hyacint

Rychlené hyacinty patří mezi kvetoucí cibuloviny, které jsou právě teď k dostání v mnoha květinářství. Vedle bramboříků a amaryllisů jsou to typické „zimní“ květiny, které jsou nejen krásnou dekorací, ale i voňavou připomínkou jara. Jak se o ně starat?

Vánoce sice ještě nezačaly, ale my si můžeme už teď přivolat jaro kvetoucími cibulovinami. Většinu z nich bychom si mohly narychlit samy, je to poměrně jednoduché, ale ještě jednodušší je jejich koupě. Právě v tento předvánoční čas je nabízí téměř každé květinářství. Malé cibulky ve skupinkách nebo v samostatných květináčích jen lehce nakvetlé nebo před rozkvětem vypadají opravdu lákavě. Také jste neodolala?

V teplé místnosti vykvetou velmi brzy a budou vám dělat dlouho radost. Je však potřeba dodržet pár důležitých zásad.

  • Substrát udržujte stále vlhký, ale ne přemokřený.
  • Dlouhotrvající kvetení zaručí slunné, ale spíš chladnější místo. Třeba na okenním parapetu.
  • Nedávejte květináče blízko tepla, rostliny by brzy uvadly.
  • Držte se zásady, méně je více. Jeden květ stačí provonět celou místnost. Raději hyacint neumisťujte do ložnice, z opojné vůně by vás mohla bolet hlava.
  • Po odkvětu nechte cibuli zatáhnout a na jaře zasaďte do záhonu. Rychlená cibule už vám v domácích podmínkách podruhé nevykvete.

hyacint

Jak hyacint hezky naaranžovat?

Květináčky, ve kterých hyacint koupíte, nebývají zrovna estetické. Hyacint ale rozhodně nepřesazujte, vložte květináče do nějakého hezkého obalu z keramiky nebo porcelánu. Prostor kolem cibulky můžete ještě ozdobit třeba mechem, kamínky, nebo drcenou kůrou. Vaší fantazii se meze nekladou, ale klidně okoukejte i zajímavé nápady z ilustračních fotek.

Jak se vám líbí hyacinty? Kupujete si jiné květiny, které zdobí váš předvánoční byt? Napište nám.

Foto: Facebook bella rose

Čtěte také:

Reklama