Bulvár

Čím jsme v dětství chtěli být? A čím jsme se stali?

V předškolním věku, kdy moje vrstevnice snily o tom, že budou herečkou, zpěvačkou, baletkou nebo manekýnkou, já chtěla být Gagarin. Svého času jsem dokonce vyžadovala, aby mi tak doma říkali. Sovětští soudruzi by ze mě určitě měli radost. Nikdo mi to nerozmlouval, nikdo mi nenutil něco lepšího.

Věrna svému sovětskému vzoru jsem si mezi slepicemi na dvorku našla svou oběť, na níž jsem později páchala zkoušky vzletu a přistávacích manévrů. Dala jsem jí jméno Kosmonautka. Namísto startovní plochy s přehledem postačilo okno v prvním patře naší dřevěné stodoly a jako ranvej sloužil dvorek pod ním. Zkoušelo se několikrát denně. Jak chudák Kosmonautka dopadla později, mi není známo. Snad nám chutnala.

Později jsem od svých trýznitelských choutek jakožto i od plánu stát se Gagarinem upustila a vzala jsem si do hlavy svému okolí méně nebezpečné profese – horolezec a potápěč. Pokoušela jsem se tyto dvě profese skloubit s kosmonautikou, když Gagarin ze mě tedy nebude. „Budu lítat na jiný planety, potápět se tam v moři a šplhat na podmořské útesy,“ říkávala jsem. Pak mi řekli, že na Marsu kapalná voda není, a bylo vymalováno.

A tak jsem se vrátila ke svému oblíbenému terorizování. Tentokrát jsem si na mušku vzala svou rodinu i ty, kteří se k nám omylem připletli. Rozhodla jsem se totiž být zpěvačkou a svých několik vlastních oduševnělých textů, z nichž jeden mi ukradl a do angličtiny přeložil Lenny Kravitz (nechápu, jak se to mohlo stát), jsem si denně prozpěvovala z plných plic u otevřených oken.

Moje první textařské a pěvecké nadání se projevilo už v raném dětství, kdy jsem během hodinové jízdy autem (od začátku do konce, samozřejmě) zpívala svůj vůbec první song, který byl směsicí funky a rapu. Text je jednoduchý, můžete zpívat se mnou: „Povídá loď, povídá loď, povídá loď…“ A zhruba jednou za patnáct minut tam vrzněte: „Kapitáne, neutop seeeeee.“ Mimochodem tahle historka se přetřásá na rodinných oslavách už dobrých 18 let. Občas si ten song z nudy zazpíváme.

Ale bohužel, superstar ze mě nebude. Což jsem zjistila jednoho osudného dne, kdy za mnou z vedlejšího pokoje přilezla po kolenou ségra se slovy: „Já tě mám fakt ráda, ale už, prosím, nezpívej!“

Od puberty jsem chtěla být fotografkou, což mi zůstalo dodnes a na splnění tohoto snu neustále pracuju. V těsném závěsu za focením na žebříčku vytoužených povolání byla vždycky novinařina nebo jakékoliv tvůrčí psaní. A hle - splnilo se. A nebudu ani trochu lhát, když řeknu, že svoji práci miluju.

Čím jste chtěla být v děství vy? A čím jste se nakonec stala? Podařilo se vám splnit si svůj dětský sen? Čím jste se řídila při výběru svého povolání? O tom si budeme povídat celý dnešní den. Posílejte mi proto své příběhy na e-mail:

redakce@zena-in.cz

Svoje příběhy můžete doplnit i fotkou, která zachycuje vás v akci nebo vaše pracoviště. Došlé příspěvky budeme v průběhu dne zveřejňovat a pro ty nejzajímavější už tu čeká odměna. Dnes je ve hře kosmetický balíček obsahující Pinnacle - tělové mléko s vůní mandlí a pemzu, dále můžete získat Activ F -šampon pro ženy proti padání vlasů a připraveno máme i něco sladkého.

   
18.11.2009 - Blog redakce - autor: Eva Soukupová

Komentáře:

 1. [15] FAXÍK [*]

  chtěla jsem být prodavačkou, vyučila jsem se kuchařkou-servírkou a stejně nedělám ani jednu z profesí Sml80

  superkarma: 0 22.11.2009, 19:42:15
 2. avatar
  [14] mysak [*]

  wich — #10 nejsi z ostravy?

  superkarma: 0 18.11.2009, 22:49:16
 3. avatar
  [13] mysak [*]

  mikule — #8 křížek Sml30

  superkarma: 0 18.11.2009, 22:47:55
 4. [12] ax [*]

  Já jsem chtěla být modelkou, ale bohužel by mně nesmělo tak chutnat ...Sml15

  superkarma: 0 18.11.2009, 20:25:02
 5. [11] Rikina [*]

  Hmm, v hodně útlém dětství jsem chtěla být jako Old Shatterhand, tedy spíš Karel May. Cestovat po světě, zažít fůru dobrodružství, a pak o tom psát. Ale jedna hodná teta mi řekla, že za prvé na holčičku se nesluší nějaká dobrodružství, ta si má pěkně hrát s panenkama, a s malou dětskou kuchyní s nádobíčkem, a nečíst takový blbiny. Za druhé stejně si to ten spisovatel všecko vymyslel, a nikde nebyl. To mě zklamalo, a od té doby jsem už nenašla odvahu... a tak jsem chtěla být chvíli knihovnice, aranžérka, prodavačka textilu, učitelka, a asi 16 dalších povolání, a nakonec jsem skončila jako kancelářská myš, účetní, což jsem teda fakt nikdy nechtěla. Sml57 

  superkarma: 0 18.11.2009, 17:22:36
 6. avatar
  [10] wich [*]

  Chtěla jsem být učitelkou, posléze vizážistkou. V průběhu studia 1. VŠ jsem chvíli dělala vedoucí v malém fitku, pak začala podnikat úplně v jiné sféře a koupila podíl v jednom kosmeťáku. Letos v létě jsem odpromovala na 2. VŠ a k práci začala ještě na půl úvazku učit na VŠ tělocvik Sml30

  1. na komentář reaguje mysak — #14
  superkarma: 0 18.11.2009, 15:52:21
 7. [9] Iveta01 [*]

  Já sem chtěla být už od devíti let policistkou na oddělení vražd.Teď sem už tři roky ze základní školy pryč a stále se mě ten sen držíSml16

  superkarma: 0 18.11.2009, 13:47:52
 8. avatar
  [8] mikule [*]

  Já jsem chtěla být zeměměřičkou. Zajímalo mě, co v tom kukátku vidějSml30

  1. na komentář reaguje mysak — #13
  superkarma: 0 18.11.2009, 12:19:22
 9. avatar
  [7] femme [*]

  já jsem chtěla být archeoložkou Sml22 ale naštěstí se mi to nesplnilo Sml30

  superkarma: 0 18.11.2009, 11:17:56
 10. avatar
  [6] Ilča+A+L [*]

  Brala jsem to od touhy být policajtkou, přes veterinářku až po učitelku.Učitelkou jsem chtěla být od 2. třídy základní školy a to díky moji milované paní učitelce.Tohoto přání jsme se držela a sen si splnila.Od ukončení VŠ /r.1994/ učím a neměnila bych. Práce s dětmi mě moc baví, každý den je jiný a děti, i když občas zlobí, umí člověka moc potěšit.Jsem šťastná, že se mi podařilo svůj sen splnit!!!

  superkarma: 0 18.11.2009, 10:29:10
 11. avatar
  [5] OlgaMarie [*]

  Pamatuju si, že jsem asi v 6. třídě tátovi řekla, že bych chtěla být buď právníkem nebo učitelkou a jeho to strašně rozčílilo.

  "To chceš bejt celej život lokajem? Vždyť to jsou největší posluhovači komunistů!" A ve škole bylo na nástěnkách Sovětský svaz - náš vzor a já nosila po sestrách spravované punčocháče. Odmala jsem ráda počítala peníze a ty mě pak také dvě třetiny života docela slušně živily. Nejvíc peněz na kupě jsem viděla před sebou při dávání do oběhu kolkované bankovky. 536000000,-Kčs. Hnusná práce páskování balíčků tisícovek po miliónu, jak ve fabrice u pásu. Nějak tehdy jsem si uvědomila, že jsem ve skutečnosti nechtěla nikdy ničím být. Když ale slyším, jak si právník účtuje za půlhodinovou konzultaci klidně 2500, tak se mi práva zase ozvou. Když poslouchám, jak někdo s láskou vzpomíná na svou učitelku, tak se mi kantořina také ozve.

  superkarma: 0 18.11.2009, 09:06:52
 12. avatar
  [4] KatherineDickinson [*]

  Tak do pěti let se u mě drželo povolání maminka, asi do 5.třídy to byla učitelka, na nižšim gymplu jednoznačně herečka a zpěvačka, následně archeoložka, pak touha studovat matfyz nebo veterinu, nyní studuju zootechniku, takže sem se celkem trefila do jednoho z poslednich snu...co budu dělat, nevim :) co se namane

  superkarma: 0 18.11.2009, 08:31:35
 13. avatar
  [3] isida [*]

  Kdyz jsem byla mala, chtela jsem byt princezna Zlatovlaska, protoze jsem se zamilovala az po usi do prince Jirika z TV pohadky...Pozdeji ucitelka, hrala jsem si stejne jako rinka v prispevku c.2. Nakonec to dopadlo tak, ze jsem po VS a par mesicich na pracaku nastoupila jako klinicky psycholog v psychiatricke lecebne. Potkala jsem tehdy jednu svou kamaradku ( v obchode ), a na otazku - jak se mas, co delas - jsem se stastnym usmevem na tvari rekla: Jsem konecne v blazinci! A ona se na me tak soucitne podivala a rika: Jezismarja, a co se ti stalo?

  superkarma: 0 18.11.2009, 04:10:42
 14. avatar
  [2] řinka [*]

  Jako malá jsem chtěla být učitelka.Posadila jsem všechny hračky,nadělala notýsky ,všem jsem dala tužky,vzala jsem tyčku od mávátka a pak jen komandovala.Mamka ode mě měla pokoj i několik hodin.Kolem třináctého roku jsem chtěla být Přenosilová a tak naši denně poslouchali po večerech jak mám boty proti lásce a nebo se mnou chodili do sklípku.Když jsem se musela rozhodnout doopravdy chtěla jsem být kadeřnice.Měla jsem smůlu nevzali mě.Ale protože jsem se v 9 třídě hrozně zamilovala do stejně starého kluka(mimochodem do dneška si vzpomenu na každý jeho svátek i narozeniny)byl z Prahy Břevnova a tam byl učňák pro prodavačky a já ve své opožděné pubertě jsem myslela,že ho budu vídat.Jsem tedy prodavačka a svoji první lásku jsem zahlédla dvakrát z tramvaje.

  superkarma: 0 18.11.2009, 00:57:59
 15. avatar
  [1] denkas [*]

  já jsem chtěla být sestřičkou v jeslíchSml50 a nebo ošetřovatelkou v ZOOSml78Sml75Když sem vycházela ,tak holky šly na kuchařky ,prodavačky,kadeřnice a zdravotní sestry! A já šla na knihařku!Sml80Protože sem mělaZPS kvůli exemu,tak sem šla před komisi!Sml16A tam mě to nabídli,sice řekli ,že mě to bude vadit ,ale že maji bud knihařku ,nebo brašnářku a vadit mě bude obojí!Sml80Pravda je ,že mě to vadilo!No pak sem se vdala a mateřská ,jedna ,druhá ,mezitim sem dělala v čistírně-tenkrát otevřeli rychločistírnu (v Praze) To bylo prima i bar sme tam měli! Taky jsem noviny roznášela.A pak jsme šli za bytem z Prahy a 30 let jsem dělala na kovárně kontrolorku. Práce mě bavila!

  superkarma: 0 18.11.2009, 00:18:56

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme