Když jsem se vrátil z dovolené, dovezl jsem si několik druhů kozího sýra - měl jsem k němu předsudky a samotného mě překvapilo, jak je tento sýr dobrý. Dovezl jsem sýry i do redakce... „Tfuj!“ ozval se jeden hlas:„Kozinu nesnáším! Je mi z ní špatně.“ Jiným zase malá degustace přišla vhod. Napadlo mě, že je to vlastně docela zajímavé téma na článek, a tak jsem zašel do prodejny Cheesy v Praze Podolí, abych se o výrobcích z kozího mléka dozvěděl trochu víc.

Z rozhovoru se slečnou Karolinou Poláčkovou, která mi sýry ochotně nechala ochutnávat, vyplynulo hned několik zajímavých informací...

Karolina Poláčková

Věděli jste, že...

  • ... koza je zvíře, které nemá rakovinu a kozí sýry a mléko obsahují spoustu protirakovinotvorných látek.
  • ... v kozím sýru nesmrdí koza samotná, ale kozel a prostředí, ve kterém koza žije.
  • ... čím déle sýr zraje, tím je výraznější.
  • ... dnes je již možné odstranit specifický zápach kozího sýra, ale někteří labužníci, zvláště Francouzi, ho vyžadují.
  • ... dokonce existuje kozí sýr z horských koz (zejména v Holandsku), který není cítit vůbec.
  • ... z kozího sýra se v těle neukládá tolik tuků jako ze sýra kravského.
  • ... i ovčí sýry jsou cítit, i když trochu jinak než kozí. Ovčí jsou spíš hořčí a na patře štiplavé, kozí mají sladký podtón.
  • ... byste neměli uchovávat sýry (jedno jaké) ve vlhkém prostředí ledničky, ale raději v dobře větrané místnosti maximálně do 18 °C.

Hned jsem si koupil půl kila mladého holandského sýra z horské kozy a slečna Poláčková mi potvrdila, že jsem si nemohl vybrat lépe: „Mladý sýr z horských koziček je ten nejzdravější.“

Zajímalo mě také, jak jsou na tom s kozinou ostatní v redakce Ženy-in, tak jsem udělal malou anketu.

Ozázka: Vadí ti kozí chuť?

eva soukupováEva Soukupová

Vadil mi náš kozel Bobeš, páč byl zlej. Otčím si doma dělával kozí sýry. Nejedla jsem to, nechutnaly mi. Kozí mléko jsem možná ochutnala, ale už si to nepamatuju. Ten zápach sýrů, které se doma zpracovávaly, mi nevadil. Naopak mi kozí odér a chuť vadil v mase, přesto jsem ho jedla. Docela často jsme rožnili a někdy došlo i na kozy. Mladé kozy byly docela v pohodě, ale jak se picnul kozel, natož starší, už bylo maso kozinou hodně cítit. Nebylo to dobré.

linda a lindaLinda Wimmerová

Jestli mi vadí kozí chuť? To záleží na tom, jak moc je intenzivní. Na kozí farmě jsme si nakoupili různé výrobky a můžu říci, že něco jsem schopna pozřít, a dokonce mi to chutná, něco prostě nedám! Třeba sýr s bylinkama je úžasnej, ale kefír, to je už trošku moc. Takže jak kdy...

Klára KřížováKlára Křížová

Kozí chutě nesnášim. Vím, že někdo to má jako lahůdku, pochoutku, já to mám naopak. Pachuť kozích sýrů je fakt pro mne hnusná. Stačí mi jen cítit a zvedá se mi žaludek. Nedávno jsem na jednom rautu omylem dala do pusy nějakou skvěle vypadající dobrotu, kde se za sýr typu žervé maskoval kozí sýr. Ztuhly mi rysy, musela jsem okamžitě na záchod to jít vyplivnout, při cestě úprkem na onu místnost začaly dávivé reflexy.... Raději jsem to zapila dvojkou bílého na ex. Jak si pamatuji z dětství toho smradlavýho kozla na venkově z chlívku, tak stejný smrad na mě vane z kozích pokrmů. A ochutnala jsem i maso, se stejným efektem.

Jak vidíte, co člověk, to trochu jiný názor. Jak jste na tom s kozí chutí vy? A věděli jste, že si můžete pořídit kozí sýr, ze kterého kozina cítit není?

Reklama