Po internetu i tak vůbec v řečech se šíří spousta návodů a tipů na všemožné čištění bez chemie. Rozhodli jsme se některé vyzkoušet! První na řadu přišlo čištění žehličky zubní pastou - jak jsme dopadli? Posuďte výsledek!

Návod...

„Tento praktický a levný fígl mi poradila mamka, která ho prý vyčetla někde z internetu. Schválně ho někdy vyzkoušej - opravdu funguje!“ doporučila mi kamarádka Jitka.

  1. Na nerezovou žehličku se nám vinou nesprávně zvoleného programu připekl tenký nános spálené tkaniny.
  2. Ještě za tepla odstraníme (například špachtlí) větší přiškvařené kousky a necháme žehličku vychladnout.
  3. Na hrubší hadřík si naneseme běžnou zubní pastu a krouživými pohyby vyčistíme zbytky nánosu. Není-li připečení staršího data, mělo by se dokonale odstranit.
  4. Pokud špína i tak odolala, nasypeme na starý ručník trochu kuchyňské soli a mírně zahřátou žehličkou po ní pomalu přejíždíme - musíme postupovat opatrně, abychom nepoškrábali žehlicí plochu a aby se nám sůl nedostala do otvorů na napařování. Takovému čištění už žádné nečistoty vzdorovat nedokážou.

Vyzkoušel jsem!

Přestože nevlastním žehličku s nerezovou žehlicí plochou, ale s teflonovou, rozhodl jsem se zubní pastu vyzkoušet.

Protože připečená skvrna byla staršího data, vzal jsem si namísto hadříku k ruce starý zubní kartáček. Použil jsem pastu Colgate Total.

zehlicka

Pastu jsem nejprve nanesl a nechal 10 minut působit.

zehlicka

Následně jsem plochu krouživými pohyby čistil...

zehlicka

Nakonec setřel zbylou pastu ubrouskem.

zehlicka

Pro srovnání detail skvrny před (vlevo) čištěním a po čištění - skvrna se zmenšila, již není hnědá, ačkoli nejzažranější černé flíčky zůstaly. Přesto bych řekl, že výsledek je uspokojivý, co myslíte?

před po

Reklama