Cibule syrová, smažená dušená či zapékaná. Na náš stůl přichází v různých úpravách. Není však jen chutnou zeleninou. Skrývá v sobě také léčivé látky, které nám mohou přinést úlevu při řadě zdravotních potíží.
 
Vědci objevili v cibuli například sloučeniny síry, jež působí jako přirozené antibiotikum a dokáží nejen zastavit a zničit bakterie, ale dokonce i viry. Dalším účinné látky, které tato kuchyňská léčivka obsahuje, posilují imunitní systém, podporují trávení, snižují hladinu cholesterolu v krvi, mírní záněty a stabilizují krevní oběh. Jde především o takzvané polysulfidy, aliin, alicin a různé vitaminy.

Co dokáže cibule
Nachlazení:
Osvědčeným prostředkem je medový cibulový sirup. Oloupejte čtyři velké cibule, pokrájejte nadrobno a dejte do misky. Zalijte vodou, aby byla všechna cibule pod hladinou, přidejte 10 lžic medu a promíchejte. Nechte odstát nejméně 12 hodin, každou hodinu důkladně zamíchejte. Pak přeceďte přes plátno, směs ještě vyždímejte a sirup slijte do hrnce. Při střední teplotě vařte, dokud nezhoustne. Užívejte každou hodinu jednu lžičku, když se stav zlepší, každé 2–3 hodiny. Pokud by žaludek reagoval přecitlivěle, rozpusťte sirup v mléce.

Bolesti v krku může zmírnit kloktání cibulovou vodou. Větší cibuli oloupejte a pokrájejte nadrobno, zalijte ¼ litrem horké vody a nechte dvě hodiny louhovat. Potom slijte a výluhem kloktejte asi třikrát denně.

Zácpa a nadýmání: Cibulový likér dokáže rychle upravit zažívání. Oloupejte pět velkých cibulí, najemno usekejte, nasypte do sklenice a zalijte ½ litrem alkoholu (70 %). Uzavřete a nechte osm dní odstát, denně protřepejte. Nakonec přeceďte přes plátno. Každou hodinu užívejte 20 kapek likéru s lžičkou cukru nebo je rozpusťte ve sklence vody, dokud obtíže nepominou.

Bodnutí hmyzem: Svědění, pálení a otoky mizí po přiložení silnějšího plátku cibule.

Kuří oka: Oloupejte 3 velké cibule a nahrubo pokrájejte. Dejte do hrnce, zalijte ¼ litrem jablečného octa a 15 minut povařte. Potom slijte, cibuli ještě pečlivě vymačkejte a rozdělte do malých bavlněných sáčků. Ty přiložte na kuří oka a zlehka ovažte suchým plátnem. Obklady přikládejte každý den přibližně na 20 minut, do té doby, než problémy zmizí.

Revmatické bolesti: Oloupejte tři větší cibule, nakrájejte na jemné plátky a nasypte do lněných sáčků. Do hrnce vložte pařáček, přilijte vodu a doveďte k varu. Pak položte na pařáček sáčky a pět minut je prohřívejte. Po zchladnutí na snesitelnou teplotu přiložte sáčky na bolestivá místa, převažte ručníkem a nechte působit, dokud nevystydnou – to je přibližně jednu hodinu. Podle potřeby opakujte třikrát během dne.

Nervozita: Oloupejte jednu cibuli, dejte do odšťavovače a do šťávy přidejte jednu lžíci medu. Toto množství užívejte dvakrát až třikrát denně.

Tlak v žaludku: Dvě cibule oloupejte, pokrájejte najemno a vsypte do ¼ litru studeného mléka. Po hodině přiveďte mléko k varu a ihned slijte. Přidejte dvě lžíce medu a důkladně rozmíchejte. Tuto dávku vypijte dvakrát až třikrát denně.

Posílení obranyschopnosti: Každý den se snažte sníst jednu syrovou cibuli – můžete ji přidat do salátu, pomazánek, obložit jí chleba nebo sýr.

Víte, že podobné vlastnosti jako cibule má i česnek? Dala byste kvůli nepříjemnému zápachu raději přednost pilulkám než přírodní formě cibule či česneku? Znáte ještě nějaké další osvědčené recepty?

Reklama