První sníh a první mrazy už máme za sebou. A nejednu z nás k ránu pěkně zebou ruce. Pojďme se podívat, jak je před mrazem ochránit. Dáváte přednost prstovým rukavicím, palčákům, nebo vám stačí návleky? 

Nedávno jsme se podívaly na čepice. A protože venku přituhuje čím dál víc, někteří z nás už určitě pocítili mráz na vlastní kůži. Nejen zmrzlé uši, ale taky prokřehlé a mrazem ztuhlé prsty. Vsadím se, že už jste z krabic se sezonním oblečením vytáhli šály, čepice a také rukavice. Ti odolnější vzali za vděk aspoň kapsám. 

Prsťáky

rukaviceAť už pletené nebo kožené, jsou prsťáky mezi námi dospělými asi nejrozšířenější. Jsou praktické. Pokud chcete vytáhnout z kapsy mobil a přijmout hovor, či vzít a odemknout, není s prsťáky problém. Ale co si budeme povídat, naše jemná motorika je i s nimi poněkud omezená. Určitě jste si i vy už někdy zkusila vylovit s peněženky drobáky nebo vytáhnout tu správnou bankovku. Jde to poněkud hůř, že ano? Prsťáky jsou fajn a i já se řadím mezi jejich příznivce. Nicméně v hodně velkých mrazech dělám to, že vyvléknu prsty z příslušných „komůrek“, uvnitř rukavice svírám dlaň v pěst a přeju si mít palčáky.

Palčáky

palcakyNosily jsme je jako děti. Neumím si představit stavění sněhuláka bez pořádných šusťákovinou pokrytých a ovčím rounem vycpaných palčáků. Je to už taková nostalgie. V pokročilejším věku později z praktických důvodů přecházíme na prsťáky. Naštěstí nějaká chytrá hlava vymyslela „odklápěcí“ palčáky. Vypadají jako klasické pletené palčáky, ale v případě, kdy potřebujete použít prsty, můžete si vršek rukavice jednoduše sundat. Velmi praktické, ale nejsou pro každého. K sofistikovaně se oblékajícím se přece jen hodí víc kožené prsťáky.

Návleky

navlekyAni teplo, ani zima? Bez rukavic vás ruce trochu zebou, ale na rukavice to ještě není? Zkuste návleky. Já je nosím už celá léta a doma mám několik párů. Sundám je prakticky jen v létě během největších veder, během mrazů kombinuju s prsťáky. A protože v našich kancelářích už taky zavládlo zimní klima, oblíbila si je i kolegyně Dana. Ruce máte v teple, prsty volné. Což může být stejně výhoda, jako nevýhoda. Pokud chcete lovit minci z peněženky nebo psát smsku, je to plus. Pokud vám prsty mrznou a chcete je ukrýt do tepla, zvolte k nim radši ještě jiné rukavice.

Za foto palčáků děkujeme uživatelce fleru s nickem kaczenka22.

Reklama