Vztahy

Čím se navzájem vytáčíme


„Muž a žena jsou dva rozdílné živočišné druhy.“ Tato věta, kterou začíná film Samotáři, je asi nejvystižnější úvod k tomuto článku. Už několikrát jsem se pozastavovala nad situací, kdy jsem naprosto nepochopila jednání partnera a nebo naopak, kdy on naprosto nepochopil jednání moje. Občas z toho vznikly neuvěřitelné hádky, které ve finále skončily tím, že jsme oba usnuli na druhé straně postele. Ani jeden totiž nedokázal ve svém postoji ustoupit. Oba jsme totiž měli pravdu.

 

„Kam jsi mi zase dala tu košili?!“

Tak něco takového uslyšíte vždy, když muž spěchá na důležitou schůzku a snaží se ze své skříně vyndat veškeré potřebné oblečení, které by se co nejlépe hodilo k dané příležitosti. Bezradně se prohrabuje mezi ramínky s různými saky a košilemi. Tu správnou však najít nemůže. Slyšíte jen klení a nadávky na svou osobu, jak mu děláte ve věcech bordel. To už nevydržíte a jdete se podívat, zda jsou jeho výtky oprávněné. Jedním okem nahlédnete do skříně a z ramínka přímo před ním mu stáhnete právě tu košili, kterou už 10 minut bezradně hledá. Rudý vzteky vám ji vytrhne z ruky a bez jediného slova se do ní začne soukat.

Zásadně si nerozepíná knoflíčky. Proč taky, když si ji může obléknout jako triko. To zas pro změnu vytočí vás, protože takhle si brzo utrhne nějaký knoflík a vy ho budete muset přišívat. Na vaše napomenutí zahuhlá jen něco o tom, že ho nemáte zdržovat, že se musí soustředit, aby vzal všechny věci. Jako by si nedokázal skládat věci do kufříku a zároveň vás poslouchat.

 

Muž umí dělat jen jednu věc

Ne, opravdu vás není muž schopen vnímat, když dělá něco jiného. Pokud si čte, je naprosto zbytečné mu zkoušet něco vyprávět, protože to prostě a jednoduše vypouští. Pak je schopen se vás za pět minut zeptat na to samé, co jste mu říkala, když byl zrovna začten do té knihy, kterou už má na nočním stolku půl roku.

To, že dokáže dělat jen jednu věc dobře, jste si mohla všimnout už dřív. Pokaždé, když mu zazvonil telefon, musel ztišit televizi zrovna ve chvíli, kdy jste sledovala velmi napínavou část nějakého filmu. On pak mluví se svým kolegou z práce o naprostých kravinách a vám tečou nervy. Naopak když zazvoní telefon vám, nemáte potřebu televizi ztišovat. Normálně s kamarádkou probíráte její zlobivé děti, při tom sledujete děj v televizi a zároveň ještě stihnete zdrbnout hlavního hrdinu, jak nemožně to tentokrát hraje. Muž mezitím sedí vedle a ztrácí se jak ve vašem telefonickém rozhovoru, tak v ději filmu a neustále vás okřikuje, abyste do telefonu mluvila potichu. Hned po zavěšení mu stejně musíte odvyprávět celých 10 minut příběhu, které kvůli vašemu telefonátu nemohl sledovat. Čímž ho vytočíte ještě víc, protože má pocit, že se nad ním vytahujete a snažíte se ho poučovat. Člověk se jim zkrátka nikdy nezavděčí.

 

Pomocník do kuchyně

Jednou za čas ho nejistě požádáte o výpomoc v kuchyni. Svěříte mu přípravu večeře, protože vy zrovna musíte jít na nákupy do blízkého supermarketu a oboje byste rozhodně nestihla. Po návratu domu s plnými taškami však litujete, že se neumíte rozpůlit a nemohla jste udělat obě věci najednou. Celá kuchyň je totiž v dezolátním stavu. Špinavá linka od všeho. Slupky od brambor a cibule, odřezky z masa a hromada špinavého nádobí. On si snad vzal na všechno vždy něco čistého z kredence. Jídlo je sice chutné, ale ta hromada práce, která po něm zůstala v kuchyni je na vás. On vařil, vy umýváte. Nepsané pravidlo domácnosti.

Příště raději vaříte už sama, ale ani tentokrát se to neobejde bez nějakého komunikačního problému. V klidu si pracujete na přípravě ingrediencí, když tu se vám za zády objeví váš partner a začne vás kontrolovat jak žáčka v první třídě. „A tohle už jsi tam dala? Nezapomněla jsi to osolit? A hlavně tam nedávej...“ Neustále rady. Pokud se na něj utrhnete, ať si nechá své poučování a věčné kontrolování, uraženě odejde a pronese něco o vaši nesnesitelné náladě.

 

Kecání do řízení

My však nejsme o nic lepší. Kolikrát se nám stalo, že jsme se neudržely, a začaly jsme drahému kecat do řízení? „Zpomal, jedeš jak šílenec! Tady je padesátka! Nepředjížděj ho, vždyť je tu plná čára! Chceš nás zabít?!“ Muž si zkrátka jezdí podle svého a často je to pěkný drak silnic. Co ovšem nesnese, je neustálá kritika jeho řidičského umění.

Když už však svolí k nějaké té spolupráci, vypadá to tak, že vám vrazí do ruky mapu a chce pomáhat navigovat k cíli vaší cesty. Vy neobratně otáčíte mapou. Přemýšlíte, zda na další křižovatce odbočit doprava nebo doleva a zmateně se snažíte zorientovat. „Copak neumíš tu mapu držet normálně?“ zeptá se nervózní chlap za volantem, když otáčíte mapu po směru jízdy už po třetí. Jak mu však vysvětlit, že ji vlastně normálně držíte? Takhle se vám v ní čte přece lépe a nepletou se vám strany. Kdyby se přece zeptal normálně na cestu, nemusela byste si tu hrát na navigátora a vše by bylo jednodušší. O tom však on nechce nic ani slyšet, na cestu by se nezeptal, ani kdybyste bloudili po okolí tři hodiny.

 

Tímhle vším se navzájem vytáčíme. Předpokládáme od toho druhého, že bude jednat stejně a chovat se stejně, ale neustále narážíme na tu překážku, že to tak není. Můžeme mít někdy pocit, že na sebe mluvíme jiným jazykem, jinak by se to přece bez těch hádek muselo obejít. S nimi to občas nejde a bez nich už to nejde vůbec. Tak nám nezbývá než zatnout zuby a vydržet tyhle rozdíly, které nás vlastně jeden k druhému přitahují.

 

Čím nejvíce vytáčejí chlapi vás? Čím nejvíce jste vytáčela chlapy vy? Co považujete jako největší rozdíl v přístupu k věci muže a ženy? Máte také podobné zkušenosti, kterou jsou pro příklad uvedené ve článku? Nebo jste nikdy takové problémy řešit nemusela?

   
11.09.2007 - Láska a vztahy - autor: bezradná Eleonor

Další příspěvky

Komentáře:

 1. [62] Tobbi [*]

  carrom: A jak se to proboha dělá? To si nasmrkáš do dlaně a pak si to umeješ v umyvadle, nebo si stoupneš nad umyvadlo a trefuješ se?

  superkarma: 0 13.09.2007, 12:16:04
 2. avatar
  [61] ad.astra [*]

  carrom: bože, co jsi to na sebe práskla? Tohle se tady netoleruje, už nejsi žena-in

  superkarma: 0 12.09.2007, 23:42:45
 3. avatar
  [60] carrom [*]

  arjev: Na kompostér pozor! Naši se kvůli němu v asi před čtrnácti dny příšerně zhádali, protože mamka ho koupila bez ptaní a chce ho za keřem blízko terasy, taťka ale dokola opakuje, že by pod oknem smrděl (což je vážně blbost), a tak milý kompostér už stál na každém místě na zahradě a jeho putování stále není u konce
  Já se naštěstí nepotýkám s těmi "problémy typických mužů a žen", protože když mi na něco vadilo, včas jsem ho přesvědčila, že můj názor je ten správný, nemám totiž nijak přehnané požadavky
  A nekamenujte mě, smrkám do umyvadla (doma po ránu, o samotě)

  superkarma: 0 12.09.2007, 00:17:57
 4. [59] Rikina [*]

  Asi jsem neobyčejně šťastná žena, neb jsem opravdu výše popsané nikdy řešit nemusela.

  superkarma: 0 11.09.2007, 23:47:18
 5. avatar
  [58] Vivian [*]

  Manx: to ale není jen pánská záležitost, já to poslední dobou vidím čím dál častěji dělat mladý holky (to flusání až z paty), a před klukama... asi to zrovna frčí nebo co...

  superkarma: 0 11.09.2007, 20:53:33
 6. avatar
  [57] femme [*]

  vším
  pravdomluvností
  každá má s chlapy problémy a když je nemá, tak je bude mít

  superkarma: 0 11.09.2007, 16:00:34
 7. [56] Tobbi [*]

  chuanita:

  superkarma: 0 11.09.2007, 15:15:24
 8. [54] Tobbi [*]

  myše: smrká do umyvadla? bože, to je tak nechutný, ty další aktivity jsem se raděj ani nesnažila dešifrovat

  superkarma: 0 11.09.2007, 15:09:32
 9. [53] Tobbi [*]

  Vivian: já se snažím, občas i zavřu dveře, ale on stejně přijde a klade mi záludné otázky (to maso jsi naklepala?) nenaklepala, no co, když to nebude dobrý, tím spíš si zapamatuju, že to mám příště naklepat. (já bych to udělal na nudličky, dáš do té zálivky olej? grrrrrrr) vymyslela jsem techniku počítání, při první poznámce řeknu hlasitě JEDNA, při druhé DVĚ atd. A když dospěju k čtyři, odcházím z kuchyně a můj milý to musí dodělat

  btw: vím, že to myslí dobře, ale když člověka to tak prudííííííííííí

  superkarma: 0 11.09.2007, 15:07:59
 10. avatar
  [51] Meander [*]

  Manx: Tohle nikdy, co živa budu nepochopím... Jak vůbec nějaká ženská může snést vedle sebe chlapa, který chrchlá a plive na chodník.

  superkarma: 0 11.09.2007, 14:14:15
 11. avatar
  [48] Meander [*]

  myše: Smrkání do umyvadla je nejvíc nejhnusnější hnus.

  superkarma: 0 11.09.2007, 13:48:27
 12. avatar
  [47] myše [*]

  mě nejvíc vytáčí zvuky z koupelny... proč každý chlap smrká do umyvadla, chrochtá a troubí??? mám zkušenost pouze se třemi (táta, exmanžel a manžel) ale potichu nikdo v koupelně není... a vždy je kolem nacákáno až do výšky očí...

  superkarma: 0 11.09.2007, 13:46:43
 13. avatar
  [45] kareta [*]

  Mě vytočí, když chlap kyne
  nevím, nepátrám
  rozdíl- možná močení
  občas se něco vyskytne

  superkarma: 0 11.09.2007, 13:12:55
 14. [44] Yvaine [*]

  Zase papoučkování knížek manželů Peasových Co třeba něco originálního?

  superkarma: 0 11.09.2007, 13:04:24
 15. avatar
  [43] arjev [*]

  Tobbi: můj je stejný - mám na mysli šlupky z cibule.Přád mi při vaření uklízí. V neděli jsem ho sprostě vyhodila : dala jsem mu vybrat,buď bude vařit sám nebo půjde z kuchyně. Ještě si vzal kus koláče a zmizel.
  Pak jsem ho vytočila v obchodě kutil.Chci kompostér a řádně jsme si před lidmi vyříkali proč ho koupit či nekpoupit.Ti hleděli jako na dva dementy,že jsme se přišli do kšeftu pohádat

  superkarma: 0 11.09.2007, 12:59:37
 16. avatar
  [40] Vivian [*]

  Tobbi: Buď tvrdá, tvrdá, TVRDÁ! Vezmi ten nůž, co s ním krájíš tu cibuli, a řekni mu tiše, leč důrazně, že v téhle kuchyni je místo jen pro jednoho Ať si vybere...

  superkarma: 0 11.09.2007, 12:14:01
 17. [39] Tobbi [*]

  osobně mě nejvíc vytáčí, když se pokouším vařit a můj přítel stojí za mnou a radí (případně jen koulí očima či vzdychá), já vím, že to neumím, ale jak se to asi mám naučit, když to nebudu dělat?

  superkarma: 0 11.09.2007, 12:12:16
 18. [38] Tobbi [*]

  tyhle generalizace mě vytáčí já nedokážu dělat víc věcí najednou, můj přítel v pohodě. S úklidem linky prudí nejvíc on, podle mne můžou šlupky od cibule počka, nikam stejně neodejdou
  To, že někteří chlapi a děti drobí na koberec, přetahují si košili přes hlavu, hází oblečení do skříně v chuchvalci, je důsledek toho, že nemusí luxovat, přišívat, žehlit...takže je jim to jedno. Taky jsem jako puberťák tričko vždycky zmuckala a šoupla na dno skříně, proč ne, když jsem ho nemusela žehlit... teď už to taky nedělám

  superkarma: 0 11.09.2007, 12:09:31
 19. avatar
  [37] Ch.Z. Kochanská [*]

  To jsou zase kecy, bóže Bárto....

  superkarma: 0 11.09.2007, 11:59:59

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. [36] neta22 [*]

  jejda..dobré téma tak já mám pomocníka v kuchyni,který vše po sobě umyje.Mám jen fóbii,aby bylo umyto než přijede Já se musím smát,v okamžiku,kdy krájí cibuli,nebo meje to nádobí.Nedej bože,abych na něj sáhla,ale řekl to jasně,když dělám jednu věc...nemůžu další.Tím se potvrzují výzkumy,že muži používají jednu hemi sféru

  superkarma: 0 11.09.2007, 11:37:58
 2. [35] Pavla_b [*]

  Vivian:

  superkarma: 0 11.09.2007, 11:32:33
 3. avatar
  [34] Vivian [*]

  mně občas dost vytáčí zobecňování

  superkarma: 0 11.09.2007, 11:29:18
 4. avatar
  [33] tlustoprdka [*]

  Ťapina: To jsem mu taky říkala, ale to je jak když mluvím do dubu. On si jede podle svýho. Prostě, starý psa novým kouskům nenaučíš. A taky vím, že já nejsem bez chyby a určitě ten svůj poklad něčím vytáčím. On mi tvrdí, že ho nemůžu ničim naštvat

  superkarma: 0 11.09.2007, 11:20:54
 5. avatar
  [32] Meander [*]

  A to je zase snůška blbin...

  superkarma: 0 11.09.2007, 11:18:26
 6. avatar
  [31] tlustoprdka [*]

  Manx: Nojo, ale on někdy v těch ponožkách leze i do postele, protože je u nás studenej odchov a studený nohy nesnáší. Prej se u nás začíná topit až v lednu .

  superkarma: 0 11.09.2007, 11:07:51
 7. avatar
  [30] Ťapina [*]

  tlustoprdka: Ježíši, tak podle tvých pravidel bych se asi v životě nedokázala doma vyzout. My chodíme do předsíně v botách, tam je takový koberec na zašpinění, a když mám plné ruce, tak klidně přijdu v botách do obýváku, napřed si odložím věci a pak se jdu vyzout.

  superkarma: 0 11.09.2007, 11:07:20
 8. avatar
  [28] tlustoprdka [*]

  TAk mě vytáčí na mém příteli spousta věcí... ale nejvíc zouváním botků. Ne že by si stoupl na rohožku, vyzul se a vešel do předsíně. On se vyzuje na chodbě a v ponožkách se po ní projde a pak nakráčí do předsíně. To mě čerti berou. Co mne taky vytáčí je, že přijde z venku a neumeje si ruce a hned mne ochmatává, chce žhavé polibky. Tak to ho hned uzemním ledovým pohledem. A po malé návštěvě WC si občas taky neumeje ruce. Naštěstí ho omlouvá, že na NIC nechytá . Musel si zvyknout, že mám takový záchod, u kterého se sice dá zdvihnout prkýnko, ale nedrží nahoře. Tak u toho musí sedět.

  superkarma: 0 11.09.2007, 10:50:11
 9. avatar
  [26] sanvean [*]

  Tak z článku znám důvěrně jen tu neschopnost něco najít (hlavně v ledničce). Já se tím spíš bavím, nechám ho vyvztekat a pak mu to máslo ukážu...

  superkarma: 0 11.09.2007, 10:35:08
 10. avatar
  [25] Kassy [*]

  Tak teda u nás říká přítel mně, ať ztiším hudbu, televizi, sebe... Asi jsem to pochytila od táty, ten řve hrozně, zvlášť když něco vysvětluje.

  A čím mě můj spolehlivě vytáčí, že za sebou nezavírá dveře (ani ty od záchodu) a skříně a nezatahuje záclony. Zatím (po dvou letech) se snažím upozorňovat na to klidně a doufám, že se to časem naučí. Ale jak dlouho to vydržím, je ve hvězdách. Na věčné dotazy, kde má nějaký kus oděvu, telefon, klíče... odpovídám obvykle "jak JÁ to mám vědět?" Snahu naučit ho, že oblečení se ukládá do skříně a klíče věší na háček za dveřmi, jsem už vzdala.

  superkarma: 0 11.09.2007, 10:33:29
 11. avatar
  [24] oalison [*]

  Když to tak čtu, tak já mám doma úplný zlatíčko, neřve, občas uvaří a i po sobě uklidí, oblíkne se vždycky sám a nic nehledá a každé ráno mi láskyplně vlepí pusu na čelo když já ještě chrním a on jde do práce.... mohla bych pokračovat je to prostě pan božský

  superkarma: 0 11.09.2007, 10:25:07
 12. avatar
  [23] Ťapina [*]

  Manx: Asi jo. Můj chlap si teda doma pouští jenom občas hudbu a to i na moje přání ztlumí, ale rádio v autě řve vždycky tak, že mi odskakujou uši od hlavy.

  superkarma: 0 11.09.2007, 10:20:23
 13. avatar
  [22] vininka [*]

  Manx: Tak já mám doma asi vyjímku....není vůbec hlučnej, já jsem víc

  superkarma: 0 11.09.2007, 10:10:11
 14. avatar
  [20] vininka [*]

  kačinka: když už se stane ( minimálně), že začně hulákat...tak já začnu taky...

  superkarma: 0 11.09.2007, 09:57:15
 15. avatar
  [19] Modré z nebe [*]

  vininka: To je fajn. To řvaní bych asi taky špatně nesla. Mého muže rozčílí ledatak špatnej řidič , já řidičák ani nemám
  kačinka: Poněkud poznávám svého otce. Když něco nenajde, máma to někam zašantročila a může za to - hrůza!

  superkarma: 0 11.09.2007, 09:48:22
 16. avatar
  [18] kačinka [*]

  Manža zas furt hledá klíče, peněženku, kartu, ...a vždycky za to můžu já. Když něco dělá a pošle si někoho pro kus nářadí, obvykle to dotyčný v tom jeho bordelu nenajde a manža huláká, no je tu občas veselo...

  superkarma: 0 11.09.2007, 09:40:00
 17. avatar
  [17] vininka [*]

  Modré z nebe: Taky si nestěžuju...dovede si udělat jídlo, zabalit věci na služebku...a hlavně po mě neřve, když něco nemůže najít (jak ex )

  superkarma: 0 11.09.2007, 09:38:39
 18. [16] Mehteb [*]

  NEJVÍC mě dokáže vytočit, když se díváme vyjmečně spolu na telku a tam se nějaká osoba ženského pohlaví nestandartně chová........hned slyším, to je ale ............búúú......to snad není pravda a jiné podobné kecy, jak na to můžeš koukat na ty přiblblý americký seriály. No jo, když pominu urážky jemu nepochopitelného chování hrdnek, tak už nevidí že já u té televize zároveň zašívám, píšu, čtu, vařím večeři a ještě i telefonuju. No a nejvíc ho vytáčí Zoufalé manželky, kdy naprosto nepochopil že se jedná o recesi přirovnatelnou i na české ženské,.....

  superkarma: 0 11.09.2007, 09:37:42
 19. avatar
  [15] Modré z nebe [*]

  Já mám štěstí, že manžel neprovádí nic tak, jak výše uvedeno. Je docela pořádnej, dokáže udělat večeři bez toho, že bychom pak museli malovat, když něco hned napoprvé nemůže najít, najde to napodruhé, nerozčiluje se na mě, je celkově takovej klidnej človíček ... a právě ten klid a pohoda je někdy kámen úrazu a příčina našich hádek. Nic není problém zařídit, udělat, obvolat, koupit ... ale až jindy, vždyť není spěch, příště, až nebude pršet, až nebude takové vedro, atd. atd. Grrrrrrrrrr!!! Takže dost věcí si nakonec musím zařídit sama anebo ho věčně postrkovat . Je to ovšem jediný kaz mého drahého chotě, nemůžu si jinak stěžovat

  superkarma: 0 11.09.2007, 09:34:46
 20. avatar
  [14] Žábina [*]

  vininka: každej si může najít to svoje
  u nás zas sedí to hledání oblečení

  superkarma: 0 11.09.2007, 09:30:34
 21. avatar
  [11] vininka [*]

  Všechno v článku sedí... ...jen ten "bordel" v kuchyni jsem u nás schopná udělat spíš já

  superkarma: 0 11.09.2007, 09:12:29
 22. avatar
  [10] vininka [*]

  Eleonor to dělá naschvál...aby nás vytočila nebo rozveselila...u mě naštěstí funguje to druhé

  superkarma: 0 11.09.2007, 09:11:16
 23. avatar
  [9] SStream [*]

  Spousta popsaných problémů nemusí nutně vzniknout jen mezi ženou a mužem. Já neumím vnímat několik věcí najednou a pokud tak činím tak se ani na jednu nesoustředím takže z toho nic nemám

  superkarma: 0 11.09.2007, 09:10:42
 24. avatar
  [8] Landriel [*]

  Umíváte???? To je fakt masakr! Dál už radši nečtu.

  superkarma: 0 11.09.2007, 09:07:59
 25. [7] becickova [*]

  Ach jo, když jsem přečetla - "vy umíváte", tak jsem pár vteřin přemýšlela, jaký je význam těch slov..

  superkarma: 0 11.09.2007, 09:02:43
 26. [6] Lindaa [*]

  PRO ELEONOR: na horní rádce klávesnice je tlacítko F7 - prosím pouzívejte ho !!!!
  Pro ostatní: Víte proc je zenatý? Protoze beze mne by nemel zádný vzruso a unudil by se k smrti. A víte proc já jsem vdaná? Protoze mám od prírody velmi nízký tlak a díky a jeho nápadum jsem uz 14 roku neomdlela.

  superkarma: 0 11.09.2007, 08:51:44
 27. avatar
  [5] myše [*]

  vždyť přece každý počítač má automatické opravy, tak proč si to nezapne???!!!???

  superkarma: 0 11.09.2007, 08:36:29
 28. [4] dkd [*]

  zastřelte Eleonor ! To se fakt nedá číst.

  superkarma: 0 11.09.2007, 08:21:09
 29. avatar
  [3] Evikus [*]

  Canadian: Korektorka je na dovolené
  Mě vytáčí pohozené oblečení po bytě a manžela vytáčí když mu ho uklízím

  superkarma: 0 11.09.2007, 07:31:46
 30. avatar
  [2] Canadian [*]

  "Občas z toho vznikly neuvěřitelné hádky, které ve finále skončili tím,...." PROBOHA!

  superkarma: 0 11.09.2007, 04:06:02

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme