hlavicka

Všechny děti potřebují hračky. Ten, kdo si myslí, že dítě si může hrát s čímkoliv, je na omylu. Pravdu ale nemají ani ti rodiče, kteří zahlcují dětské pokojíčky nejnovějšími modely předražených a přetechnizovaných „značkových" hraček. Vybrat vhodnou hračku, odpovídající věku a dovednostem dítěte, není v dnešní době televizní reklamy a přeplněných obchodů vůbec jednoduché.

hlavickaPokud hledáte smysluplnou hračku pro své ratolesti, podívejte se na www.chytrahlavicka.cz. Jedná se o internetový obchod s edukativními hračkami a knihami. V sortimentu naleznete pouze hračky a pomůcky, které jsou smysluplné, podporují rozvoj dětské fantazie, kreativity, zručnosti, učí trpělivosti, soustředění a podporují osobnostní růst a vývoj dítěte.

Celý projekt vznikl ve spolupráci s dětskou psycholožkou, PhDr. Danou Simandlovou, která k problematice vhodných hraček uvádí:

„Pořídit dětem kvalitní, osvědčené a bezpečné hračky, na jejichž vzniku se podílejí dětští odborníci, znamená investovat do zdravého psychického, tělesného i citového vývoje dítěte. Dítě se chce dívat a rozhlížet, chce a potřebuje vnímat tvary a barvy, slyšet zvuky. Jedním slovem objevovat svět. Později se dostává k tomu, že s hračkou začne samo „pracovat" - ukazovat, co všechno dokáže poskládat, postavit, rozebrat, složit, rozeznat a pojmenovat. Hra je přípravou na dospělý život a měla by být především zábavnou formou učení a poznávání. Například stavebnice a kostky rozvíjejí kreativitu, zručnost a obratnost. Puzzle a skládačky zase podporují soustředěnost, trpělivost, koncentraci pozornosti a schopnost rozlišovat jemné rozdíly ve tvarech. Výbornou pomůckou jsou interaktivní knihy, ve kterých se děti naučí mnoho důležitých věcí zábavnou formou různých doplňovaček, hádanek, vymalovávání nebo magnetů a samolepek. Samostatnou a velmi podstatnou část pak tvoří deskové a společenské hry, které dítě aktivizují, drží jeho nervový systém v pohotovosti, cvičí vzrušení i útlum. Přispívají k rozvoji zkušeností, myšlení, řeči i sociálních vztahů a napomáhají dítěti ovládat svou afektivitu (překonávat vztek, lítost atd.). A zapomínat bychom neměli ani na hudební a výtvarné pomůcky, které jsou důležité zejména pro vývoj smyslového vnímání, jemné motoriky a rozvoj individuálních zvláštností dítěte.“

hlavicka

Konečně se objevil obchod, který není jen komerčně zaměřený, ale který vám zároveň poradí, jaké hračky nebo knihy jsou pro daný věk vašeho potomka to pravé, co rozvíjí a podporují. Chytrá hlavička je skutečně chytrý obchod, se kterým víte, co a proč kupujete a taky, že peníze nevyhazujete za zbytečné věci, které vaše dítě o nic neobohatí.

hlavicka

 

Reklama