To se obecně říct nedá. Takový je názor čtenářky s nickem Elis19. Sama má neblahou zkušenost s hromadným očkováním v zaměstnání, kdy nedodržením zásad hygieny samotným lékařem ohrozilo několik lidí. To jsou věci

Hezký slunečný den, vaše dnešní téma je opět velmi užitečné a opravdu stojí za přinejmenším zamyšlení. Na vaše otázky je pro mne celkem lehké odpovídat, jelikož se snažím o sebe sama co nejlépe starat, chodím pravidelně na prevenci ke svému praktickému lékaři, k zubnímu lékaři a ke gynekologovi.

Nekouřím, skoro vůbec nepiji a snažím se jíst přiměřeně, i když přiznávám ne někdy úplně „kulantně“ řečeno racionálně. Občas i trochu cvičím a chodím často na procházky a pravidelně dodržuji pitný režim a mám dostatečný přísun vitamínů.

Očkovat se proti chřipce nenechávám, protože mi můj lékař řekl, že to „nepotřebuji“, nevím, to musí vědět on, co je pro mne dobré. Ale chřipku jsem za poslední léta neměla, tak má asi pravdu. Před léty jsem na vlastní kůži byla zaměstnavatelem přinucena podstoupit hromadné očkování, kdy nám lékař aplikoval vakcínu do nosu, následně používal utěrku k otření minimálně na pět lidí po sobě (fuj) a ve finále nás polovina onemocněla.

Takže jak jsem již předestřela, tak se o sebe starám a stejně se mi spousta různých nepříjemných a i život ohrožujících nemocí nevyhnula. Nedá se tedy obecně říci, čím víc o sebe dbáte, tím jste zdravější.

Určitě bych ale nechtěla dělat rozdíly v péči o pacienty, když o sebe nedbají. Většinou bývá i nějaký ten důvod. Jeden z mých švagrů má problémy s alkoholem a tak je sestra raději, když si zakouří, než aby pil. Jindy lidé bojují s nadváhou či přímo obezitou, vyzkoušejí doslova všechno a ono to pořád nejde. Jsme prostě lidé se všemi svými klady a zápory.

Jediné s čím zásadně nesouhlasím jsou drogy v jakékoli podobě!!!!!!!!!!!!

Přeji hezký zbytek dne   Elis19

Milá Elis19, určitě máte pravdu v tom, že každý člověk je jiný i co se zdravého kořínku týče. Už tady bylo napsáno, že i člověk, který o sebe dbal, onemocněl. A jistě existuje řada případů, kdy člověk neviděl lékaře pomalu celý život a dožil se vysokého věku

Text nebyl redakčně upraven

Reklama