jako za starých časů našich prababiček chodí nejraději naše čtenářka s nickem Pajda. Dlouhou, těžkou sukni ke kotníkům si nemůže vynachválit při práci s drůběží. A jestli pod ní chodí naostro? To už vám neprozradím, možná se to dočtete v jejím příspěvku.

Původně jsem nechtěla přispívat, protože chození naostro moc neřeším, ale pak jsem se dočetla o těch ženách ze začátku 20. století a to mě trošku popíchlo.

Osobně totiž doma, pokud to jde a pokud mám, nosím ze zásady dlouhou a těžkou sukni. Tedy ne úplně dlouhou až na zem, ale tak po kotníky. Proč? Protože je to praktické. Nikde netáhne, a to ani když potřebuji vylézt na nějaký vyšší schodek. Nepraskne v rozkroku, když někde uklouznu. A nezavazí. Když něco letí na zem nebo mám nečekaně něčeho moc, do sukně to poberu vždycky. Je úžasně praktická mezi drůbeží. Kohouti a houseři se jí bojí, slepice se jí vyhýbají a stačí se otočit a mám kolem sebe prostoru dost. Prostě je mnohem lepší, než běžně nošené tepláky nebo jiné kalhoty - ale chce to vyzkoušet a i se naučit v takové sukni chodit a ne hned křičet, že to nemůže být pravda! Pokud je sukně opravdu široká a těžká, nestarám se o ni. Drží sama a stará se spíš ona o mě. Samozřejmě s úzkou kostýmkovou sukni žádnou parádu neudělám a práci už teprve ne. Takovou si můžu vzít do kanceláře, ale píšu o sukni na domácí práce a práce kolem drůbeže a zahrady. Třeba na motorce v sukni nejezdím, ale vzhledem k tomu, že motorku máme jenom nepojízdnou, není to žádné velké omezení.

A jak to souvisí s dnešním tématem? Pod sukní toho typu, jaké nosily moje babičky zamlada, můžu mít úplně co chci - opravdu nehrozí, že by ji zvedl vítr nebo že bych si nevhodně sedla. To bych se pěkně nadřela, než bych ukázala aspoň kolena! A nikdy mi netáhne „do soukromí“:-) Takže to, jestli jsem pod ní naostro, je čistě moje věc. A rozhodně se to o mě nebude vědět...ale chodím tak spíš výjimečně - když je venku cca 30 °C, tak doma a na našem úplně uzavřeném dvoře se nijak moc neomezuji, ven tak ale nechodím ani v té dlouhé sukni. Ovšem u moře jsem svoji (byť i společenskou, takže sice dlouhou, ale parádní) sukni ocenila...aspoň na odchody z pláže to bylo fajn.

Pajda

Milá Pajdo, tak to jsem ráda, že jsem vás inspirovala k napsání tak zajímavého příspěvku. Docela by mě zajímalo, co je to za materiál. Vlna? Barchet, kepr?

Text nebyl redakčně upraven

 

 

 

Reklama