Každý chlap se rád podívá na pěknou ženu. A pak se s přáteli baví třeba u pivka: „Měla prostě dokonalý prsa!“ Připadá mi to úsměvné, protože dokonalost by měla být nějaké obecné měřítko, ale v hodnocení ženské krásy je evidentně subjektivní.

krásaMožná by se k dnešnímu tématu slušelo napsat nějaký duchaplný text o tom, jak mě na ženách fascinuje duše. Jak mě dostane jejich vtip a kouzlo osobnosti. Jenže jsem chlap, tak proč to neříct na rovinu. Všechny tyhle věci nemohou zafungovat, když žena není krásná, anebo je dokonce škaredá. Dámy, prosím, neurazte se. Protože to, že pro jednoho muže je žena škaredá, neznamená, že je škaredá obecně. Naopak, jinému muži (jak jsem mnohokrát empiricky vyzkoušel) připadá překrásná.

Čím to je? To vážně nevím a nedokážu posoudit, možná prostředím, ve kterém muž vyrůstá, možná rodinou, možná růzností v umění... V hledání dokonalé ženské krásy by u mnoha chlapů neuspěly stávající vychrtlé modelky, přesto jim návrháři dávají prim. Každý muž má svá vlastní měřítka dokonalosti. Někdo podvědomě hledá dobrou matku, někdo dokonalou společnici na večírky, někdo parťačku na výlety, někdo geniální kuchařku...

Jsem zadňák, a když o nějaké ženě prohlásím, že má „dokonalý zadeček“, pak to neznamená, že jiná žena jiných tvarů neoplývá stejnými přednostmi. Vezmu-li jako měřítko dokonalost zobrazovanou stávajícími médii, často zjišťuji, že ty pěkné křivky, které se mi líbí, jsou někde trochu jinde. Jako bych hledal dokonalost v drobných nedokonalostech.

Takže na otázku, kterou se vám chystám položit k dnešnímu tématu, bych sám odpověděl: Svými vlastnostmi, důvtipem a kouzlem osobnosti až na druhém místě. Na prvním to bylo dokonalá tělesná krása, byť pro některé taková možná není.

Téma dne 9 .8. 2013: Tím jsem ho dostala

  • Čím jste dostala (nebo chcete-li okouzlila) svého chlapa?
  • Víte, jak vás hodnotí? Zkuste to popsat, jako byste mluvila za něj.

Své příspěvky na toto téma zasílejte na známou redakční e-mailovou adresu (viz níže), a to nejpozději 9. 8. 2013 do 15.00 hodin. Jsem hodně zvědavý, jak se vidíte očima vašeho partnera. Pro jednu z přispěvatelek tu mám připravený pěkný dárek: Hru o manželství od Albi (www.albi.cz) - o dárku si můžete přečíst víc v našem článku: Jak dobře znáte svého Partnera? Zahrajte si Hru! Šanci na jeho získání budete mít, pokud váš příspěvek dorazí před výše zmíněnou uzávěrkou a bude dlouhý alespoň jako tento odstavec textu.

hra

Reklama