Novinky

Chystáte se na dovolenou na kolech?

Každý pátý Čech je zapálený cyklista, který na kole jezdí několikrát do týdne a vyráží i na delší výlety. Není divu, že zájem o cyklodovolené roste. Chystáte se letos v létě také na kola? Víte, jak poznáte hotel, kde vás s kolem nejenže nevyženou, ale uvítají, a navíc se dočkáte i speciálních služeb?

1

Místa, která jsou vhodná pro ubytování cyklistů, jsou označená certifikátem Cyklisté vítáni. Do projektu jsou zapojeny dnes už desítky podniků v Česku, včetně některých hotelů ze sítě OREA HOTELS – komfort pro cyklisty tak může mít podobu i čtyřhvězdičkového hotelu. Jaké podmínky musí hotel splňovat? První je možnost ubytování jen na jednu noc a druhou snídaně, která bude energeticky vydatná, ale zároveň s minimem tuků. Dále musí disponovat uzamykatelnou místností/boxem pro úschovu kol a nabízet i takový servis, jako je možnost umytí kola, poskytnutí nářadí na jednoduché opravy i možnost vyprat si dres. K dispozici musí být lékárnička a dostatek informačních materiálů o cyklotrasách v okolí.

Nechte se po cyklotúře hýčkat!

V OREA HOTELS jdou navíc ještě dál a cyklistům dopřávají v rámci letních cyklistických balíčků ještě větší komfort. Po náročné túře se můžete zregenerovat na masáži, zaplavat si v bazénu či načerpat nové síly v sauně nebo vířivce. K většině cyklistických pobytů pak klienti dostanou i cyklomapy, k některým obědový balíček. V ceně může být i zapůjčení kol.

Kam v Česku vyrazit – hory jsou pro zkušenější

Hotely s certifikací „Cyklisté vítáni“ jsou rozeseté po celém Česku – a je jen na vás, kam na dovolenou na kolech vyrazíte – zda do hor, nebo po rovinkách podél Baťova kanálu.

2

V posledních letech zažívá cyklistika boom na Šumavě: není divu, autem se do zón národního  parku nedostanete, pěšky ty dlouhé vzdálenosti leckdy na jeden zátah neujdete. Spousta tras vznikla ve spolupráci s národním parkem. Hlavním tahákem je příroda, pozor ale na to, že trasy jsou náročnější, často s velkým převýšením a vedené v terénech. Tady budete potřebovat horské kolo a večer pak třeba relaxační masáž v OREA Wellness Hotelu Horizont, který disponuje až překvapivě perfektně vybaveným wellness. S podobnými podmínkami počítejte i v Krkonoších. Pro fajnšmekry je tady takzvaná Krkonošská diagonála – náročný 70kilometrový výlet. O poznání snadnější terény pak najdete podél řeky Moravy. Zdejší cyklotrasa měří asi 80 kilometrů a najet na ni můžete v Otrokovicích. Čeká vás rovinka, přehledný terén a spousta zajímavých míst. Podobně jako třeba v okolí Mariánských Lázní, kam můžete vyrazit třeba z oblíbeného rodinného OREA Hotelu Monty.

Velká část hotelů patřící do sítě OREA HOTELS nabízí cykloturistům perfektní zázemí pro ně i pro jejich kola, výborné jídlo i wellness služby.

Zdroj: tisková zpráva

   
30.06.2014 - Redakční novinky - autor: Markéta Škaldová

Komentáře:

 1. [9] knihovna [*]

  Zkuste skombinovat kola s lodí na Labi pod Mělníkem. Je to perfektní. Zase jsem tento víkend vyzkoušela: http://www.fidelio-boats.cz/

  superkarma: 0 30.06.2014, 13:10:38
 2. avatar
  [8] helikoptera [*]

  Elis19 — #3 Přesně vím, o čem mluvíš, a přesto že jsme cyklisti, tak patříme mezi ty "normální" snažíme se jezdit mimo hlavní silnice a pokud je to nutné, jezdíme za sebou, abychom jednak nepřekáželi a jednak také z důvodu větší bezpečnosti. Každopádně na "cyklisty", kteří jezdí po chodnících jsme také alergičtí

  superkarma: 0 30.06.2014, 12:44:02
 3. avatar
  [7] ekleinovka [*]

  Dcerunka právě odjela - busem do Kodaně a z Kodaně pojedou s plnou polní do BerlínaSml16

  superkarma: 0 30.06.2014, 12:35:09
 4. [6] Nikar [*]

  Na kole se na dovolenou nechystáme, jede se k moři. Avšak rádi bychom se vyjeli projet, ale je to těžké. Když už máme čas, tak je zase ošklivo nebo chladno (a nechceme, ale syn nastydl - 2 roky) nebo bylo fakt parno, v čem se zase jezdit nedá. Letos jsme moc zatím nenajezdili. Škoda. Snad se to nyní v červenci zlepší, uvidíme.

  superkarma: 0 30.06.2014, 12:13:55
 5. avatar
  [5] Jindriska8 [*]

  Taky s dětma pojedeme tady u nás!Sml16

  superkarma: 0 30.06.2014, 12:10:45
 6. [4] Violeta [*]

  Sml69Také se na kolech na dovolenou nechystáme. Muž jezdí pravidelně na kole do práce, já vše většinou oběhám pěšky. A letos bude dovolená na chaloupce a už se moc tešíme.

  superkarma: 0 30.06.2014, 10:28:05
 7. [3] Elis19 [*]

  My na dovolenou na kolech nejezdíme.A abych se upřímně přiznala, tak tochu mám na cyklisty alergii, zvlášť při našich pobytech v jižních Čechách, konkrétně Třeboň a okolí.Je to sice skvělé, že dělají něco pro zdraví ale početné skupiny, které lemují kraje úzkých silniček jsou fakt husté, zvlášť když jedou společně s dětmi.Někdy mi připadá, že si myslí že ty silnice patří jen jimSml80Taky jsem na vlastní kůži zažila aroganci některých cyklistů přímo na náměstí v Třeboni, kde je pěší zóna, páni si jeli i po chodnícich a my chodci jsme se měli co uhýbatSml80A když už nejedou, svá kola tlačí třeba čtyři lidé vedle sebe a ostatní jim musí udělat místo.Sml80

  Čímž samozřejmě neříkám, že jsou takoví všichniSml22

  1. na komentář reaguje helikoptera — #8
  superkarma: 0 30.06.2014, 10:15:11
 8. [2] bobulebob [*]

  kolo je moc fajn Sml22

  superkarma: 0 30.06.2014, 09:58:49
 9. avatar
  [1] helikoptera [*]

  Na kolech jsme byli dvakrát v sedmihorkách a pokaždé super :) Letos pojedeme sice autem na Pálavu, ale kola si vezmeme s sebou:)

  superkarma: 0 30.06.2014, 09:51:46

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme