Bulvár

Čisté a upravené stačí

Nebudu psát o kosmetice, manikúře nebo pedikúře.  U dnešního tématu jsem si zavzpomínala na svoje dětství a na to, co mě v souvislosti s nehty hodně bolavého potkalo.

Chodila jsem do školy a byla jsem hodně malá. Po návratu ze školy jsem dělala to, co ostatní děti: hodila jsem aktovku do kouta a letěla ven. Tak tomu bylo každý den, lítali jsme do tmy a museli nás svolávat domů, jinak bychom byli schopni řádit snad do půlnoci.

Život na vesnici měl svoje výhody, ale také nastražená rizika, jak jsem se zanedlouho na vlastní kůži přesvědčila. Ten den jsme si hráli u betonových skruží. Byly tak veliké, že jsme si do jedné vedle sebe posedali dovnitř. Napřed jsme si jen povídali, pak nás to přestalo bavit a vymýšleli jsme, co by se s tou skruží dalo provádět. Zkusili jsme se houpat. Ze strany na stranu - tak, jak to dělají Bavoráci s pivem u stolu:). Protože nás tam sedělo dost, povedlo se. Já jsem ke své smůle seděla hned na kraji.

Nevím už, jak se to stalo, jestli do mě někdo strčil nebo jestli jsem byla nepozorná, zkrátka se můj prst najednou ocitl pod betonovým obrem a ten se po něm pěkně zhoupl sem a tam. Bylo mi hloupé začít ječet, tak jsem počkala na interval, kdy jsem mohla prst vysvobodit, a nikdo si ničeho nevšiml. Zato doma. Nehet zmodral, prst bolel. Statečně jsem všecko snášela, ruku schovávala pod stůl, a tak se mi podařilo všecko ututlat. Ještě bych dostala nářez, to tak!

A pak to začalo být zajímavé - po čase se mi nehet odlupoval a já jsem poprvé (a doufám naposled) uviděla, jak to pod ním vypadá. Že ten „měsíček" je vlastně vystouplý a celé je to pod tím tvrdé a nebolestivé. A víte, jak strašně dlouho nehet roste? Připadalo mi to věčnost. Ale dorostl a nic nebylo vidět, žádný šrám. Zato když mě později kočka škrábla až dolů
do nehtového lůžka prostředníčku a zůstal jí tam vězet dráp, tak to mi zůstalo napořád - nehet se mi stále dělí napůl.

Za laky na nehty hodně ušetřím, protože když jsem to párkrát zkusila, připadala jsem si jako ve svěrací kazajce. Razím heslo: čisté a upravené stačí. :)

Gerda


Děkujeme za pěkný příspěvek :).

I když mi z něj teda běhá mráz po zádech... Uf.

A co Vy a Vaše nehtové anabáze, ženy-in? Napište mi o nich na redakce@zena-in.cz!

   
23.03.2007 - Společnost - autor: Ivana Kuglerová

Komentáře:

 1. avatar
  [12] polgara [*]

  Taky přihodím jednu příhodu z dětství. Bylo mi necelých pět, když sousedi přinesli na dvůr kapslíky. Znáte to. Úzké zelené papírové proužky s černohnědými kolečky. Položíte na pěkný plochý kámen a dalším kamenem do toho třísknete. No, jak jsem to opatrně přidržovala a právě do toho chtěla jak se patří uhodit, zavolala na mne kamarádka a já se trefila plnou parou do palce. To byl ohňostroj. Těch hvězdiček. A ta příšerná bolest. Abych to zkrátila. Nehet zčernal, slezl a půl roku trvalo, než ten nový dorostl do správné podoby.

  superkarma: 0 24.03.2007, 00:24:00
 2. avatar
  [10] Midsummer [*]

  gerda:

  superkarma: 0 23.03.2007, 12:38:40
 3. avatar
  [9] gerda [*]

  Midsummer: to muselo být na stejném místě, jako na tom, co se konala astronomická přednáška o Marsu. Když se vyčerpaný školitel zeptal publika, co by chtělo vědět, přihlásil se jeden a ptal se: " a je na Marxu život?"

  superkarma: 0 23.03.2007, 12:12:28
 4. avatar
  [8] gerda [*]

  Midsummer: no,nadpis mi připomněl rádoby ctnostnou průpovídku čisté, leč záplatované , ale já fakt nesnesu ani trošku laku. Vždycky jsem to měla nalakované jenom chvilku, než to uschlo a začlo mi to jakoby stahovat nehty, potom jsem do toho tak dlouho vrtala, až jsem kousek načala a pak jsem to všecko odloupala

  superkarma: 0 23.03.2007, 12:01:47
 5. avatar
  [7] SENSITIVESKIN [*]

  gerda: jedině pořádně vohlodaný a musí z nich permanentně téct krev a hnis

  superkarma: 0 23.03.2007, 11:42:47
 6. avatar
  [6] ivana.kuglerova [*]

  Midsummer:

  superkarma: 0 23.03.2007, 11:39:27
 7. avatar
  [5] Midsummer [*]

  Já si tedy bez nalakovaných nehtů připadám jako nahatá, ale to chápu i tvůj postoj. Jen mi to trošičku připomnělo jednu starší příhodu. V dobách dávno minulých přijela k nám do vsi kosmetička a pořádala přednášku pro občany na MNV. Závěrem byla diskuze a dotazy. Jedna čerstvě vdaná mladá dívčina se tam ptala něco ohledně stylu líčení. Než se kosmetička stačila nadechnout, zahulákala tchýně nebohé tazatelky. "Já jí dám malovátka! Voda a mejdlo jí na tu hubu musej stačit!"

  superkarma: 0 23.03.2007, 11:37:25
 8. avatar
  [4] gerda [*]

  SENSITIVESKIN: špinavý a okousaný?

  superkarma: 0 23.03.2007, 11:37:06
 9. avatar
  [3] SENSITIVESKIN [*]

  kdepak - špinavý, špinavý, špinavý....

  superkarma: 0 23.03.2007, 11:25:10
 10. avatar
  [2] femme [*]

  mně, po jedné obzvlášť namáhavé tůře po horách, slezly za několik měsíců nehty na obou palcích nohou

  superkarma: 0 23.03.2007, 11:20:32
 11. avatar
  [1] Věrulinka [*]

  podobný problém jsem měla s malíčkem,když jsem nechala ruku mezi dveřmi u pantů a kamarád práskl dveřmi,nevěděl,nevšiml si,že tam mám ruku.

  superkarma: 0 23.03.2007, 11:19:04

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme