Celý den spolu trávíme nad recepty. Další nášup celkem tří receptů pro vás mám od čtenářek DanyD, Arjev a Heather. Nechte se inspirovat!

Čtenářka DanaD: Těstoviny se sýrem a rajčaty

Je to rychlé, dobré a teplé...

Uvařime těstoviny - nejlepší jsou vrtulky nebo vřetýnka. Než se uvaří, nakrájíme si na kostky hermelín a rajčata. Uvařené těstoviny dáme do talíře. Do horkých těstovin přidáme nakrájený hermelín a zamícháme. Pak přidáme nakrájená rajčata... nejlepsí jsou cherry rajčátka.

Vyzkoušejte a uvidíte že vám bude chutnat.

DanaD

Čtenářka Arjev: Namazaný chleba

Krásné dobré ráno v redakci,
v pondělí jsem si poznačila do kalendáře Vámi vypsané téma a dnes ráno, honem něco napsat :-)

Před hodně pár lety jsem chystala večeři. Měla být rychlá a z něčeho :-) Vždyť to znáte. Mezi členy rodiny jsem vysypala, co může být na večeři. Jednomu ani druhému to nešlo pod nos, o manželových rodičích ani nemluvě.

Místo vzteku mě osvítil babiččin recept - obcházka. Tak jsem čtveřici navrhla, co tak obcházku? Ale kolem stolu!

Vykulili na mě oči, že to snad nemyslím doopravdy! Vždyž oni pracovali! A já ne? Ještě jsem jim řekla, že se chytíme za ruce a budeme chodit kolem stolu :-) Dcera byla pro každou legraci.

Pokud máte hlad, sníte i hřebíky. To že vymýšlíte, namažte si chleba! A bylo vymalováno.

Tak nejrychlejší večeře byl namazaný chleba. Ještě jsem jim udělala přednášku, že za starých dob lidé děkovali Pánu Bohu za holý chléb a makali od svítání do noci.

Mějte se fajn, s přáním nevybíravých strávníků :-),
Arjev

Čtenářka Heather: Cibulový koláč

Zdravím :-)

Při dnešním tématu jsem si vzpomněla na jídlo, které dělám ráda, když chci mít večeři rychle z krku, které je zároveň teplé a které nám taky moc chutná.

Protože jsem ho náhodou dělala před týdnem a nerada se s jídly opakuju tak často, je to bohužel bez fotky...

Nazvěte si to, jak chcete, nejčastěji se tomu asi řekne „cibulový koláč".

Na těsto potřebujeme:

  • 350 g hladké mouky
  • 80 g másla nebo Hery
  • 200 ml mléka
  • ½ lžičky soli
  • 2 lžičky prášku do pečení

Dále:

  • 2 větší cibule
  • Šunka, šunkový salám či zbytek jakékoliv uzeniny (nemusí být)
  • ¾ hrnku mléka
  • 1 vejce
  • koření dle chuti

Smícháme mouku s prdopečem a solí, přidáme změklé máslo (u Hery nemusíme čekat na změknutí) a mléko a vypracujeme hladké těsto. Rozválíme ho a rozprostřeme (popř. trošku zamačkáme) na vymazaném a vysypaném plechu (množství těsta odpovídá stadardnímu velkému plechu).

Těsto posypeme cibulí nakrájenou na proužky, přidáme taktéž proužky šunkového salámu, zlehka posolíme a posypeme kořením dle vlastní chuti (já dávám ráda pašerácké, někomu bude chutnat třeba jen troška bazalky). Celý plech zalijeme mlékem, ve kterém jsme rozšlehali vejce, a pečeme 15 minut v předehřáté troubě na 225o C. Že je hotovo, poznáme podle zezlátlých okrajů těsta a ztuhlé směsi mléka s vajíčkem.

Celá příprava trvá asi čtvrt hodinky + čtvrt hodinky pečení, takže je to rychlé. Cibulový koláč dělám také jako nouzovku, když toho doma v ledničce moc není. Těsto však používám také na pizzu (i když by mě Italové asi hnali), jen ho obložím bohatěji. Je dobré také na masové pirohy.

Tak dobrou :-)
Heather

Pozn. red.: Příspěvky neprošly jazykovou korekturou.

Téma dne: Vaše rychlovky k večeři

Otázka je tedy prostá...

Co vaříte k večeři, když zrovna nemáte čas?

Pošlete mi svůj recept na rychlé levné jídlo, které zasytí všechny hladové krky! Čekám ho v redakční poště (viz adresa níže). Když přiložíte i fotku, budete mít větší šanci, získat dárek, totiž krásnou soupravu čajů PICKWICK 9 chutí čaje.

Reklama