Co je na psech nejkrásnější, že duší zůstanou štěňaty i v důchodovém věku. Více v příspěvku čtenářky s nickem klemsik...

Čtenářka Klemsik má ráda všechna zvířata, ale nejvíc asi pejsky...


Milá redakce,

ráda bych přispěla k tématu o pejskách, protože je nám ze všech zvířat asi nejraději. Už od mala jsem měla vztah ke všem zvířatům, protože jsem holka z vesnice a tam se to na dvorku jen hemžilo - od slepic počínaje, prasaty konče. Měli jsme téměř vše, doma zase rybičky, andulky apod. Ale psi zůstávají mojí velkou láskou stále. Můj první pes - viz. foto 1. se jmenuje Besina, je to „čistokrevný pouliční smeták“. Taková zvláštní směs všech druhů a nikdo vlastně neví jakých. Nevím proč, ale když jsem to krásné, malé, klepající se černé klubíčko spatřila před téměř 11lety u kamarádky, tak bylo rozhodnuto. Zachránila jsem ho před jistou smrtí, protože její maminka byla nemocná a nemohla se o svá šťěnátka starat, proto jejich člověčí páníčci hledali urychleně někoho, kdo se o ťa malá stvořeníčka postarají. Vzala jsem si tedy fenečku a pojmenovala jí po její mamince - Besinka. Domů jsem si jí nesla v kapse u košile a celou cestu jsem jí zahřívala. Doma jsem ji před rodiči musela ukrýt ve sklepě, protože jsem nevěděla, jak na tuto novinku budou reagovat. Prozradilo mě neustálé odbíhání do sklepení a velká spotřeba mléka, přestože jsme mléko nenáviděla! :) Musela jsem s pravdou ven, ale bylo to v pohodě. I oni si to malé nevinné vykulené štěně zamilovali. Jen pak následoval tvrdý boj o její život, protože jsem jí musela nutit pít a jíst. Nechtěla pít, jen z mé ruky a po troškách, to tvrvalo téměř 2 měsíce, ale povedlo se! Dnes je z ní 11letá „babička“, už pěkně šedivý, ale duší je stále štěně. Až dnes vidím, proč jsem si vybrala právě jí...protože je úplně stejná jako já... ztřeštěná, hravá, věčně někde lítá, neposlouchá...na druhou stranu je věrná, přítulná, ráda se nechává drbat, má neodolatelný pohled, miluje venkov, pobyt na zahradě a lenošení na sluníčku. Navíc je černá, což je moje nejoblíbenější barva. Miluju jí! No řekněte, kam se hrabou „papíroví psi!“ Ps. ještě jedna malá zajímavost-kuriozita - taťka jí jednou nechtěně přejel škodovkou, když pospíchal, ona spala pod autem...a přejel jí jedním kolem, auto nadskočilo a ona? ... přežila!!! Zázrak, který nikdo nechápe! Od té doby jí také říkáme OBRNĚNÝ PES nebo NESMRTELNÁ BABIČKA!

k1

A ještě zasílám foto č.2 - na které je pes rodičů mého přítele. Ti od svého mládí chovají jen pražské krysaříky. Toto je nový přírůstek do rodiny. Všechny jejich pejsci byly fenky a všechny se jmenovaly „Sindýna“. Já tyto pejsky moc nemusím, ale je to každého věc i otázka vkusu. Osobně si myslím, že je to přešlechtěné plemeno. V zimě je jim moc zima, v létě nesmí na sluníčko, strava se jim pomalu předžvýkává a spinkají výhradně v posteli s páníčky. Chodit musíte pomalu, aby jste je nezašlápli a neustále trpí nějakými chorobami. Tato jejich nejnovější fenečka je zatím celkem fajn, akorát moc střeštěná a kouše. Před ní měli fenku, které bylo 12let a byla dost zlá, nesnášela děti, věčně jí něco bolelo a měla hrozné „zlozvyky“ - kakala do postele, čůrala jen na hadr apod. Takže doufám, že tahle bude hodná a k dětem.

k2

Ještě jedná poznámka, když se bavíme o pejskách - uklízejte si po svých mazlíčcích výkaly! Bydlíme na sídlišti a musím říct, že „nevyšlápnout“ denně aspoň 2 lejna je zázrak! Ale je to jen o lidech! Jsou i tací, kteří poctivě uklízí, ale většina nikoliv, tací by pak neměli vůbec zvířata vlastnit! Já osobně jsem tu svojí Besinku nechala u rodičů na vesnici, s těžkým srdcem, ale je jí tam lépe - má tam velkou zahradu, náležitou péči a vím, že život v paneláku by ji jen ublížil.

Mějte se fajn!!! Zdravím všechny příznivce jakkýchkoliv zvířat! Kdo miluje zvířata, má rád i lidi!!! :))
Klemsik

Pozn. red. Text neprošel redakční korekturou.

(Foto) téma dne 10. září 2012: Vaše psí rasa

  • Líbí se vám konkrétní psí rasa? A proč zrovna tahle?
  • Jak jste si vybíraly psa? Čím vás ten váš zaujal?

Své příspěvky k tomuto tématu mi posílejte na e-mailovou adresu redakce (viz níže, a to nejpozději 10. 9. 2012 do 15.00 hodin. Máte-li vlastní fotku rasy či konkrétního psa, o kterém budete psát, pošlete ji také, ale prosím jen jednu, abych stihl vydat všechny, nebo alespoň většinu příspěvků. Vaše příspěvky ať jsou dlouhé alespoň jako tento odstavec textu, jinak nebudete mít šanci na získání krásného dárku, který jistě váš čtyřnohý přítel ocení. A jaký je to dárek? Jednu z přispěvatelek krmivem a pamlsky od Pedigree v celkové hodnotě takřka 700 korun, které je partnerem dnešního tématu. Čtenářka obdrží...

  • Granule Pedigree Vital Protection, varianta Adult dogs s hovězím a drůbežím masem, 7,2 kg (3x2,4 kg, tj. 30 krmných dávek/zásoba na měsíc) (foto níže je pouze ilustrační s větším balením týž granulí)
  • Dentální pamlsky Pedigree DentaStix, varianta Medium, 28 ks (zásoba na měsíc)

Dalších pět přispěvatelek odměním 2.000 extra body do zářijové části naší Věrnostní soutěže!

denta pedigreepedigree

Reklama