Čtenářka Cicinka vysílá svou vzpomínku svým prarodičům, na které v dušičkovém příspěvku i moc hezky zavzpomínala.

Hezký den všem v redakci.
U nás je zataženo, pošmourno a zima. Tak, jak má o dušičkách být.
Chtěla bych poslat vzpomínku na mé babičky a dědečky. Nechci žádného z nich upřednostnit, protože všichni byli skvělými prarodiči. Dnes, když jsem se dala do tvoření rodokmenu, hodně lituju, že jsem si s nimi víc nepovídala, víc nevyzvídala. Z jejich života znám hodně, ale jejich dětství a mládí znám jen útržkovitě.

Prarodiče z tatínkovy strany jsme vídali méně často. Neb spojení k nim bylo dost náročné. Několik mnoho přestupů a tak bez auta jsme moc často nejezdívali. S autem už to bylo lepší. Bohužel dědeček odešel dost brzy, nežli jsem si stačila uvědomit jak je báječný. Babička si nás ještě hodně užila, ale v mé dospělosti jsem se odstěhovala dost daleko a tak zase návštěvy zřídly. I moje kluky ještě poznala a myslím, že byla moc ráda.

Druzí babi a děda byli blíž a tak jsme tam trávili kdejaký víkend a prázdniny. Děda byl úžasný...jednou jsme se sestrou jako malé holky nějak  otravovaly. A děda se na nás zlobil. Styděly jsme se a tak jsme se chtěly udobřit. Ale děda nic, jen seděl a něco kreslil a pak začal vyřezávat ze sololitu. On nám nakonec vyrobil loutkové divadlo. :-) Zažil ještě mého staršího syna. Byl rád, že je to kluk, protože jinak jsme byli rodina ženských . Na konci jsme dědu jeli navštívit do nemocnice a při rozloučení mu synek dal pusu. A dědeček prý na to vzpomínal až do konce.

A druhá babička? Ta byla prostě úžasná. Bohužel na konci jejího života jsme nekomunikovaly, jelikož se přihodilo cosi, co mi bránilo k ní jezdit a roli v tom hrálo určité naštvání. Dodnes toho lituju a na babičku vzpomínám a čekám, kdy mi přijde říct, zda je něco po životě. Když byla ještě čiperná, tak jsme se domlouvaly, že mi dá vědět, jestli něco je. Jen jsem jí říkala ať mě nestraší. Dodnes nepřišla. Ale asi to bude tím, že je na mně taky naštvaná. Naučila nás plést a vyšívat. Zahrádku jsem s ní opečovávala. Ještě vzpomínám na její zavařená jablka. Když už nikdo nejezdil a jablka za stromu neměl kdo jíst, babička je strouhala a zavařovala. Hodně let jsem si je vozila a dělala z nich štrůdl.

Je toho hodně co mi do života prarodiče dali. Vzpomínám na ně s láskou a co si budem nalhávat, se slzou dojetí. Chybí mi. Chtěla bych si s nimi hodně povídat.

Dnes vidím, že je toho hodně o čem bychom si povídali. Tak snad třeba ve snu. Letos na hřbitov nejedeme a tak zapálím svíčku doma. A budu si prohlížet fotky a vzpomínat. S láskou......

Hezký den a samé hezké vzpomínky přeje cicinka

pozn.red.: Text nebyl redakčně upraven

_____________________

Vaše vzpomínky jsou opravdu kouzelné, jako z pohádky.
Přeji Vám krásné Dušičky a děkuji, že jste napsala
Saša

Téma dnešního dne: Pošlete vzpomínku

Pište a posílejte na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Vzpomínku můžete poslat formou psaného slova, básničky, fotografie (nejvýš dvě), obrázku nebo třeba i písničky

Jednu z pisatelek odměníme krásným dárkem: luxusním, multifunkčním budíkem, který „odměřuje čas“, ale také ukazuje datum a měří teplotu v místnosti.

bd

Reklama