Již patnáct let chová kočky čtenářka Helena M. Za tu dobu dospěla ke zkušenostem, díky kterým ví, že kočka je vždycky samorost...

V příspěvku čtenářky Heleny M. se dočtete, jak to s kočkami chodí...

Proč chovám kočky

Když nad tím tak zapřemýšlím, asi ten nejhlavnější důvod je, že je ráda pozoruju a jsem v jejich blízkosti. S kočkami žiju už nějakých 15 let. Když pominu ty na chalupě o prázdinách, které jsme měli jen na dva měsíce prázdnin. Kočka to je totiž specifický tvor, říká se jí sice domácí, ale domácím je v obydlí většinou ona sama. Když se jí nebudete líbit nikdy se s vámi nesžije, pes se dá přemluvit nebo koupit, ale číča ta si bude vždycky dělat to, co sama bude chtít. Nandáte jí misku nejlepšího papání a pak vás za to klidně kousne, nebo počůrá polštář. Je to povahově samorost, nepotřebuje smečku dost často jen tak leží a rengenuje vás pohledem - asi tím nic nemyslí, nebo nemyslí protože už dávno všechno ví. Kočky jsou úžasně inspirativní, vemte si třeba když chce nějaké zvíře postrašit, směšně se smrskne, naroste do výšky, na hřbetě jí naskočí zježená pila, ocas se promění v komenickou štetku a začne chodit do strany jako krab. No, kdo by se toho lekl? Jsou to milovaní tvorové se kterými se nenudíte, taky umí být až neuvěřitelně mstivé a škodící, to mi věřte. Ale když si k vám i po nějaký takový patálii přijde lehnout do postele a zavrní do ucha odpustíte i to co má právě v plánu na zítra. Shrnuto podtrženo- kočky jsou v mém životě protože už si to bez nich neumím představit, patří ke mně a já k nim. I když je s nimi spousta starostí vytvářejí pro mě kvalitu, která by mi chyběla a moje životní paleta by tak přišla o jednu důležitou barvu, a to by bylo škoda :-).

Helena M.

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

(Foto)téma dne 28. srpna 2012: Vaše kočka

Máte, nebo měla jste doma kočku? Potom je toto téma určené právě vám! Napište příběh, který se vám s kočkou přihodil, a můžete získat dárek od partnera našeho tématu: super prémiové krmivo pro kočky Perfect Fit™ In-Form v množství na 62 dní a hodnotě 605 Kč!

krmivo

  • Pošlete příběh, který se vám s kočkou stal!
  • Pošlete fotku vaší kočky!

Ano, ano, příběh můžete doplnit i jednou fotkou - dvakrát podtrhuji slovo jednou (více fotek pravděpodobně uveřejněno nebude) - vaší kočky.

Na příspěvky a snímky se těším do 28.8.2012 a 15.00 hodin v redakční e-mailové schránce. Pokud pošlete příspěvek později, pravděpodobně nebude uveřejněn.

Reklama