Takhle jednoduše nazval na poradě moje navrhované téma Radek. Budiž, docela se mi to zalíbilo, neboť všechny ty rtěnky, lesky a pomády můžeme pro jednou nazvat roztomile patlátka.

pomáda

Rty jsou hned po očích nejdůležitějším bodem v obličeji, a tak si zaslouží naši pozornost. Proč jim tedy nevěnovat samostatné téma. Co žena, to názor na to, čím si rty chránit, krášlit, zvýraznit, nebo alespoň ošetřit.

Zrovna dnes ale nebudou tou, co by v péči o rty mohla jít příkladem. Já totiž na své rty (s prominutím) kašlu a nedám ani na rady stylistky, že bych jim mohla dopřát alespoň lesk. Mám pocit, že mi to s přibývajícími léty nesluší. A to jsem, prosím, dříve nedala bez rtěnky ani ránu. Bez ní jsem si připadala nezdravě, nepřitažlivě, unyle. Vida, jak se časy a vkus mění.

Pak jsem se omezila jen na konturovací tužku v barvě rtů a nakonec vypustila i ji.

Mé rty teď dostanou jen to, co má pleť. Trochu krému a dost. Ale musím říct, že mi tu nedostatečnou péči zatím nedávají najevo. Nejsou suché ani rozpraskané ani bezbarvé, takže to vypadá, že jim nic nechybí.

Ale za mě si příklad neberte a...

Přečtěte si raději pár rad, jak to udělat, aby vaše rty byly plnější, růžovější, a přitažlivější.

Ještě než sáhnete po kosmetické taštičce s kouzelnými barvičkami, prohlédněte si své rty z blízka. Jsou suché a rozpraskané? Na takovém povrchu připomínajícím poušť bude i ta nejdražší značková rtěnka vypadat spíš odpudivě než hezky.

Krok číslo jedna tedy zní - peeling. Nepotřebujete k tomu nic speciálního a drahého. Stačí jemný dětský zubní kartáček.

Krok číslo dvě - maska. Zkuste zázračné účinky medu, vyživí, prokrví, dodá vitaminy a na závěr ho můžete klidně sníst. Tedy, pokud nejste alergička.

Krok číslo tři - zvlhčete pomádou na rty, dobrou službu vám udělá i obyčejný jelení lůj.

Tak už máte rty hlaďoučké jako z atlasu? Můžete začít čarovat s barvičkami.

A možná k tomu ani barvičky potřebovat nebudete. Záleží jen na vašem momentálním rozpoložení, jestli chcete vypadat přirozeně, elegantně, nebo sexy.

K čemu se přikloníte, milé ženy-in?

  • Jste radši pro přirozený vzhled, nebo si „pomáháte“ kosmetikou?
  • Jakou používáte? Rtěnku, pomádu, nebo lesk?
  • Čím si chráníte rty v zimě?
  • Věnujete svým rtům dostatečnou péči, nebo je spíš zanedbáváte?
  • Kdy jste použila svou první rtěnku? Pamatujete, jakou měla barvu?
  • Mění se s věkem váš vkus v krášlení rtů?

Napište nám na téma RTY na adresu: redakce@zena-in.cz

Reklama