Novinky

Chtěla jsem pomoct - a málem jsem dostala vynadáno

Další příběh si můžete přečíst od čtenářky Honzy. Zavolala rychlou záchrannou službu k muži, co ležel na zemi a po tváři mu tekla krev. Dopadlo to ale fiaskem...

Někdy si člověk vyčítá, že se vůbec stará. Podobný pocit si asi odnesla od své pomoci bližnímu čtenářka Honza...


Před pár lety jsem zažila nemilou příhodu a musím říct, že teď už bych si hodně rozmýšlela, jestli mám volat záchranku...

Šla jsem s tehdy tříletou dcerou kolem potoka u nás ve vsi, když jsem si všimla, že v trávě leží nějaký muž. Vypadal divně, ale říkala jsem si, že třeba potřebuje pomoc, tak jsem šla blíž. Muž ležel na zádech, ruce roztažené, na obličeji měl krev. Protože jsem s sebou měla dítě, bála jsem se jít úplně blízko nebo na něj sáhnout, takže jsem zavolala záchrannou službu, v tu chvíli mi připadalo, že je potřeba.

Na dispečinku mi řekli, že tam posílají nejbližší sanitku, tak jsem čekala, než přijede. Dorazila za chvilku, to všechno bylo v pohodě, vystoupil doktor (nebo saniťák, nevim), kouknul na ležícího chlapa a řekl: „A kvůli tomuhle jsme sem jeli? Vždyť je ožralej...“ No, asi byl, ale co jsem měla dělat? Pak bych si vyčítala, kdybych zjistila, že tam umřel. Nakonec se chlap vzbudil, postavil se na nohy a sám vrávoravě odešel. Dozvěděla jsem se, že je to známá místní „firma“, že už mu nikdo sanitku nevolá, lidi si ho prostě nevšímají, když někde leží. Ale jak jsem to mohla vědět, když jsem tam bydlela chvíli a nikdy ho neviděla? Řidič sanitky mi pak říkal, že lidi v tomhle opilým stavu stejně nevezmou do sanitky, že volají policii, která by ho odvezla na záchytku.

Takže taková je moje zkušenost se záchrankou. Chtěla jsem pomoct - a málem jsem dostala vynadáno. Od té doby jsem naštěstí nikoho volat nemusela.

Vaše čtenářka,
Honza

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 29. 1. 2013: Tísňové volání - jak často ho využíváme

 • Kdy jste naposledy volala některou z linek tísňového volání a při jaké to bylo příležitosti?
 • Jak často tísňové linky používáte?

Své příspěvky k tomuto tématu mi posílejte nejpozději 29.1.2013 do 14.30 hodin na e-mailovou adresu redakce (viz níže). Jednu z přispěvatelek odměním pěkným dárkem, totiž knihou Výživou proti rakovině z nakladatelství iKAR a také stylovým diářem na letošní rok od firmy Albi. Pokud chcete mít šanci na získání dárku, ať je váš příspěvek dlouhý alespoň jako tento odstavec textu.

bookdiar

   
29.01.2013 - Čtenářské příspěvky - autor: Jakub D. Kočí

Komentáře:

 1. [6] onohlo [*]

  hezký příspěvek

  superkarma: 0 20.03.2013, 12:33:08
 2. [5] Trefa [*]

  Trefa:podobny pripad se stal u nas.ale byla to zena,clovek by neveril ze zena se muze opit.mela vedle sebe dcerku,a ta plakala.

  superkarma: 0 29.01.2013, 22:21:25
 3. avatar
  [4] Jindriska8 [*]

  Taková pomoc pak mrzí a štve,ale někdy opilce nepoznáš.

  superkarma: 0 29.01.2013, 14:49:44
 4. avatar
  [3] Hanula [*]

  Sml15v televizi vidíme hodně případů - přijedou k nějakému opilci a ten je ještě napadne - nemají to také jednoduché...

  superkarma: 0 29.01.2013, 14:18:57
 5. avatar
  [2] Eliana [*]

  Sml22 takhle jsme našli na silnici cyklistu s otevřenou zlomeninou, byl opilý...na dispečinku na mne řvala nějaká slepice, že k opilému nepřijedou a co tam volám, ošetřila jsem ho z autolékarničky a pak ten chlap odjel na tom kole domůSml80, že nikam odvézt nechce

  superkarma: 0 29.01.2013, 14:13:19
 6. [1] V19 [*]

  podobnú skúsenosť má aj môj manžel - dokonca mu ešte vynadala aj dotyčného manželka, keď sa stretli...Sml80

  superkarma: 0 29.01.2013, 14:06:35

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme