Čtenářka Maryene měla ošklivý zážitek cestou ze školního plesu. A její kamarádka ji opustila a nepomohla. Děkuji Maryene za Váš příspěvek. Ta kamarádka nebyla kamarádka, ale…

Hezký letní den.
V prvním ročníku na vysoké škole v Brně jsem s nikým nechodila, přesto jsme se s mojí nejlepší kamarádkou nechaly nalákat na školní ples. Kluků tam bylo hodně, takže o tanečníky jsme neměly nouzi, dva se dokonce nabídli, že nás doprovodí na kolej. 
Šaliny (vysvětlení tramvaj po brněnsku) už nejezdily a venku se udělalo velké náledí, proto jsme nabídku přijaly. Jeden z hochů se zanedlouho odpojil, že poblíž bydlí a ten druhý se rozhodl, že nás přece nenechá jít v noci samotné přes celé město. Navrhnul dokonce „zkratku“ přes Špilberk. Asi to nebylo nejrozumnější, ale ve snaze být co nejříve v teple jsme jeho návrh přijaly. 
Cesta vedla do kopce a byla špatně osvětlená, naneštěstí jsem neměla boty na přezutí a lodičky s koženou podrážkou na vysokém podpatku mi podkluzovaly. Také v dlouhých plesových šatech nebyla naše cesta nejschůdnější. Přijaly jsme nabídnuté rámě, ale mladík nás začal obtěžovat. Ukázalo se, že má velkou sílu. Kamarádce se podařilo vymanit z jeho stisku a protože měla lepší boty, utekla. Vůbec ji nenapadlo, že by mi mohla s násilníkem pomoct. Začala jsem ji volat, ale byla už v nedohlednu.. Kopala jsem kolem sebe a škrábala, sundala jsem si jednu botu a použila ji jako zbraň.  Dodnes nevím, jak jsem se mu dokázala ubránit. Když jsem přišla na kolej, kamarádka byla už v posteli a dělala nejdříve udivenou, že jsem zpátky. Prý nám nechtěla dělat třetího. Když jsme se začaly dohadovat, že dobře věděla o co šlo, nakonec se přiznala k tomu, že prý chtěla, aby se zachránila alespoň jedna z nás. Byl a z toho velká hádka. Toho násilníka už jsem naštěstí nikdy nepotkala, tu  dívku jsem potkávala ještě mnoho let. Naše kamarádství však dostalo velké trhliny a nedokázaly jsme si už nikdy úplně  odpustit a časem jsme se sobě zcela odcizily. 
 
Maryene
Text nebyl redakčně upraven


Potkala jste někdy úchyla?

  • Co dělal? A jak to dopadlo?
  • Rozesmál vás?
  • Vylekal?
  • Ublížil?
  • Dokázala jste se ubránit?
  • Byl potrestán?
  • Máte nějakého doma?

A  vás jistě napadne spousta dalších podtémat.

Vše mi posílejte na redakční e-mail:

redakce@zena-in.cz

Jednu z vás dnes za příspěvek odměním.

Reklama