Bulvár

Cigarety mi otevřely cestu

Zdravím všechny ženy-in....

 

Taky jsem se ještě nedávno potýkala s tímto neduhem (a tajně doufám, že už nebudu muset), takže naprosto dokážu pochopit, jak moc je těžké s tím přestat. Opravdu nejlepší je nezačít. Já jsem začala kouřit vyloženě z vlastní blbosti ve svých 34 letech. Do té doby mně to nic neříkalo, dokonce jsem nenápadně donutila přestat kouřit i manžela. Jenže pak jsem odjela do Kosova na misi, navíc na základnu, kde jsem de facto byla samotná ženská mezi chlapama. V té době mi navíc zemřel v republice kamarád (mimochodem silný kuřák), a nemohla jsem mu ani připít na rozloučenou. Tak mě napadlo, že si alespoň zapálím doutníček na jeho počest. Poprosila jsem tedy kolegu, aby mi v obchodě koupil vanilkové nebo peprmintové doutníky. Jenže jak už to chodí, kolega to popletl a přinesl mi karton peprmintových cigaret. A tak jsem si tedy zapálila svou první cigaretku. Byl z ní cítit peprmint a nebylo to až tak nechutné. A jak jsem tam tak stála a vzpomínala na kamaráda, začali se kolem hromadit kolegové. Kluci, kteří se mnou do té doby moc nekomunikovali, se začali zajímat jak to, že mě najednou vidí s cigaretou, a po mém vysvětlení jsme už mluvili o všem možném. Paradoxně něco tak škodlivého jako cigarety mi otevřelo cestu do jejich společnost. Už jsem se necítila tak sama. Zapadla jsem do kolektivu. Občas jsem měla výčitky svědomí, ale utěšovala jsem se, že až se vrátím domů, tak s tím seknu.
 

Jenže po návratu domů to vůbec nešlo, jak jsem si představovala. Chuť na cigaretu byla velká a ze mě se stala závislačka. Navíc do toho díky mně opět spadnul i manžel, a tak jsme kouřili oba. Zkoušeli jsme s tím přestat, nebo to omezit jen na cigárko ke kávě, ale nevydrželi jsme to. Začali jsme dle rad odborníků i měnit zvyky (pít třeba čaj místo kafe, vyhýbat se posezení v hospodě, nezdržovat se v blízkosti lidí, kteří kouří na pracovišti apod.), všechno bylo ale marné. Vydrželi jsme to vždy jen chvilku…
 

Po dvou letech snahy o ukončení tohoto zlozvyku jsem loni v létě náhle otěhotněla. A to naprosto rozhodlo. Okamžitě jsem s tím přestala. Prostě ze dne na den. Ze začátku to bylo krušný, ale asi i tělo s miminkem řeklo dost a po krátké době jsem už i přestala mít na kouření chuť. Teď se snaží i můj manžel a už měsíc nekouří. I když vím, že to opravdu není jednoduché, věřím, že to zvládneme. Že já už nezačnu a manžel to vydrží taky.

 

skalnička


Milá skalničko,
držím vám (a jistě nejen já) všechny palce, co mám. 

 

 

   
23.02.2007 - Společnost - autor: Dana Svobodová

Komentáře:

 1. [9] Serena21 [*]

  No nevím vevím jestli by mi kouření cigaret otevřelo cestu. Spíše naupak

  superkarma: 0 13.08.2014, 11:36:55
 2. [8] sdrawa [*]

  Mě zase otevřely cestu elektronické cigarety

  superkarma: 0 08.01.2013, 10:20:05
 3. avatar
  [4] Josefa [*]

  Já jsem také v těhotenství přestala kouřit,ne že bych byla tak uvědomněla,ale najednou mi ze dne na den přestala cigareta chtunat a naopak smrdět.Zato jsem začala ne jíst,ale doslova se cpát.Přibrala jsem 24 kilo a dcera při narození vážila téměř 4kg.Říkali mi lidé z mého okolí,že když přestanu kojit,tak zase začnu kouřit a opravdu se tak stalo.Přišla na návštěvu jedna moje známá,nabídla mi cigaretu a už mi to zase začalo chutnat.Při druhém těhotenství se mi to opakovalo a k opětnému mému kouření mi pomohl zub moudrosti.Ještě mi ani pořádně nevyrostl,ale měla jsem pořádný zánět a bolest byla doslova nesnesitelná,ještě ke všemu jsem dostala křeč do čelistí,že jsem ani jíst nemohla,tak jsem sáhla po cigaretě a už jsem zase kouřila.Nyní už několik let nekouřím,díky náplastem,které mi po mnoha pokusech přestat, pomohly.

  superkarma: 0 23.02.2007, 20:39:32
 4. avatar
  [3] sanvean [*]

  gerda: kamarádka prý jako malá vyjídala vajgly z popelníku, ani se mi tomu nechtělo věřit...

  superkarma: 0 23.02.2007, 12:11:28
 5. avatar
  [2] gerda [*]

  To je fajn, že dítě přišlo v pravý čas. Ono v těhotenství často nechutná ani normální jídlo, natož cigáro. A kuřačkám se rodívají problémové děti s vrozenou závislostí na nikotinu, tím líp, když jsi dokázala přestat.

  superkarma: 0 23.02.2007, 11:51:28
 6. avatar
  [1] arjev [*]

  Držím palečky

  superkarma: 0 23.02.2007, 11:39:01

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme