.

Čína z párků

Cestování

Čína z párků

Naše dovolená se totiž ani při té největší snaze a benevolenci zaměstnavatele nemůže rovnat dvěma měsícům dětského volna, a tak přicházejí na řadu babičky, tetičky, ale hlavně.. tábory. Tam totiž děti získají ty nejlepší prázdninové zážitky, prožijí ty nejkrásnější lásky a naučí se všemu možnému od vázání dračí smyčky přes jízdu na koni až ke hraní na trubku. Psychologové se jako jeden muž shodují na tom, že dětské tábory jsou pro děti pravým požehnáním, protože právě tam si mohou vyzkoušet nejrůznější vzorce chování (které v dospělosti jako když najdou), pořádně se vyřádí a získají zkušenosti na celý život. Jestli jste tedy ještě svoje dítko na tábor nepřihlásili, zkuste to letos poprvé. Možná bude nejdřív trochu brblat, ale pokud dobře vyberete, vrátí se vám za pár týdnů úplně jiná, šťastná a o něco „dospělejší“ ratolest. O příležitost strávit část léta mezi kamarády by neměly být připraveny ani děti stydlivé, s poruchami soustředění a s menšími či většími zdravotními problémy. Existují dnes i tábory, které integrují postižené děti mezi děti zdravé a věřte, že oběma skupinám to něco přinese.
Chcete své dítě poslat na tábor, ale ještě pořád váháte, protože máte strach z toho, že vedoucí bude úchylák, děti budou spát ve stanu plném breberek, mýt se budou jednou týdně v potoce a jíst budou celou dobu jen okoralý chleba s paštikou? Nabízíme vám několik tipů, jak vybírat tábor:

1. Zeptejte se známých – možná vám doporučí tábor, se kterým mají dobré zkušenosti.
2. Seznamte se dopředu s vedoucími a organizátory tábora – osobní setkání mnohé napoví.
3. Zajímejte se o náplň tábora – pokud je naplánována celotáborová hra, výuka jazyků nebo některého sportu, je jasné, že organizátoři nenechávají nic náhodě.
4. Při výběru dejte poradní hlas svému dítěti – bylo by smutné, aby vášnivý fotbalista strávil čtrnáct dní hrou na fujaru a milovnice koní se učila skákat s padákem.
5. Pozor na cenu – pokud bude podezřele nízká nebo podezřele vysoká, pátrejte po příčině a zvažujte dvakrát.

Nakonec několik zajímavých linků pro inspiraci. Další najdete snadno pomocí klasických vyhledávačů Seznam, Atlas, Centrum aj. v rubrice Cestování.
Tábor ve westernovém stylu www.western.cz/tabory.htm
Tábor na vodě www.volny.cz/sucha.noha/
Tábor s angličtinou www.mujweb.cz/www/detskytaborInformace o táborech a mnoha dalších užitečných věcech www.borovice.cz/default.htm
   
06.06.2000 - Zahraničí - autor: Johana Barvínková

Komentáře:

 1. avatar
  [2] Ťapina [*]

  Dobře že už nejsou tábory ROH, to bylo pro děti pravé utrpení a mně to dokázalo tábory na celé dětství znechutit.

  superkarma: 0 05.12.2003, 16:22:13
 2. avatar
  [1] Simba [*]

  Dobře vybraný tábor je opravdu pro děti prospěšný. I pro rodiče. Nezapomenu jak jsem druhý den telefonovala s dcerou, která chtěla jet okamžitě domů, protože jí na táboře nedali toho koně, kterého chtěla ... půl hodiny přemlouvání a dalších 10 minut omlouvání vedoucí za rozmazlené dítko. A letos už jinam jet nechtěla.

  superkarma: 0 29.10.2003, 14:46:18

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme