Děkujeme čtenářce s nickem hannah58, že nám připomněla další slavnou filmovou osobnost. Líbí se vám také filmy Věry Chytilové, nebo to není vás šálek čaje?

Mojí nejoblíbenější režisérkou je paní Věra Chytilová. Jednak tahle úžasná žena odpovídá mému naturelu, a jednak se - blahé paměti - na jejích filmech v kině krásně randilo. První jsem z  tvorby paní Chytilové viděla "Hru o jablko". Později už to šlo: "Panelstory, Kalamita..." Tak tyhle filmy si vyloženě užívám a abych si je fakticky prožila, koukám na ně podruhé i potřetí.

Zásadně nesleduji pro mne depresivní  - asi bych nezvládla - válečnou filmovou tématiku. Od doby, kdy moje dětství odešlo do někam, nedívám se ani - já vím, jsem jedna z mála - na televizní či filmové pohádky. Pohádky mě nebaví. Zato mě baví třebas televizní seriál "Taková normální rodinka" paní spisovatelky Fan Vavřincové. K jejímu aktuálnímu filmovému  zpracování bych se však už vyjadřovat nechtěla.

A třešnička na dortu?  No přece úžasný film "Podzim v New Yorku" . Vzpomínáte? "Některá holka za potíže stojí a některá ne. A pak se objeví jedna, se kterou pojmenováváš hvězdy." Nooo, není úžasný?             

hannah58

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.

Tak to jsme zajedno. Filmy Věry Chytilové ano, válečná dramata ne. I když Anglický pacient byl vynikající.

Co vy na to milé ženy-in, jaký je váš filmový vkus? Máte v oblibě film, který tady ještě nikdo nejmenoval? Proč ho máte ráda? Napište nám na adresu:

redakce@zena-in.cz

 

Reklama