Čtenářka malinke-kote si předloni vzala pejska z útulku a od té doby obdivuje jeho zakladatelku - Miluši Maskulanisovou a všechny lidi, co jí pomáhají

Přeji všem zatím krásný sluneční den,

Přemýšlím, koho bych mohla nejvíce pochválit za jejich práci a rozhodla jsem se o jednom psím útulku. Napřed ho v mém článku trošku představím. V roce 2009 jsem tento útulek našla úplně náhodně, když jsme sháněli nějakého roztomilého malého pejska. Brouzdala jsem na internetu a našla soukromý útulek, který byl založen roku 1995 za pomocí Městského úřadu Litoměřice. Správkyní tohoto útulku je pani Miluše Maskulanisová, která je předsedkyní České společnosti přátel zvířat Litoměřice. Tento útulek má kapacitu 60 až 70 psů. Má pevnou smlouvu o ustájení psů s 12 obcemi a městy. Od dalších 41 obcí a měst přijímá psy, pokud není obsazeno. Všechny kotce jsou zastřešené, opatřené zástěnou chránící před rozmary počasí, omyvatelné, některé i vytápěné. Každý pes má zateplenou boudu.

Proč vlastně chci tento útulek pochválit? Protože majitelka útulku je příjemná pani, zachránila spoustu pejsků. Pomohla psům v nouzi. Pomáhá hlavně také psům, kteří měli nepříznivé podmínky u bývalých majitelů. Hlavně také pomohla psům, kteří byli týraní a uvázaní někde na poli, kde se jim zařezával drát do krku až do masa. O psy se řádně stará a má hlavně radost, když se na ně přijde podívat nejen majitel psa, kterého si od ní odnesl, ale také k ní chodí na návštěvu děti ze základních škol.

My jsme si od ní odvedli našeho pejska, kterého zachránila od utonutí na ulici. Byly mu teprve asi tak 4 týdny. Jak jsme ho na internetu našli, tak jsme si ho hned zamluvili telefonicky a jeli pro něj takovou dálku. Také chválím lidi, kteří se rozhodnou si adoptovat pejska z jakéhokoliv útulku. Jen jsem tento článek chtěla napsat proto, aby se tento útulek také zviditelnil.

Kdo by měl zájem se popřípadě na tento útulek podívat tak tu nechávám internetovou stránku tohoto skvělého útulku. Zasílám také fotografii jednoho z týraných a zachráněných pejsků.

pes

A na druhé fotografii zasílám, jak velký mají psy výběh, kam je každý den pouštějí, ať se vyběhají.

pes

Málo který útulek má pro pejsky prostor, kde se můžou pohybovat venku. Některé útulky mají jenom kotce, kde jsou každý den pejsci zavřené.

http://www.psidomov.cz

Jinak komu bych v případě ocenění mého příspěvku chtěla věnovat 1000 Kč? Samozřejmě tomuto útulku. Každý útulek rád ocení nějaké dobroty pro pejsky nebo peněžní částku. Hlavně je to pro majitele útulků velká náročnost nejen psychicky ale i fyzicky. Je to velká finanční náročnost. Majitelka útulku bere tuto práci s chutí a s radostí. Nejen proto, že je to soukromý útulek ale proto, že to dělá dobrovolně a má radost, že může zachraňovat zvířata. Znám útulek, který to s chutí a s radostí nedělá a ještě těm psům ubližuje. Takže asi proto jsem si zrovna tento útulek vybrala.

malinke-kote
Text nebyl redakčně upraven


Děkuji vám malinke-kote za zprávu o dobrém psím útulku. Dobrou zprávou také je, že mne hned při slovu pes nenapadlo česnek a bylinky. Asi ze mne bude brzy lepší člověk…

A co vy?

Máte nějakou dobrou zprávu?

  • O stavu světa?
  • O dobrém skutku?
  • O vzácném člověku?
  • O úžasné akci?
  • O píli a snaze?

Napište nám ji na redakční mail:

redakce@zena-in.cz

A pod dobrou zprávu napište, komu mám poslat 1 000,- v případě, že váš příspěvek kolem 16. hodiny ocením jako pro mne nejzajímavější.  Komu mám sdělit dobrou zprávu…

Reklama