splin

Známe to všichni. Čas od  času nás někdo naštve, máme den blbec, jsme smutné, nic  se nám nedaří. Máme zkrátka bolavou duši. A každý má tu bolavou duši svůj lék. Někdo hned sáhne po antidepresivech, někdo se z toho vyspí, jiný si jde zasportovat nebo třeba koupit něco hezkého pro potěšení.

Jak si léčím smutek já?

Mě třeba uklidňuje obyčejné bloumání po obchodech. Možná vyrazím s cílem udělat si radost, pár věcí si třeba i vyzkouším, ale nakonec zjistím, že to zas tak nutně k životu nepotřebuju a splín zabiju hned několikrát. Potěším oko, přijdu na jiné myšlenky a ještě ušetřím. A když už mě přece jen něco zaujme, že bez toho nemohu odejít, už se těším, jak to budu doma zkoušet, kombinovat a přemýšlet, kam v tom vyrazím. Většinou je to nějaká drobnost, třeba tričko.

  • Pokec s kamarádkou

Jak se říká, sdělená starost, poloviční starost. Mít někoho, komu se můžete se svými problémy svěřit, je obrovský dar. Pěkně se ze svých strastí vykecat  a vyslechnout si nestranný názor a zjistíte, že žádná kaše se nejí tak horká, jak se uvaří.

  • Hudba na plné pecky

Když je mi hodně smutno, sednu do auta a pustím si muziku na plné pecky. Když mám depku, neposlouchám žádnou optimistickou muziku, jak by se mohlo zdát, ale něco, co s mými pocity souzní. Třeba operu. Vyberu si hodně dramatické pasáže a řvu, až mi přeskakují hlasivky.

  • Pes je skvělý léčitel

Blbou náladu mi zaručeně zažene můj pes. Už když otevírám dveře, cítím, jak stojí za nimi a vrtí chvostem, je to prostě můj vítáček. Vyskakuje, ve vzduchu dělá přemety a směje se. Opravdu, psi se smějí, a to bych na tom musela být už opravdu hodně zle, aby mě nepobavil.

  • Příroda a kůň

Úžasnou terapií nejen na smutek, ale i celkovou otrávenost a únavu je příroda. A když je viděná ze hřbetu koně, je to doslova balzám na duši. A nejen na ni. Můžou třeba trakaře padat, je to výborný relax. Jednak musíte být neustále ve střehu, takže si propláchnete mozek adrenalinem, a když nespadnete, tak i známým šťastným endorfinem. Skvělý koktejl, vřele doporučuji.

A co vy milé ženy-in? Co vám spolehlivě zažene smutek? Máte nějaký zaručený recept, který vám spraví náladu? Co vás dokáže naštvat a co potěšit? Kdy jste měla naposledy splín? Čím jste se z něj dostala? Zalézáte se svými problémy do samoty, nebo se musíte obklopit lidmi?

Napište nám o svých splínech a receptech, jak na ně na:

redakce@zena-in.cz

Nejlepší příspěvky odměníme pěknými dárky

 

Reklama