Dnes jsme zmínili mnoho robotů. Roboty na mytí nádobí, na přípravu pokrmů, roboty pro zábavu i ty, které by měl někdo urychleně sestrojit. Jeden tu ale zatím nepadl. Robot, který nám pomáhá vytvořit slušivý šat. Šicí stroje. Jejich obliba je prý na vzestupu.

Máme 21. století a přesto se čím dál více žen vrací k šicích strojům po vzoru našich babiček. Domácí tvoření je zkrátka žhavý trend. Navíc existuje mnoho žen, které se nechtějí spokojit se standardní nabídkou obchodů s oblečením, případně se jim těžko shání oblečení v jejich velikosti. Pak je dobré mít po ruce šikovnou švadlenu nebo alespoň šicí stroj.

„Když jsme zařazovali do nabídky šicí stroje, byla jsem zvědavá, jaký o ně bude zájem. Prodeje překonaly moje očekávání, šicí stroje jdou na odbyt čím dál lépe. Zájem je jak o základní modely za jednotky tisíc korun, tak o dražší stroje s cenou přes 10 tisíc Kč. Vypadá to, že se šicí stroje opět stávají obvyklou součástí českých domácností,“ tvrdí Zuzana Loudová, vedoucí oddělení malé bílé techniky z internetové nákupní galerie Mall.

Není to zase tak dlouho, kdy nejjednodušším způsobem, jak obléknout rodinu, bylo oblečení vlastnoručně ušít. A jak je vidět, dnes se k této tradici rádi vracíme.

Upřímně řečeno, o stroji u nás doma byla řeč před dvěma dny. Někdo (a já to nebyla :-)) potřeboval zašít kalhoty. Můj nejsilnější argument byl: "Já to neumim." sml57

Stále ještě můžete posílat své příspěvky na téma roboti. Možná čeká hrnek a jeho ohřívač, který můžete připojit k počítači, právě na vás!

  • Na co všechno máte doma robota?
  • Máte elektrického pomocníka na vaření, mytí nádobí, vysávání, nebo si všechno děláte raději ručně?
  • Na co byste robota chtěla doma mít a teď ho nemáte?
  • Vzpomínáte si na svého prvního robota?
  • Máte v zásobě nějakou pěknou robotickou historku?

Napište nám. Vaše příspěvky zveřejníme a jednu z pisatelek také odměníme.

Adresa pro vaše příspěvky je redakce@zena-in.cz

Reklama