Představení, které spojuje Mozartovy sonáty s groteskní komedií éry němého filmu a vytváří doslovnou kombinaci vrcholného umění a populární kultury. Vizuální poezie se v něm potkává s absurdní fyzickou komedií a současným cirkusovým projevem. Vzdušná akrobacie, pády, klaunské skopičiny, tanec, živá hudba a teatrální prvky, to vše se spojuje ve volně plynoucí proud odkazů na žánry od klasické opery po grotesku.

Cirk La Putyka zve do divadla: Slapstick Sonata

Představení novinky v divadle La Fabrika od Cirk La Putyka začíná už v neděli 16.9. do 19.30! Sledujte program a data jednotlivých představení na www.laputyka.cz a na stránkách divadla www.lafabrika.cz 

Na scéně se objevují akrobaté Cirku La Putyka, které mohou diváci vídat v inscenacích LA PUTYKA, UP´END´DOWN nebo A CIRKUS BUDE!?. Kostýmy a líčení je taktéž v režii Kristiny Novákové Záveské, tak jako tomu bylo u všech předešlých projektů. Naopak novinkou je světelný a zvukový design v podání finských hostů Juha Rahijärviho a Tuomase Norvia.

Slapstick Sonata má za sebou úspěšné turné ve Finsku, včetně čtyř představení na scéně Národního divadla v Helsinkách. V prosinci 2012 se Slapstick Sonata objeví na prestižním festivalu Tollwood v Mnichově. V letošním roce také inscenace získala „Cena diváka na festivalu Young for Young 2012“.

LaPutyka„Na českou scénu tímto počinem přibylo neobyčejně podmanivé a nápadité dílo. Netradiční jevištní tvar, vodopád invence a geniálních nápadů, který zaručuje, že při jeho sledování nebudete vědět, kam se dívat dřív. Bravo!“
J. Macková, ČT24

Slapstick Sonata jako koktejl umíchaný ze smíchu a adrenalinu....představení plné humoru a vtipných scének založených na akrobatických akcích, při kterých divák strachy ani nedutá.

D. Zilvarová, Taneční aktuality.cz

Plné hlediště, nadšené publikum, standing ovation, provolávání bravo! U pohybových představení věc ne často vídaná.“
O. Nekola, Houser

Maksim Komaro je jednou z nejdůležitějších osobností novocirkusového umění nejen ve Finsku, ale i v Evropě. Je režisérem a uměleckým ředitelem první finské novodobé cirkusové společnosti Circo Aereo, předsedou představenstva společnosti Cirko Center a Finského cirkusového informačního centra. Maksim Komaro významně ovlivňuje vývoj současné finské a evropské novocirkusové scény. V roce 2004 a 2009 získal pětiletý umělecký grant od finské vlády.  Jako interpret pracoval se dvěma z nejznámějších žonglérských souborů v Evropě: Compagnie Jérôme Thomas ve Francii (produkce Milkday, 2003 - 2004) a Gandini Juggling Project v Anglii (produkce Septet2 v roce 1998). Před pár týdny mu kromě jiného byla nabídnuta I režie nového projektu britských Nofit State Circus.

Tvůrci a obsazení

LaPutykaRežie: Maksim Komaro

Obsazení: Jiří Weissmann, Anna Schmidtmajerová, Vojtěch Fülep, Michal Boltnar, Daniel Komarov, Šárka Bočková

Akrobatická konzultace: Janne Rosen

Kostýmy: Kristina Nováková Záveská

Světelný design: Juho Rahijärvi

Zvukový design: Tuomas Norvio

Produkce: Cirk La Putyka (CZ), Circo Aereo (FIN)

Projekt vznikl za podpory: NOKIA ČESKÁ REPUBLIKA, MAGISTRÁT HL. MĚSTA PRAHY, MINISTERSTVO KULTURY ČR, BUDWEISER BUDVAR, HUSKY, SCENOGRAFIE, LA FABRIKA, NOVÁ SCÉNA NÁRODNÍHO DIVADLA, MAC COSMETICS, REDKEN, NET ČISTÍRNY & PRÁDELNY, AUTO-PLUS

Více na www.laputyka.cz: „Slapstick Sonata“ v La Fabrice  - nejbližší představení 16.,17. a 19.září vždy od 19:30

Zdroj: tisková zpráva

Reklama