Vánoce jsou za námi. Náš netradiční kalendář ovšem nekončí. Budeme pokračovat až do Silvestra. Čeká nás likvidace cukroví, nevhodných dárků a také přípravy na oslavy spojené s koncem roku. Vyhrňme si rukávy a s chutí do toho.

Občas se stane, že dostanete nevhodný dárek nebo jeden dárek vícekrát. Před dávajícím je vám trapné o vhodnosti dárku ceknout. A pak nastává nerudovská otázka: „Kam s ním?“

dárekZkuste dárek prodat na internetové aukci nebo v bazaru. Některé webové stránky poskytují inzerci zcela zdarma bez poplatků za inzerování zboží. Zkusit můžete také kamenný bazar nebo second-hand. V sekáči jsem párkrát zahlédla věci, které se netýkaly oblečení nebo doplňků. Například nepoužívaný skleněný pekáč bez účtenky.
Možná by váš dárek udělal radost někomu jinému. Můžete jej schovat pro nejbližší příležitost (narozeniny, svátek) a dárek předat dál. Že se darované věci nemají darovat? A proč ne, když vám by se válel ve skříni a druhému zazáří oči štěstím?

Nejjednodušší způsob je přiznat barvu a na férovku říct, že vás dárek tolik nepotěšil, neodpovídá vašim představám a zkrátka ho nechcete mít doma na dně skříně. Pokuste se domluvit s tím, kdo dárek daroval a jít ho do obchodu vyměnit za něco více vhodného. V rámci rodiny se nám párkrát stalo, že se někdo netrefil a žádná tragédie z toho nebyla.

Co když zbude cukroví? To asi těžko rozprodáme nebo vyměníme. Pokud je místo v mrazáku, můžeme zamrazit. Bylo by škoda ho jen tak vyhodit, když už jsme si dali práci s pečením a zdobením. Nebo můžete zkusit vytvořit nový druh. Třeba na silvestrovské oslavy. Všechny zbytky cukroví posbíráme, rozemeleme, přidáme do směsi rozehřátou hořkou čokoládu, trochu strouhaného kokosu, karamel, kápneme trochu rumu nebo punče. Těsto prohněteme, vyválíme váleček, zabalíme do potravinové fólie a necháme nejméně 24 hodin odležet. Po odležení krájíme na kolečka a máme Silvestrovské sušenky.

Dělá se vám nevolno jen při pomyšlení na sladké? Zkuste si spravit chuť a upečte česnekové slimáky. Asi správně bude šneci. Protože tvar připomíná ulitu. Recept mám od tety ze Slovenska, a tam se mezi šneky a slimáky rozdíl nedělá. Všechno je slimák, ať si táhne na zádech barák, nebo ne.

Na česnekové šneky budeme potřebovat:

0,5 kg hladké mouky
250 ml mléka
lžička soli
1/2 kostky droždí
půl deci oleje
trocha cukru na kvásek

Na náplň:
4 stroužky česneku, 1/2 másla

Z vlažného mléka, droždí a cukru necháme vzejít kvásek. Postupně přidáváme mouky smíchanou se solí a olej. Těsto přikryjeme a necháme hodinu kynout.
Mezitím si z másla a rozmačkaného česneku připravíme náplň.
Vykynuté těsto rozdělíme na 3 až 4 díly. Necháme ještě chvilku kynout. Poté dílky vyválíme, potřeme náplní a smotáme. Krájíme tak, aby vznikaly trojúhelníčky.
Pečeme ve vyhřáté troubě na 180 °C dozlatova. Upečené můžeme posypat kmínem nebo sezamem.

Jednodušší obdoba je z listového těsta.

Než se na šneky vrhneme, pootvírejme okénka minulosti:

Jak lze spatřit anděla? Trochu brutální způsob vyzkoušela Z-U-Z-U

Podívejme, jak se dají přežít vánoce s houserem.

Vánoce mají mnoho pověr, konkurovat jim může snad jen těhotenství a děti.

Připomeňme si, že největší dary jsou život a zdraví

Mrkněme na odvážné celebrity.

Čtenářka TTT průšvihy zvládá bravurně v klidu a s humorem

Na závěr trocha humoru

Reklama