...kterých si v mládí tolik užívala naše čtenářka s nickem louskacek2. Dnes s laví pouze v kruhu rodinném a vůbec jí to nevadí. Ale abyste se pobavily, přidává pár veselých historek z mladických Silvestrů

Oslava konce roku či začátku Nového? Když se řekne Silvestr tak mi hned vybaví slovo oslava a hned potom alkohol.

Každý se mě vždycky ptá, tak co vy a Silvestr. Nu co já mám malé nezbedné a zlobivé dítko, to mé okruhy prožitého Silvestru jaksi zužuje. Navíc už druhým Silvestrem jsem značně omezená díky manželově službě vlasti. Takže ten letošní bude jako ten loňský v kruhu rodinném čítajícím mne a manžela. Možná pozvu ještě kamarády, ale to se ještě uvidí!

Tak když zavzpomínám na ty doby dávno minulé, když nám bylo náct to jsme nevynechali žádnou oslavu Silvestra a pokaždé jsme měli něco domluveného. Nejlepší byly oslavy někde na horách, na chatě a když k tomu napadl sníh, tak to větší kouzlo večera už nemohlo být.

Tyto oslavy v mladické nerozvážnosti s sebou samozřejmě nesou spoustu historek. Tak napadají mne hned ty nejvíc nezodpovědné ( no bylo nám náct co na to říct…).

Tak zaprvé když kamarád přišel z venku úplně promočený v teplákách ( fofrovačky, nebo teplejší kalhoty prostě zřejmě nebyly in…) tak ho nenapadlo nic jiného, než se jít sušit ke kamnům. Nu a co se nestalo, nevím, jak to dokázal, ale prostě tak trošku chytil, na jeho hašení nezapomenu, naštěstí to odnesl jen menší popáleninou na noze, kde se mu ty tepláky přiškvařily a bylo velmi bolestivé, když si je sundával, doktora nechtěl, až tak strašné to nebylo, ale myslím, že ho po návratu jistě vyhledal.  

Poté Silvestrovské koupání dvou dalších v zamrzlém rybníku, kde byla vysekaná díra. Nutno říct, že za to od nás od ostatních dostali pěkně vyhubováno. Bylo několik stupňů pod nulou a oni se koupali samozřejmě nazí.

No taky jsme jaksi v podroušenějším stavu jezdili o půlnoci na igelitových pytlích na přilehlé sjezdovce, což k bezpečnosti mělo hodně daleko.

Dalších historek ještě bylo jenže to by bylo na dlouho.

K Silvestru u nás dnes patří novoroční přípitek v podobě šampaňského, dobré jídla a pohody. Momentálně se omezuje na místo bydliště či oslavy u příbuzných. Musím, ale říci že už bych neměnila, čím víc stárnu, tím víc nemám na ty dlouhé noční pitky, kterých jsem si v mládí užila dost.

Nu nevím jestli pro mne Silvestr je oslava toho roku, co skončil nebo roku, který mne čeká. Letos to vidím spíš jako oslavu toho, co bylo a vstříc novému. Jak aspoň doufám lepšímu.

A musím prozradit, že loňské přání se mi nečekaně splnilo. To letošní mám už také vybrané. Tak nezbývá než doufat a popřát si tfuj tfuj!

Milá louskacek2, byla bych zvědavá, co se vám vyplnilo a jaké přání už máte vybrané, ale zřejmě je to tajemství. Takže přeji, aby vám všechno nadále vycházelo podle Vašich představ

Text nebyl redakčně upraven

Reklama