Čtenářka Átéčko se zastává motorkářů a přidává tragický příběh 28letého motocyklisty, který nedostal přednost a zahynul. Bylo mu 31 let.

Já bych se chtěla zastat motorkářů. Ano,  jezdí rychle, to je fakt. Platí za to pokuty. Ale většinu nehod, kde umírají, způsobí někdo jiný, někdo, kdo jim nedá přednost. My v autech jsme pomalejší. Spousta nás žen nepoužívá během jízdy zpětná zrcátka. Dávejte prosím pozor! Vypadají  jako rytíři. Jejich lásky mají stovky koní, ale přes všechny doplňky, které je chrání, jsou nesmírně křehcí.
Nedávno se těžce zranil známý. Blízký kamarád mého syna. Ano, jel po hlavní, ano do cesty mu vjel někdo kdo neměl přednost. Možná jej neviděl, snad byl pomalejší, než si myslel. Zkřížil mu cestu. A na místě toho křížení dnes stojí křížek s fotkou, květinami a hořícími svíčkami. Ten motorkář zemřel. Policisté jej uznali ze 100% vinným.

hrobecek

motorkar


Znám jeho vdovu.Je jí 28 let. Ještě stále se nevzpamatovala. Dávejme prosím větší pozor na cestách, aby neumírali nevinní.
átéčko
Text nebyl redakčně upraven


To je smutné Átéčko, ale realita. Ne nadarmo se motorářům říká dobrovolní dárci orgánů.  Nepatřím mezi ty, kteří nesnáší motorkáře. Když vidím ve zpětném zrcátku motorku jak na rovince, na přehledné silnici, předjíždí přes dvě plné čáry, uhýbám vpravo, aby měl místo. Ale často kroutím hlavou. Kolikrát se chovají jako sebevrazi.

A až nebudu muset nikam vozit děti, pořídím si choppera. Těším se na široký posed, vítr ve vlasech a svobodu. Svobodu a dlouhou silnici do nekonečna…

Dnes máme téma dne Dopravní nehody, kterých jsme se zúčastnili. Vaše zkušenosti s piráty i anděly silnic.

  • Už jste někdy bourala?
  • Byla jste účastníkem nehody?
  • Jak se to přihodilo?

Napište mi vaše příběhy smutné i veselé. Napište mi, co si myslíte o pirátech silnic. Znáte nějakého anděla?

Vše směřujte na e-mail:

redakce@zena-in.cz

Jedné z vás za dnešní příběh pošlu krásnou květinu!

Od 10. hodiny soutěžíte o překvapení sledujte novinky…

Reklama