Čtenářka Eliana chválí nejen poštovní doručovatelky, ale i květiny, svou sestru a vybízí, abyste svým blízkým udělaly radost.

V našem deníku DDZ (Den dobrých zpráv) bych chtěla představit poštovní doručovatelky našeho okrsku. Jsou to dámy úžasné a přestože rády hřeší s balíčkem cigaret ve služebním autě, adresátům je již vůně tabákových zásilek blízká. Paní pošťačky mají vždy dobrou náladu, jsou přívětivé a ochotné i přes nepřízeň počasí, občasné sněhové duny v naší ulici a frustrované vořechy, co jim jdou po nohavicích.

Další velmi zajímavou zprávou z blízkého okolí, a nyní mám na mysli přímo naši saharovou jihosvažní zahradu, kde se obvykle daří jen plevelu, je, že stále krásně a divoce kvete levandule a podzimní růže i přes nájezdy mstivých španělských slimáků.

Přestože výrazné podzimní slunce si dalo dovolenou, mlhy se stáhly k rybníku a po poli se honí západní větry, nastala ideální doba k pouštění draků. Nepropásněte příležitost!

Jedno velké poděkování naší čtenářky E., která děkuje své sestře D. za to jaká je a že si konečně začala užívat život a že ji má moc ráda!

A máme tu velmi výraznou zprávu, která není sice nová, ale máme  šanci tu být, žít, prožít a udělat něco dobrého, abychom jednou neodcházeli na onen svět s “prázdnou knihou”. 

Abychom dnešní krátké zpravodajství deníku DDZ zakončili co nejlépe, řekněte dnes někomu blízkému –rodičům, prarodičům, dětem, partnerovi, sourozencům, šéfovi nebo vaší trafikantce , že ho  či ji máte rádi a odvážnější přidejte i pořádné a upřímné obejmutí s úsměvem!

Eliana

P.S. Mám bizarní přání jak naložit s případnou výhrou, přestože je tu šance jako když vás v borovém lese trefí kaštan! Kupte někde v second handu zimní kabát nebo proberte šatník, kupte voňavý šampón, sprchový gel a levnou  rtěnku a podarujte to jakékoliv ženě bez domova na ulici  nebo v azyláku i přes rozbor, jak si za to může sama a jestli je feťačka ...pořád je to lidská bytost a zima na krku, vyhlídky na lepší život pohřbeny...tak alespoň něco malinkato pozitivního....
Text nebyl redakčně upraven


Děkuji vám Eliano za milý příspěvek, a jak velíte, tak činím. Usmívám se, virtuálně vás objímám a jako čtenářku, která mi poslala již včera jako první člověk svůj příspěvek, vás mám moc rád, protože jsem jej mohl v klidu připravit již večer a právě teď si nejspíš v klidu vychutnávám kafíčko.

Takže dobrou zprávou je, že mám skvělou náladu a mám téma, které mne zajímá.

Máte nějakou dobrou zprávu?

  • O stavu světa?
  • O dobrém skutku?
  • O vzácném člověku?
  • O úžasné akci?
  • O píli a snaze?

Napište nám ji na redakční mail:

redakce@zena-in.cz

A pod dobrou zprávu napište, komu mám poslat 1 000,- v případě, že váš příspěvek kolem 16. hodiny ocením jako pro mne nejzajímavější. Komu mám sdělit dobrou zprávu…

Reklama