Domácnost

Chystáme Velikonoce

Různobarevné kraslice, veselí zajíčci, slepičky, beránci, pomlázky a jarní květiny. Zkrátka, velikonoční tabule, jak má být. A nejen tabule, vyzdobit si můžete celý byt.

 

Velikonoční stůl

Jaro symbolizující pastelové tóny, jako zelená, žlutá, oranžová, modrá…

Hezky bude např. vypadat ubrus a prostírání v zelené barvě v kombinaci se žlutou, ale i kombinace žluté s modrou nebo modré se zelenou, žluté s oranžovou, všechny tyto barvy se budou v kuchyni hezky vyjímat.

Na ubrus v libovolné barvě, kterou si zvolíte, naaranžujte vhodnou barvu prostírání a nádobí tak, abyste vytvořili zajímavou kombinaci.


Doprostřed stolu můžete naaranžovat třeba třípatrový stojan s vajíčky.

Všechna tři patra vyložte papírovou trávou nebo trávou skutečnou a ozdobte různobarevnými vajíčky a květinami. Aby živá tráva vydržela co nejdéle, můžete jednotlivá patra vyložit alobalem, na který nasypete zeminu a trávu na ni vysijete. Za několik dní vám tráva vzejde.

 

Zelenou dekoraci můžete také vysít do květináče.

Budete k tomu potřebovat osení (seženete v každém květinářství), květináč a zeminu.

Setbu byste měli provádět 7–10 dnů před velikonočními svátky, aby byla hezky svěží.

Do květináče nasypte zeminu asi 2 cm pod okraj, posypte vrstvou osení a znovu přikryjte vrstvou zeminy. Povrch osázeného květináče trochu přitiskněte a zalijte. Za několik dní začnou semínka rašit. Osení je potřeba pravidelně zalévat.

Takto vzrostlé osení můžete ozdobit různobarevnými vajíčky nebo můžete do květináče zapíchat jako dekoraci vyfouknutá vejce na špejli a ozdobit barevnými stuhami.

 

Na stole by potom neměla chybět pomlázka, velikonoční mazanec či beránek a různá kuřátka a zajíčci. Fantazii se meze nekladou.

 

I v obývacím pokoji jsou Velikonoce

I v této části místnosti se Velikonoce hezky vyjímají.

Na konferenční stolek můžete postavit vázu z čirého skla, do které vložíte trávu a zapíchnete pomlázku. Do vázy s vodou také můžete dát zlatý déšť v kombinaci s mladými vrbovými větvičkami s rozkvetlými zelenými lístečky, které můžete ověsit různými kraslicemi. Takto můžete ozdobit i rostliny v květináčích. Nejlépe se budou vyjímat na vysokých zelených rostlinách.

 

Překvapení pro děti

Dětem se jistě budou líbit ptačí hnízda, která vypadají jako pravá.

Slaměné hnízdo seženete v obchodě s košíky. Hnízdo můžete vystlat trávou a položit do něj malovaná vajíčka, spíše menší, aby se v hnízdě hezky vyjímala. Můžete použít i vajíčka čokoládová, která děti potěší a která bez pochyby dojdou ocenění. Ty pak ještě můžete zakrýt nějakou slepičkou či jiným opeřencem. A hnízdo bude jako pravé.

 

Hezké Velikonoce a bohatou pomlázku.

   
06.04.2004 - Dům a byt - autor: Jitka Vokurková

Komentáře:

 1. avatar
  [18] Margarita [*]

  medved: Teď jsem to četla myslím v nějaké Katce: Vajíčko (buď vyfouklé nebo uvařené, jak chceš) potřeš rozšlehaným bílkem a vyválíš to celé v nějakém zajímavě barevném koření. Hezky by vypadaly i jednobarevné vajca, vyválané třeba v kurkumě nebo karri, paprika, ale taky třeby drcený barevný pepř, a nějaké směsky koření. V tom článku si rovnou udělali i reklamu na koření od Avokáda, že mají krásně barevné stjekové nebo grilovací, teď nevím. A kdo si pohrát, tak může různým kořením vysypávat proužky nebo různé ornamenty. Tak to zkuste, já to určitě vyzkůšám, je to totiž jednoduché a kořeníčka mám doma snad 50 druhů

  superkarma: 0 07.04.2004, 09:56:28
 2. avatar
  [17] werka [*]

  medved: Na vajíčko připlácnout lístek nebo kytičku (nelépe hodně členinté - mně se docela osvědčily lístky fialek, řebříčku, sedmikrásky), omotat gázou nebo silonkou a uvařit v cibulových šlupkách. Pod lístkama se vajíčko obarví míň nebo skoro vůbec, takže výdledek je hnědé vejce se světlejšími obtiksy rostlinek (někdy vyjdou žluté, někdy světle hnědé). lepší jsou na to bílá vejce - kontrast je výraznější.

  superkarma: 0 06.04.2004, 21:45:26
 3. avatar
  [16] pavlenta [*]

  *daisy*:Neboj, když zaseješ pšenici, vyroste za 4-5 dní tak akorát

  superkarma: 0 06.04.2004, 12:06:37
 4. avatar
  [15] *daisy* [*]

  Nechci byt stoura, ale jestli mam travu sadit 7-10 dni predem, aby byla "tak akorat" na velikonoce, tak trosku nestiham...

  superkarma: 0 06.04.2004, 11:42:49
 5. avatar
  [12] xNeli [*]

  medved: buď oves. vločkama nebo polepuju látkou a stužkama. Jestli chceš, tak se mrkni do mého fotoalba velikonoce.

  superkarma: 0 06.04.2004, 11:33:05
 6. avatar
  [11] medved [*]

  poradte nejake jednoduche a originalni zdobeni vajec....prosim prosim....

  superkarma: 0 06.04.2004, 11:11:56
 7. avatar
  [10] Žábina [*]

  Pavluska: já to beru jako jarní dekoraci, ne jen velikonoční ...
  Dašenka: díky za připomenutí, vychutnám si jednoho šmaděru.... .

  superkarma: 0 06.04.2004, 11:10:07
 8. avatar
  [5] Sama [*]

  Jak já nemám velikonoce ráda - blázní se kvůli jednomu dnu - věřící by mi určitě vysvětlili, že nejde o jeden den .... ale já nejsem věřící

  superkarma: 0 06.04.2004, 09:26:18
 9. avatar
  [4] Dašenka [*]

  A protože byl letos přestupný rok, tak v pondělí vyplácejí holky kluky!!!!

  superkarma: 0 06.04.2004, 09:03:25
 10. avatar
  [3] ValinaK [*]

  já jsem to letos protaktizovala. Vajíčka na věnec jsem olepila červenou čočkou a spocitem, jaké že to mám hezké a originální jsem věnec zavěsila na vchodové dveře. Stejný názor na mé kraslice měli bohužel všichni ptáci v okolí.....

  superkarma: 0 06.04.2004, 08:37:47
 11. avatar
  [2] Žábina [*]

  to slaměné hnízdo může být hezké..mám slaměný věnec, který každý rok v březnu vytáhnu a pověsím do kuchyně a tam ho mám celé jaro ...

  superkarma: 0 06.04.2004, 08:32:37
 12. [1] Janík [*]

  už mám připravenou pomlázku na ty chlapy

  superkarma: 0 06.04.2004, 06:43:32

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme