Magie

Čísla. Co možná netušíte o tom svém?

number

Máte své šťastné číslo? Chcete vědět, co si o jeho vibracích myslí dávné starověké kultury? Řecká, babylónská, hebrejská, čínská... Záznamy o ní najdeme i u starých Egypťanů, Májů, Peršanů.

Nápadná stálost, zkušenosti i neměnnost symbolického významu čísel v různých kulturách lidstva během celé jeho historie jsou přinejmenším zajímavé.

Podle Pythagora, narozeného už kolem roku 580 před Kristem, může být cokoli vyjádřeno číselnou hodnotou.

Pythagorovo učení vycházelo z Egyptské číselné magie, ze které také vznikaly obrazy Tarotových karet.

Každé číslo má i svou vládnoucí planetu.

Každá planeta zároveň vládne některému z dvanácti znamení zvěrokruhu.

Propojením vlivu čísla s vlivem planet a jejich znamení dostaneme zajímavé výsledky při každém konkrétním rozboru.

Význam čísel je mnohem hlubší, než si připouštíme. Málokdo z nás si již dnes uvědomuje, že čísla nevyjadřují jen kvantitu, ale i kvalitu.

Chcete znát jejich povahu? Každé z nich má totiž tu svou a některá jsou nám i osudem.

Co možná nevíte o svém šťastném, nebo i nešťastném čísle?

Jednička

Je obecně považována za představitelku mužského principu. Samo o sobě je toto číslo v podstatě prázdné. V magii se jednička používá při rituálech směrovaných na sebe sama. Symbolizuje Slunce a základ. Je to číslo sporné. Může být i symbolem osamělosti nebo přemíry ega.

Dvojka

Dvojka je číslem duality a ženského principu. Číňané uctívají dvojku jako šťastné číslo - podle čínského přísloví „Dobré věci přicházejí ve dvojicích“. Je číslem plodnosti. V magii se dvojka příliš nepoužívá, alespoň ne v té pozitivní. Právě pro její přímý vztah k Luně jako nositelce iluzí a snové reality.

Trojka

Trojka bývá považována za magickou či božskou. Nejsvětější trojice Otce, Syna a Ducha svatého je mocným symbolem. Její síla je ovšem mnohem starší než křesťanství. V magii je jí připisován veliký význam. Síla čísla tři se přenesla i do současného racionálního světa. Když se zamyslíme nad trojkou, přijdeme na to, že prakticky všechny věci, na kterých nám záleží, nebo kterým chceme dát důležitost, jsou tři.

Tři přání, tři sudičky, tři bratři, tři vlasy, tři zuby, tři sestry - kolik podniků a firem má v názvu tuto magickou číslici, do třetice všeho dobrého i zlého... automaticky se nám dere do úst, a ani nad tím moc nepřemýšlíme. Pro mnoho lidí je trojka šťastná, mnoho z nich už ani neví proč. Prostě trojka bude ta pravá. Pravá hlavně pro to, co se týká duchovna, osudu, vizí, přání a podobně. Je abstraktní a jako by létá.

Čtyřka

Čtyřka je znakem dokonalosti a celistvosti. I čtyřka hraje v našem životě obrovskou úlohu, a my už to ani nevnímáme. Prakticky všechno, co má nějaký vztah ke hmatatelnému, zavání čtyřkou. Vzduch, země, voda a oheň - sever, jih, východ, západ - jaro, léto, podzim, zima.

Řada teoretiků i vojenských stratégů je přesvědčena, že čtveřice je nejstabilnější styčnou strukturou...

Říká se, že čtyřka je číslem hříšného Lucifera, vypovězeného čtvrtého, který následoval po Trojici. Apokalypsu budou zvěstovat čtyři jezdci, Smrt, Válka, Epidemie a Hladomor.

V Číně, Koreji a Japonsku zní výraz pro čtyřku podobně jako výraz označující smrt, proto je čtyřka na Východě považována za symbol neštěstí, a některé budovy jsou očíslovány s vynecháním čtvrtého patra.

Ze stejného důvodu se tomuto číslu vyhýbají některé firmy působící na trzích v oblastech Dálného východu - například Nokia u svých mobilních telefonů vynechává součíslí začínající čtyřkou.

Toto číslo bývá samozřejmě spojováno také s celou řadou náboženských symbolů stability a úplnosti: Např. v křesťanství figurují čtyři archandělé, čtyři hlavní síly a čtyři řeky ráje.

Mimoto existují čtyři nezměrná přání v buddhismu, čtyři islámské principy, které vytvářejí božství, čtyři světy hebrejské kabaly, čtyři tváře Bráhmy v hinduismu atd.

Pokud nejsou věci kulaté, většina z nich je čtvercová...

Pětka

Pětka je číslem života a lidské zkušenosti a je symbolem individuality, duchovní touhy i ochrany. Proto má pentagram pět cípů, protože pátý element je éter, doplňující čtyři živly o myšlenku a životnost.

Pětka se objevuje také v náboženských obrazech po celém světě, zvláště v souvislosti s lidskou existencí: pět ran Kristových, nasycení pěti tisíc hladových, pět dhján v buddhismu a hinduismu, střežících pět směrů („střed“ je také směr), pět tváří Šivy v hinduismu.

V magii je pětka užívána často v souvislosti s evokováním změny stavu s přičtením nutné oběti.

Šestka

Šestka je matematicky dokonalá. Je to číslo rovnováhy, harmonie, vyrovnanosti. Za šest dnů stvořil Bůh zemi a podobně. Je to číslo Venuše a přináší užitek, tělesné blaho, lásku i krásu.

V magii je hlavním číslem v rituálech vztahů a lásky.

Sedmička

Odjakživa je to číslo mystické. Sedmička tvoří základ důležitých soustav lidské existence - dnů v týdnu, starověkých divů světa, sloupů moudrosti, smrtelných hříchů, paprsků stvoření, úrovní pekla, barev duhy, hudební stupnice.

Z mezinárodního hlediska je spojována s integrací, sjednocením a rozsáhlejšími vesmírnými projekty. Sedm schodů v buddhismu odpovídá ovládnutí času a prostoru, sedm základních čaker v hinduismu označuje vzestup od pozemšťanství k božství.

Sedmička je číslem Neptuna a pod její vládou můžeme leccos vymyslet, nasměrovat, vykomunikovat, ale málokdy dokončit. Nemá na to sílu. Vládne snům, nikoli hmotě. Sedmička je nápad a je nehmotná.

Osmička

Křtitelnice s vodou, jež zbavuje novorozence hříchu, bývá osmiboká. Osmička se skládá ze dvou nul, položená osmička je znakem pro nekonečno.

Osmičku lze pokládat za numero vládnoucí, silné, dokončující, dogmatické a rovněž schopné zdolávat překážky. Je to číslo počátku i konce.

Osmička je karmická a znamená narození i smrt – nikdy nekončící proces. Přeměňuje započaté v dokončené, a to v jakékoli formě - je zadostiučiněním a spravedlností - jak jsme se sedmičkou zaseli, tak s osmičkou sklidíme, a to nemusí být vždy šťastné.

V Číně je osmička pokládána za šťastné číslo. Vzato kolem a kolem, Čína je všechno možné, jen ne mírová země. S ohledem na to, jak se tato země chová, si s touto vibrací víc než zahrává. Je to ale také číslo moci a draní se kupředu.

Osmička se neohlíží na následky, ona už je současně následkem. A to je při nezvládnutí její síly často fatální.

Devět

Potenciál devítky je dobře patrný na magickém čtverci rozděleném do tří řad o třech polích, přičemž součet čísel ve vodorovných i svislých řadách je shodný - ve čtverci o třech řadách po třech polích, když je každá číslice použita pouze jednou, se tento součet rovná patnácti.

Příslušníci řady kultur celého světa považují devítku za nositelku duchovní a božské moci. V magii se devítka požívá pro obřadní rituály, zahrnující působení na skupinu osob nebo i států. Vibrace devítky je velmi silná.

Většinou s sebou nese významné věci, které už tu jednou byly, ale zůstaly nedořešeny. Devítka je nedořeší, ale vytáhne na světlo v ryzí podobě.


Téma pro vaše vaše dnešní e-maily je právě tohle. Dnes si budeme o číslech povídat celý den. Zopakujeme si význam životních čísel i numerologickou hodnotu a povahu vašich jmen...

Co vy a čísla? Ta šťastná i nešťastná, zvláštní, leckdy těžko vysvětlitelné souhry čísel ve vašich životech a podobně?

Pište na redakce@zena-in.cz

Hrajeme o prvotřídní krém VICHY, po kterém budete (řečí čísel) minimálně o dvacet mladší. Do rána! :-)))

   
03.08.2010 - Magie - autor: Michaela Kudláčková

Komentáře:

 1. [24] Dobroslava [*]

  Nevím zda je to správně,když si sečtu čísla narození,  tak mi vyjde číslo 3. (23.7.1935 - 2+3+7+1+9+3+5se rovná 30.) A myslím si,že mám v životě štěstí i když někdy také musí přejít něco nepřijemného,nechtěného. Ale kdyby se nám pořad dařilo.nevážili bychom si toho.Vše přichází střídavě.Jak se říká"jednou jsme nahoře,jednou dole".Nikdy není stále vše dobré a zase není vždy vše zle.Když mám smutné období,přijde veselejší. A myslím,¨že je tak asi u každého.Abychom to v životě zvládli.vydrželi  a života si vážili. Dobroslava

  superkarma: 0 18.08.2010, 11:29:33
 2. avatar
  [23] alena ambrozova [*]

  já mám 13 a Sml23vím o ni nic ví někdo z vás

  superkarma: 0 04.08.2010, 19:14:59
 3. avatar
  [22] Linde [*]

  sanvean — #9 to máme podobné - já nemám přímo jedno šťastné číslo, ale trojku a sedmičku. A lecos vnímám také barevně, jako popisješ ty, zvláště pak dny v týdnu i ta čísla Sml59, třeba pondělí vnímám bíle, čtvrtek hnědě, úterý oranžověSml16, jedničku červeně, dvojku modře atd

  superkarma: 0 03.08.2010, 21:59:26
 4. [21] Rikina [*]

  Michaela Kudláčková — #20 Sml30 teď jsem to přepočítala dvakrát podle data narození, a vychází pětka. Sml80 Nebo neumím sčítat, což by ovšem pro účetní bylo fatální. Sml57 

  superkarma: 0 03.08.2010, 16:19:21
 5. avatar
  [20] Michaela Kudláčková [*]

  Rikina — #19 ...jak se to mohlo stát?????

  TEDY, TY JSI ALE ČÍSLO!!!!  Sml54  dobrý???

  A jak Tě znám, tak nejspíš 4 Sml24

  1. na komentář reaguje Rikina — #21
  superkarma: 0 03.08.2010, 16:10:26
 6. [19] Rikina [*]

  Tak v dobách školní docházky jsem občas slyšela, že jsem pěkný číslo, ale nikdo mi neřekl, jaké. Takže dodnes tápu. Sml57 Ovšem dnes už mi to nikdo neříká, což si myslím, že je škoda. Člověk si ani nevšimne, jak se to stalo, a najednou už není číslo, ale usedlá a seriózní paní. Sml30 Sml80 

  1. na komentář reaguje Michaela Kudláčková — #20
  superkarma: 0 03.08.2010, 15:46:22
 7. avatar
  [18] JankaAnna [*]

  German — #10 velmi zajímavé:)

  superkarma: 0 03.08.2010, 13:15:49
 8. avatar
  [17] JankaAnna [*]

  co je šťastné číslo? v životě se mi pohybuje spousta čísel, která pro mne hodně znamenají. Krom činného, dědičného, osobního čísla, čísla duše a tejného - intimního čísla existuje ještě nějaké šťastné?... čísel mám, jak jsem napsala, víc. Musela bych rozebrat danou situaci, pro kterou mi které číslo "padne". :)

  pokud vím, sčítá se i čas narození a ten se geografickou polohou mění... tedy to zas tak jednoduše vypočítatelné (pro laika) není...

  superkarma: 0 03.08.2010, 13:15:02
 9. avatar
  [16] peetrax [*]

  Moje je 4, ale někdy se objevuje jako 22. Ta 22 se mi zamlouvá líp.

  superkarma: 0 03.08.2010, 11:23:46
 10. [15] Bébina [*]

  Tak pry 2, ale jinak mam nejoblibenejsi 6. A vubec mam rada suda cisla.

  superkarma: 0 03.08.2010, 10:49:51
 11. avatar
  [14] kačinka [*]

  Vyšla mi šestka, mám i dvě v datu narození.

  superkarma: 0 03.08.2010, 10:38:55
 12. [13] babaz [*]

  Moje číslo je 5.

  dnes 3,8 - jsou čísla, která v souvislosti s 1 a 2 nejsou v souznění.

  3 - ústupek

  8 - autorativnost, houževnatost

  1 - sebejistota

  2 - stálost, společenskost

  superkarma: 0 03.08.2010, 10:13:03
 13. [12] Lyoness [*]

  maje — #3 me vychazi trojka, narodila jsem se tretiho a pravda, trojku jsem mela vzdy rada, ani vlastne nevim proc...

  superkarma: 0 03.08.2010, 09:45:35
 14. avatar
  [11] koryna [*]

  Já mám 9 Sml16

  superkarma: 0 03.08.2010, 09:33:20
 15. [10] German [*]

  Taková zajímavost:

  Wolf Messing (Stalinův jasnovidec) ve svém životopisu píše, že magické číslo je číslo 9. Nepamatuju si už přesně všechno kolem toho, ale utkvělo mi v hlavě, že když rozložíte jakýkoli násobek čísla 9 a znovu ta čísla sečtete, výsledek bude zase 9.

  Např. 9x2=18....1+8=9

           9x3=27...2+7=9 atd.

  A tohle je pouze u čísla 9.

  1. na komentář reaguje JankaAnna — #18
  superkarma: 0 03.08.2010, 09:31:59
 16. avatar
  [9] sanvean [*]

  Hraní s čísly mě živí a občas se mi o nich i zdá. Mám sedmičku, ale nějak inklinuju k trojce. Jednou jsem ve snu viděla obrovskou 333, tak asi proto. A představuju si čísla barevně, třeba trojka je žlutá, sedmička zelená. Asi paní učitelka v první třídě používala učitelka barevné křídy :))

  1. na komentář reaguje linde — #22
  superkarma: 0 03.08.2010, 09:04:33
 17. avatar
  [8] Michaela Kudláčková [*]

  Goldenhair — #2 ..behem dneška se to dozvíš :-)

  superkarma: 0 03.08.2010, 08:34:30
 18. [7] anina4 [*]

  moje číslo je ,ale trojka není moje šťastné číslo

  superkarma: 0 03.08.2010, 08:26:06
 19. [6] luckastercou [*]

  Jsem číslo 8, ale moje číslo je sedm a sedí to. Podle jména vůbec netuším, to se zjišťuje jak?Sml80

  superkarma: 0 03.08.2010, 08:24:58
 20. avatar
  [5] Pentlička [*]

  Celý život mám ráda číslo 8, nevím proč, je to zcela iracionální. Podle numerologie jsem šestka, dokince dvakrát, podle jména, i podle data narození. Ale moc to na mě nesedí, jsem spíš individualista, spíš osamělá, moc harmonický můj život není a o lásce a vztazích taky ne.

  superkarma: 0 03.08.2010, 08:17:31
 21. avatar
  [4] femme [*]

  jsem 3, ale moje číslo to není Sml23

  superkarma: 0 03.08.2010, 07:52:43
 22. avatar
  [3] maje [*]

  Goldenhair — #2 sečti číslice v datumu narození. den+měsíc+číslice v roce narození a sčítej tak dlouho, dokud nedostaneš jednociferné číslo

  1. na komentář reaguje Lyoness — #12
  superkarma: 0 03.08.2010, 07:37:41
 23. [2] Goldenhair [*]

  no a jak se dozvím, které je moje číslo??? Sml80Sml80

  1. na komentář reaguje maje — #3
  2. na komentář reaguje Michaela Kudláčková — #8
  superkarma: 0 03.08.2010, 07:22:41
 24. avatar
  [1] maje [*]

  moje životní číslo je 7 a musím jen souhlasit.Sml22Sml22 jinak moje číslo je 1. protože i když miluji svou rodinu, je jen jeden člověk, za kterého bych bez rozmýšlení položila klidně i svůj život.Sml22

  superkarma: 0 03.08.2010, 06:49:46

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme