Děkujeme čtenářce Věrulince za krásný příspěvek na téma Vánoce. I když má vše, jak má být, přece jí něco schází.

vánoce

Zdravím a přeji krásný den všem ženám-in a celé redakci. Dnes máme krásné téma, Vánoce. Žádný shon nepociťuji, je to daný tím, že jsem v důchodu. Mám na vše hodně času, vše mám připravené. Vánočky, štrůdly jsou napečený, cukroví taktéž.

Právě se mi vaří hlavy a vnitřnosti na polévku, aby se do zítřka rozležela. Bramborový salát k večeru si také připravím, aby se rozležel, kapříka a řízky si usmažím večer. Zítra vše jen ohřeji a celý den se budu věnovat pohodlí u televizních pohádek, které díky mému věku znám nazpaměť, ale vždy v nich najdu klid pro moji duši.

Můj první tchán po rozdání a vybalení dárků říkával: "A je po všem shonu a uklízet můžete začít znovu", tím měl na mysli haldy vánočních papírů a mašliček ( on to říkal peprněji, nebudu psát raději)

Ale abych byla upřímná, čím jsem starší, tím více bych klidně Vánoce nemusela mít. Proč? Už to není pravá a krásná poezie, jako když byly děti malé. Moc mi chybí krásná rozzářená očka, která zírala na stromeček, chybí mi jejich nesmírná radost z dárečků. Ty jejich dopisy, začínající " Milý Jěžíšku... ,, které si napsaly, daly za okno a toužebně očekávaly, zda jim vše Ježíšek přinese.

Je to koloběh života a nic s tím nejde udělat, zůstaly mi jenom krásné vzpomínky, které se každým rokem vracejí, jako film.

Tímto přeji Vám všem čtenářům, čtenářkám ženy-in a celé redakci krásné a pohodové vánoční svátky, bohatého Ježíška, hodně zdraví a štěstí do Nového roku 2010 a jak se říká každým rokem, aby ten Nový rok, byl lepší, než tento.

Zdraví Věrulinka

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.

Milá Věrulinko, také vám přejeme krásné Vánoce (i když ne takové, jaké byste si jistě přála) a šťastný Nový rok

Reklama