Domácnost

Chtěla byste domů robotický vysavač?

Několika ženám jsme položili stejnou otázku: Chtěla byste domů robotický vysavač? Tichého a výkonného společníka, který vysaje vaše podlahy.

zone

Naším tipem je RobZone Robee Emotion

Robotický vysavač Robee Emotion je moderní pomocník pro velmi precizní úklid hladkých podlah i běžných koberců. Dokáže pečlivě uklidit skutečně prostorné nebo nábytkem více zastavěné a komplikované prostory. Systém bezdotykového nárazníku zajistí dokonalou ochranu pro Váš nábytek a současně díky četnosti senzorů dokáže vysávat i v naprosto těsné blízkosti předmětů umístěných na podlaze

Co nám odpověděly oslovené ženy? Chtěly by mít doma robotický vysavač?

Radka, 32 let 2 děti
Robotický vysavač nemáme, protože máme menší byt, takže se nám nevyplatí. Pořád bych musela dávat nahoru židle a dětský nábytek. To mám rychlejší vzít vysavač a vyluxovat. Nicméně jsme robotický vysavač dali mé tchyni k vánocům, kde plní svou roli úplně bezezbytku. Tchýně je opravdu moc spokojená, mají velký dům. Byl to tedy super dárek. Ještě tak kdyby někdo vymyslel umývač oken, to by bylo fajn!

Lenka, 26 let
Robotický vysavač je velmi šikovný pomocník do domácnosti. Bohužel ho doma zatím nemám, ale viděla jsem, jak funguje u známých. Ideální je na velké plochy bez prahů. Ušetří čas při běžném úklidu a člověk má pořád dobrý pocit, že má doma uklizeno :-) Určitě o jeho koupi do budoucna uvažuji

Linda 34 let 1 dítě
V první moment mě tato novinka nadchla, ale bohužel k nám domů se asi nehodí. Asi je to super pro nějaké velké plochy, haly, a místa, kde není nábytek a „harampádí". Ale když si představím, jak dlouho bych nastavovala, kde má objet kterou tříkolku, koš s prádlem na žehlení a kolik věcí (hraček) je před vysáváním potřeba posbírat ze země, myslím, že je pro mě mnohem jednodušší si to prostě vyluxovat sama. Navíc zrovna luxování mi tak extrémně nevadí, takže to asi necháme při starém J

Zuzana, 33 let 2 děti
Vysavač bych domů chtěla. Výhody jsou: je malý a skladný, což ocení hlavně ti, kdo bydlí v krcálku, jako jsme my. Navíc luxuje sám a je poměrně tichý, jak jsem viděla u sousedky. Opravdu jí ušetří spoustu času. Má doma psa, takže před tím stále chodila s luxem v ruce a vysávala věčné chlupy. Teď to za ní dělá vysavač robot.

Věra 37, 2 děti
Ano, robotický vysavač by se mi moc líbil. Mám dvě děti (13 a 2 roky), psa a bydlím v baráku. Takže vysavač je u nás neustále v provozu. Hlavně od jara do podzimu, když děti lítají z bazénu přes celý byt na WC, občas nevím, zda jsem v bytě, či na pískovišti. Cokoli by mi pomohlo ušetřit čas, bych brala. Jen nevím, zda je vhodný na koberce s vysokým vlasem. Jsem rozhodnuta, že až mi Lucinka povyroste, koberce vyměním a půjdu do nízkých. Potom si robotický vysavač určitě pořídím. Těším se na pocit, že půjdu ven, vrátím se a budu mít v bytě vyluxováno.

Hanka 40, 2 děti
Uznám se, že o něm moc nevím, jen jsem někde četla, kolik stojí. Kdybych ho viděla někde v provozu, mohla bych si ho vyzkoušet a líbil by se mi, asi bych si ho koupila. Nepřijde mi na rozdíl od kvalitních normálních vysavačů drahý.

Jak jste na tom vy?

Ještě se v robotických vysavačích neorientujete? Hledáte inspiraci nebo potřebujete vědět, jak fungují? Podívejte se na nabídku rakouské značky RobZone na www.robzone.cz

Odborník na robotické vysavače reaguje na vaše názory: Michal Hlas (technik a produktový specialista)

Malý, nebo velký byt?
Obecně problematika malých či velkých bytů není pro robota až tak zásadní, jak se některým dámám může zdát. Inteligentní vysavač si totiž dokáže poradit i s menším nebo více zastavěným prostorem. Při výběru robota je jen třeba se soustředit na kapacitu baterie (nejlépe typ Li-Ion), tak aby robot měl dostatek energie právě na objíždění všech překážek a dokázal i přesto uklidit celý pokoj. Současně dalším důležitým parametrem je funkce senzorů, které vysavači pomáhají při orientaci v prostoru. Ideální do zastavěného bytu jsou senzory, které vyhodnocují aktuální situaci a dle toho reagují, než senzory pracující na mapování prostoru jako celku.
Ještě bych rád upozornil na fakt, že čím menší pokoj vysavači dáte k úklidu, tím je uklizen lépe, neboť se mu může věnovat více času. Takže ty zcela velké prostory je naopak vhodné dělit pomocí virtuální zdi na menší pro dosažení lepších výsledků.

Robot do rodiny s dětmi?
Robotické vysavače, vybavené funkcí desinfekce (UV světlo) jsou ideálním pomocníkem pro maminky s malými dětmi. Nejen, že jim ušetří mnoho času, kterého se jim nedostává, ale velmi důležitá je schopnost robota vydesinfikovat podlahu, na které batolata tráví tolik času. V městských bytech je čím dál tím více jemného a pro organismus tolik škodlivého prachu a právě UV desinfekce bývá často jediným způsobem, jak množení roztočů a bakterií v kobercích a na podlaze zamezit. Na místě jsou zajisté i čističky vzduchu, které v boji proti respiračním chorobám a dalším důsledkům nezdravého prašného prostředí pomáhají bojovat.

Kde vidět robotický vysavač na vlastní oči?
Např. společnost Robzone, nabízí zákazníkům nezávazné osobní předvedení robotických vysavačů tak, aby se mohli s jeho vlastnostmi seznámit a rozhodnout se, zda bude právě pro ně tím pravým pomocníkem. Nebo pořádá prezentační show v obchodních centrech po celé ČR. Jiné společnosti nabízejí např. možnost zápůjčky po uhrazení kauce ve výši kupní ceny.

   
23.03.2011 - Dům a byt - autor: Komerční článek

Komentáře:

 1. avatar
  [10] JankaAnna [*]

  ani ne, nechtěla bych ho. možná, až budeme mít jednou ten náš vysněný domeček bez prahů a černých ploch (na nich se bohužel zblázní, neb černou vnímá jako díru a tam nejede - známí to zkusili a museli jim ho v servisu "resetovat"). Vysávám často i několikrát denně (byt 3kk) a nestěžuji si. Vlastně je to taková moje posedlost. Manželovi jsem dala k narozeninám jeho vytoužený ruční vysavač, a ten je jako rychlá nouzovka výborný, já jsem zvyklá na velký, vysaju rovnou celý byt a je to:)

  superkarma: 0 23.03.2011, 16:38:55
 2. [9] rak177 [*]

  Brala bych ho určitě,luxování nemusím,je to bezva vynález.

  superkarma: 0 23.03.2011, 16:07:40
 3. [8] pani [*]

  Robotický vysavač  hurá chtěla.Sml80Sml52

  superkarma: 0 23.03.2011, 16:07:12
 4. [7] Klára Křížová [*]

  k nám by se taky hodil, máme v celém bytě prvné povrchy jako je lino, dlažba nebo parkety Sml67Sml67Sml67

  superkarma: 0 23.03.2011, 14:33:51
 5. avatar
  [6] Lucimo [*]

  Já ho mám(jinou značku) a jsem maximálně spokojená. Malé dítě, pes, kocour, to je věčný binec na podlaze. Ještě ten vytírací by se mi líbil. Akorát jsem kdesi četla, že ta dezinfekce UV světlem je spíš mýtus. Teda né obecně, ole to, co mají ty vysavače zabudované, to by mohlo desinfikovat tak leda prd.Sml30

  superkarma: 0 23.03.2011, 12:37:08
 6. [5] evamagdalena [*]

  Strašně nerada luxuju.Tak za mě jednoznačně JOOOOOOSml67Sml67Sml67

  superkarma: 0 23.03.2011, 12:31:48
 7. avatar
  [4] *modrá [*]

  já bych ho chtěla MOC ! Luxování nesnáším.

  superkarma: 0 23.03.2011, 12:04:48
 8. [3] janina01 [*]

  Určitě ANO Sml67.

  superkarma: 0 23.03.2011, 10:49:16
 9. avatar
  [2] Tanzi [*]

  Tanzánie — #1 odpovídám na otázku co je v nadpisuSml52Sml57

  superkarma: 0 23.03.2011, 10:34:48
 10. avatar
  [1] Tanzi [*]

  JO !!!!

  1. na komentář reaguje Tanzánie — #2
  superkarma: 0 23.03.2011, 10:34:16

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa: Výživa v nemoci
Hledáme čtenářky, které rády čtou knihy
Anketní otázky pro čtenářky, které chtějí testovat Canesten Intim Gel
Anketa: Bolí vás záda?

Náš tip

Doporučujeme