.

Chystáte se letos do Řecka?

Cestování

Chystáte se letos do Řecka?

greece

Řecko je země jedinečných přírodních krás, země opředená dávnými mýty, dějiště bohaté historie, kolébka evropské civilizace. A dovolená je tam opravdu krásná!

Řecko je jednou z nejoblíbenější destinací, kam se každý rád vrací. Blankytné a teplé moře, bílý písek, milí lidé a výborná kuchyně. Také stálé, slunečné počasí. Řecko není jen pevnina, díky své rozmanitosti a členitosti k Řecku patří mnoho romantických ostrovů. Jsou to kouzelné ostrovy, které dýchají tajemstvím dávné minulosti.

Před mnoha miliony let byla Egeida souší, spojující Řecko s Malou Asií. Pevnina se propadla do vod dnešního Egejského moře a pouze vrcholy hor zůstaly čnět z mořské hladiny jako ostrovy. Ostrovy se dělí do 7 správních celků. Skupina přes 100 ostrovů a ostrůvků krášlí jako nádherné šperky Saronský a Argolský záliv a přináleží k pevnině Atiky. Pouze 11 z nich je obydlených. Souostroví Kyklady s 220 ostrovy a ostrůvky omývají křišťálové modré vody středozápadního Egejského moře. Bývají ztotožňovány se zaniklou bájnou Atlantidou. Na nejbizarnějším z nich, Santorinu, můžete vzhlédnout světové archeologické překvapení - odkrývání vyspělého minojského města Akrotiri.
Také souostroví Dodekanes je pozůstatkem někdejší pevniny, která spojovala Peloponés s Malou Asií. Z více než tisíce ostrovů a ostrůvků je pouze 26 obydlených. Na ostrově Rhodos, světové přírodní a kulturní památce, najdeme jedinečnou entomologickou rezervaci - ,,Údolí motýlů". Na ostrůvku Tilos můžeme v muzeu vidět kuriózní nález z místní jeskyně Harkadi: kosti slonů, kteří biologicky zakrsli do velikosti 1,6 m v podmínkách místního sestupného přírodního vývoje. V Jónském moři leží skupina 123 ostrovů, tvořících západní řeckou hranici. Příznačná je pro ně úrodná půda, hustá zeleň a velmi mírné podnebí.

Z nikde se nevyskytujících rostlin můžeme zde, na ostrově Korfu, ochutnat osvěžující drobné plody kumquatů. Dalším celkem je ostrov Euboia a souostroví Sporady s celým ,,mořem" ostrůvků. Pouze 9 je obydlených. V severovýchodní Egeidě leží 11 hlavních ostrovů, skutečných perel Středomoří, a velký počet ostrůvků, z nichž je 20 obydlených. I zde, na ostrově Chiu, najdeme endemickou rostlinu ,,řečík lentišek". Samostatně kraluje Středozemnímu moři největší řecký ostrov Kréta, slunící a koupající se na severu v Krétském a na jihu Libyjském moři.

Vůbec nejjižnější bod Řecka i celého evropského kontinentu je však ostrov Gaudos. Pokud jde o mořské živočichy, máme-li štěstí, můžeme spatřit delfíny a ojediněle žraloka modravého. Na otázku, kolik má Řecko ostrovů a neobydlených ostrůvků, se naprosto přesné odpovědi nedopátráte. Spokojit se musíte s údaji, že jich je přes tři tisíce, z nichž 140 je obydlených. Ostrovy představují pětinu plochy Řecka.
Moře omývá řeckou pevninu ze tří stran. Pouze na severu vede poměrně krátká hranice Řecka s Bulharskem, Albánií, Makedonií a Tureckem po souši. Bohatá krajková stuha řeckého pobřeží lemuje pevninu a ostrovy s tisíci zálivy a zátokami a dodává Řecku zvláštní podmanivý půvab a krásu, jaká je ve Středomoří ojedinělá. Celková délka řeckého pobřeží přes 15 000 km (vzdálenost z Prahy k protinožcům do Austrálie) svědčí o neobvyklém prolínání země a moře.

Řecko je země jedinečných přírodních krás, země opředená dávnými mýty, dějiště bohaté historie, kolébka evropské civilizace.
Jaká máte oblíbená místa v Řecku? Chystáte se tam letos? Jakou máte zkušenost s dovolenou v Řecku? Co můžete doporučit?

Přinášíme vám několik zajímavých tipů od cestovní kanceláře Alex www.ckalex.cz

Řecko Zakynthos Studia Caretta ** od 10. 8.-20. 8. původní cena 14 890 Kč, po slevě 10 990,-

hotelPříjemná studia Caretta leží v klidném místě letoviska Kalamaki nedaleko centra a zároveň pár metrů od pěkné písečné pláže. Studia byla nedávno nově zařízena novým nábytkem, kuchyňským koutem a koupelnou se sprchovou kabinou a nechybí klimatizace. Letovisko je příjemně situováno pod okolními kopci, najdete zde mnoho obchodů, restaurací a barů. Pláž s pozvolným vstupem do moře je vhodná i pro děti. Pláž Kalamaki je navíc známá díky želvám Caretta-Caretta, které zde na pláži hnízdí. Pokoje jsou jednoduše zařízené s vlastní koupelnou, kuchyňkou s lednicí a mají balkon. K dispozici je bazén u blízkého hotelu Klelia se slunečníky a lehátky zdarma. Studia Caretta doporučujeme všem klientům, především rodinám s dětmi.

Podívat se můžete ZDE.

Řecko Santorini Hotel Afroditi Beach **** od 10. 8.-20. 8. původní cena 29 990 Kč, po slevě 21 990,-

hotelHotel Afroditi Venus Beach je komplex čtyř budov postaven v tradičním ostrovním stylu. Je situován v samotném centru letoviska Kamari v bezprostřední blízkosti pláže. Tento 4 hvězdičkový hotel díky své poloze nabízí okamžitý přístup na pláž tak do centra, kde naleznete spoustu obchodů, restaurací, barů, kaváren. Hotel kromě komfortně vybavených, klimatizovaných pokojů
nabízí také zahradu s bazénem, welness centrum , které bude pro příznivce pasivního odpočinku oázou klidu a relaxu. Z hotelového baru si můžete vychutnat překrásný výhled na pláž případně posedět v hotelové restauraci nebo se vydat krátkou procházkou do samotného centra Kamari. Hotel Afroditi Venus Beach bude zárukou příjemné dovolené a uspokojí potřeby a požadavky všech věkových skupin.

Podívat se můžete ZDE.

   
06.08.2010 - Zahraničí - autor: Komerční článek

Komentáře:

 1. [7] karolina78 [*]

  Ano, dovolená lesbos řecko je ted prioritou č. 1

  superkarma: 0 26.11.2013, 20:53:31
 2. [6] monikaa [*]

  také se chystám za chvíli do Řecka, už se nemůžu dočkat, už jsem byla v Řecku snad 9x a pokaždé na jiném místě, a pořád se mi tam líbí, docela pěkné informace ještě máte tady na stránce dovolená řecko, tak stojí za přečtení když vyrážíte do řecka :-)

  superkarma: 0 11.08.2010, 10:55:34
 3. avatar
  [5] Beruška1 [*]

  Chystám se, za 14 dní odlétám na dva týdny na Krétu a moc se těším. Byla jsem na různých místech Řecka už několikrát a moc se mi tam líbí, všude teplé čisté moře a skvělá strava.

  superkarma: 0 07.08.2010, 16:40:07
 4. avatar
  [4] Hanďule [*]

  Chystám, už po šesté, skoro za 14 dní Sml36Sml62Sml61

  superkarma: 0 06.08.2010, 22:11:20
 5. avatar
  [3] Melissima [*]

  Do Řecka odjíždím na začátku září. Poprvé....a strašně se těšímSml16Sml16Sml16

  superkarma: 0 06.08.2010, 15:46:14
 6. avatar
  [2] kareta [*]

  Vrátila jsem se v neděli a lepší ddovolenou jssem nezažila. Řecko jedině bez CK! A s autem!

  superkarma: 0 06.08.2010, 11:05:13
 7. avatar
  [1] chol [*]

  Ano,Řecko je nádherná země.Byla jsem tam dvakrát.Poprvé byli lidé přátelští.Letos se to ovšem říct nedá.Snad je to tou krizí.Sml22

  superkarma: 0 06.08.2010, 07:54:32

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme