.

Čím je Gran Canaria NEJ

Cestování

Čím je Gran Canaria NEJ

Ostrov Gran Canaria je svou rozlohou 1 560 kilometrů čtverečních třetím největším ostrovem Kanárského souostroví. Okrouhlý ostrov má jen jedinou nepravidelnost, jíž je malý poloostrov La Isleta o rozloze 12 kilometrů čtverečních nacházející se v blízkosti hlavního města Las Palmas na severovýchodním pobřeží.
O ostrově Gran Canaria se často mluví jako o miniaturním kontinentu, kde se vedle sebe setkává Evropa, Afrika a Amerika. Jižní část s opravdovou malou pouští připomíná Afriku, vnitrozemí s nejvyšší horou Pice de las Nieves zase Evropu a hluboké skalní kaňony na severu evokují Ameriku.
Pobřeží Gran Canarie je přibližně 237 km dlouhé, z toho 56 km zaujímají pláže, z více než poloviny písečné. Nejznámější a asi i nejzajímavější pláží na ostrově Gran Canaria je 2 700 metrů dlouhá a 100 metrů široká Playa del Inglés. Zde se nacházejí nádherné až deset metrů vysoké písečné duny Maspalomas měnící tvar každou hodinu, které vznikly rozmělněním schránek korýšů, mušliček a drobných kamínků. Můžete si zde vybrat pláž, jaká se vám líbí - od organizovaných pláží se slunečníky a lehátky přes volné pláže až po nudistické. V pravidelných intervalech jsou po celé délce pláže postaveny stánky s občerstvením, takže ani při delší procházce třeba k majáku v Maspalomas nebudete mít žízeň.
Ostrov Gran Canaria nabízí široké spektrum možností sportovního vyžití. Pokud rádi hrajete golf nebo tenis, máte zde k dispozici kvalitní sportoviště. Pláže nabízejí rozličné varianty vodních sportů, ti odvážnější možná raději zvolí tandemový seskok padákem do dun, vyjížďky džípem nebo na motorce či horskou turistiku v neobvyklých podmínkách ostrova, kde nejvyšší hora ostrova je vyšší než hory, na které jsme z domova zvyklí. Jestliže jste však spíše opalovací typ, nikdo vám nebrání celou dovolenou prolenošit u bazénu nebo u moře. :-)

Tipy na výlety:
Fataga – starobylá vesnička na trase od Playa del Inglés k San Bartolomeo de Tirajana, kde si můžete koupit suvenýry jako keramiku a košíkářské zboží, nebo se povozit na velbloudech.
Puerto de Mogán – malebný přístav přezdívaný „kanárské Benátky“ na západ od Playa del Inglés, ke kterému vede pobřežní komunikace a kam se dostanete autem, autobusem nebo taxíkem.
Palmitos Park - máte-li rádi přírodu a papoušky zejména, pak se sem vypravte na výlet, vaše děti budou nadšené. Autobusy výrazně označené logem parku jezdí z každého významnějšího letoviska na jihu Gran Canarie.
Sioux City - westernové městečko zde vyrostlo původně pro potřeby filmařů, ale šikovní podnikatelé zde zřídili zábavní park pro celou rodinu. V ceně vstupného jsou vystoupení s lasem, vrhači nožů, rodeo a další atrakce, za pár drobných se můžete povozit na koni. Otevřeno je denně kromě pondělí.

Více informací žádejte na www.canariatravel.cz nebo přímo v kanceláři Canaria Travel v Praze 1, Jungmannova 6, případně na telefonu: +420 / 2 / 24 94 70 00 nebo +420 / 2 / 24 94 65 59.
   
04.03.2003 - Zahraničí - autor: Komerční článek

Komentáře:

 1. avatar
  [9] Simba [*]

  Arnika: Myslím, že Tenerife.

  superkarma: 0 23.11.2003, 19:06:33
 2. avatar
  [7] hašlerka [*]

  vládík: Nechápu, kde jsi tedy byla, když si myslíš, že tam není nic k vidění. Já byla jen na jednom z "Kanárů" na jeden týden, ale málem mi nestačil na všechny zajímavé věci, které jsem viděla. Hlavně rozmanitá příroda, krásné úkazy, které jinde na světě k vidění nejsou atd., to je prostě paráda! Pokud člověk jen leží u moře, samozžejmě se mu zdá, že nic jiného tam k vidění není!

  superkarma: 0 10.03.2003, 14:56:28
 3. avatar
  [6] vládík [*]

  Canaria Travel je opravdu cestovka taková, jaká má být ... byla jsem s nimi několikrát na téměř všech ostrovech a vždy perfektní služby. Musím ale říci, že Kanárské ostrovy jsou opravdu jen pro odpočinek a zábavu, nic moc k vidění tam teda není, z historie už vůbec ne. O dost lepší jsou v tomto řecké ostovy, které mohou rozhodně nabídnout to, co K.O.a je tam rozhodně co vidět. A pak, není to tak daleko (5 hodin v letadle není nic moc) a cenově je to také mnohem lepší ... pokud ale chce někdo mermomocí na Kanáry, pak doporučuji Gran Canarii, je rozmanitá a tím, že je patrně nejvíc obydlená (hlavně turisty), je víc opečovaná a není to tam taková vyprahlina, jako nepř. na Fuerteventuře nebo Lanzarotte

  superkarma: 0 04.03.2003, 15:18:27
 4. avatar
  [3] muflonka [*]

  joha:

  superkarma: 0 04.03.2003, 10:23:44
 5. avatar
  [1] muflonka [*]

  Docela by mě zajímalo odkud čerpáte informace o Kanárských ostrovech. Jestli informace poskytuje CK Canaria Travel, tak je to . Ona totiž Gran Canaria vůbec není největší a takovou základní věc by CK se specializací na Kanárské ostrovy mohla vědět

  superkarma: 0 04.03.2003, 09:02:11

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme