět bradavky! No a co!

  superkarma: 0 03.10.2005, 15:55:10
 3. avatar
  [47] Suzanne [*]

  zrza: Meander: A to moje tehdy 85tiletá tetička vyprávěla o jiné dámě: Lidi, ta ženská měla tak vošklivý prsa, no hotovej kámen v ponožce ...

  superkarma: 0 03.10.2005, 15:43:30
 4. avatar
  [44] Meander [*]

  Suzanne 42: Taky tak. I když u mě je spíš BUM BÁC než bimbam

  superkarma: 0 03.10.2005, 15:25:24
 5. avatar
  [43] zrza [*]

  Suzanne: já taky, protože bez ní nejsem ani tak plandavá, jako spíše trčavá

  superkarma: 0 03.10.2005, 15:25:12
 6. avatar
  [42] Suzanne [*]

  catcat: Když já mám podprdu jako samozřejmost, nosím ji doma, v lese, ve společnosti i o samotě. Je mi to příjemnější než bimbam...

  superkarma: 0 03.10.2005, 15:21:14
 7. avatar
  [41] catcat [*]

  Suzanne, Manx, zejm. tedy Manx - patříte asi k jiné generaci, už vloni v létě jsme se s kamarádem přesvědčili, že dnes je všechno jinak. Chlapi se dřív mohli těšit na léto, protože holky chodily hore bez a holky se těšily na léto, protože mohly chodit hore bez. A Teď na to mládež kouká jak na nějaký divný zvyk...

  superkarma: 0 03.10.2005, 15:15:14
 8. [36] Jana 01 [*]

  Xenie: a to si myslíš, že když ti něco příjde se zásilkového obchodu, že to před tebou nikdo nemohl zkoušet? Ty výrobky, co ti nesedí a zašleš zpět podle tebe okamžitě vyhodí, jo?

  superkarma: 0 03.10.2005, 14:38:44
 9. avatar
  [35] medved [*]

  a neznate mila Felino nejakou peknou kojici ty co mam vypadaji jak stany ...jsem z toho znechucena prodavacka v krame me uklidnovala, ze to je fukncni vec a nemam to pry resit ...takze nosim vesmes sportovni, ve kterych jde taky kojit a kojici jen vyjimecne, proste je nemuzu vystat

  superkarma: 0 03.10.2005, 14:35:57
 10. avatar
  [32] About [*]

  ratonito: Já mám navíc krátké packy!

  superkarma: 0 03.10.2005, 13:46:30
 11. avatar
  [31] Suzanne [*]

  zrza:

  superkarma: 0 03.10.2005, 13:13:38
 12. avatar
  [30] zrza [*]

  Suzanne: Mám bujnou představivost ...

  superkarma: 0 03.10.2005, 12:43:28
 13. avatar
  [29] ratonito [*]

  About: Ze předu a přetočit. Kdybych si ji měla zapínat za zády, tak se do těch háčků trefím možná za půl hodiny.

  superkarma: 0 03.10.2005, 12:38:27
 14. avatar
  [27] About [*]

  Jak je to u vás s tím zapínáním?

  superkarma: 0 03.10.2005, 12:07:29
 15. avatar
  [26] ratonito [*]

  xenie: No jo ale nohy má zkoušející asi víc spocené než prsa...

  superkarma: 0 03.10.2005, 11:50:47
 16. [25] xenie [*]

  ratonito: boty nejsou prádlo, já psala jen o prádle

  superkarma: 0 03.10.2005, 11:43:36
 17. avatar
  [23] Suzanne [*]

  catcat: to já nosím tenhle obleček všude, tzn. i na táboře. Přece si nevyrazím zuby

  superkarma: 0 03.10.2005, 11:12:11
 18. avatar
  [22] catcat [*]

  Boty zkoušet musím, ale podprsenku nejradši nenosím, ale pubertální mládí kolem mě se pak tváří opovržlivě - no ale ženský , řeknětě, nosit tento tip oblečku na táboře....

  superkarma: 0 03.10.2005, 11:08:14
 19. avatar
  [21] ratonito [*]

  xenie: Boty si nezkoušíš?

  superkarma: 0 03.10.2005, 10:59:37
 20. avatar
  [20] Petulinda [*]

  BT: Kdes na tom byla, že si výrobci dávají záležet na poprsenkách pro větší prsa? Podle mě je perfektní výběr do košíčků velikosti C. Ale pak už je to mnohem hořší.

  superkarma: 0 03.10.2005, 10:34:34
 21. [19] xenie [*]

  Žábina: a proto kupuji prádlo jen z netu, quelle a pod. ... z představy, že si podprsenku přede mnou "vyzkoušelo" pár jiných ženských, je mi

  superkarma: 0 03.10.2005, 10:18:11
 22. avatar
  [18] Žábina [*]

  no na prodavačku bych rozhodně nespoléhala, není nad to si podprdu pořádně zkusit

  superkarma: 0 03.10.2005, 10:05:54
 23. avatar
  [13] Andula [*]

  BT: cože? Takový pocit, že by si dávali záležet na podprsenkách pro ežny s větším porpsím fakt pocit nemám.

  superkarma: 0 03.10.2005, 09:07:58
 24. avatar
  [12] Suzanne [*]

  3x jsem si nechala odborně poradit, 3x jsem si koupila větší podprsenku. Prostě jsem se nechala ukecat, že potřebuju jinou velikost, než si kupuju a pak jsem za 1500 měla krásnej hadřík v šuplíku. Už se nenachytám

  superkarma: 0 03.10.2005, 09:01:07
 25. avatar
  [11] ratonito [*]

  Rottka: No nevím, já to takhle jednou udělala a kostice vytáhla a podprsenku jsem vyhodila protože neseděla už vůbec.

  superkarma: 0 03.10.2005, 09:00:25
 26. avatar
  [7] ratonito [*]

  Lilinka: BT: Já mám zase ráda push-up. I když je zajímavé, že podle toho výpočtu bych měla mít asi 70A nebo 75A ale push-up musím mít 70B nebo 75B protože Áčková je mi malá, mám v ní prsa splácnutý.

  superkarma: 0 03.10.2005, 07:39:10
 27. avatar
  [6] Alfová [*]

  nebyl tu nedávno podobný článek?

  superkarma: 0 03.10.2005, 07:29:19
 28. avatar
  [4] šája [*]

  no jo, ono sehnat velikost 90A je taky umění...

  superkarma: 0 03.10.2005, 07:23:14
 29. avatar
  [3] Lilinka [*]

  Nyotaimori: ratonito: já na seve malou podprdu jinde než u rákosníků neseženu

  superkarma: 0 03.10.2005, 07:22:20
 30. avatar
  [2] ratonito [*]

  Nyotaimori: Asi tak nějak. Mně sedí akorát jeden druh od Čičmanů. Až ho přestanou prodávat tak teda nevím

  superkarma: 0 03.10.2005, 05:45:21

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení

Náš tip

Doporučujeme